Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 20d. 01:15

Rytų Ukrainoje sužeisti teroristai vežami gydytis į Rusiją, o pasveikę grįžta žudyti

Teroristai Donecke
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Teroristai Donecke

Britų leidinys „Financial Times“ atskleidė tai, apie ką Rusija stengiasi tylėti: Rytų Ukrainoje per mūšius sužeisti teroristai per sieną be jokių apribojimų vežami gydyti į Rusijos pasienio ligonines, o vėliau grįžta atgal į kautynes.

„Pirmąjį liepos trečiadienį pensininkas Jurijus, kuris daugiau nei du dešimtmečius dirbo ukrainiečių anglių kasykloje gelbėtoju, Luhansko mieste rengėsi perduoti keturių dienų budėjimą savo batalione“, – rašo Didžiosios Britanijos leidinys „Financial Times“.

„Separatistas, slapyvardžiu Kolyvanas, pateko į apšaudymą iš minosvaidžių ir dabar guli Rusijos Donecko miesto ligoninėje, mažiau nei 5 km nuo Rusijos sienos su Ukraina“, – rašo britų leidinys. Jurijui buvo amputuota ranka ir dalis kojos.

Pirmuosius kelis karo mėnesius per Rusijos ir Ukrainos sieną vyko judėjimas viena kryptimi – į Ukrainą plūdo daugybė rusų „savanorių“. Dabar judėjimas vyksta dviem kryptimis, nes dešimtys sužeistų separatistų vežami atgal į Rusiją, kur jiems suteikiama skubi medicinos pagalba.

„Nors prie separatistų Rytų Ukrainoje prisijungė daug vadinamųjų Rusijos savanorių, tarp jų ir profesionalių kovotojų iš Čečėnijos ir Osetijos, daugiausia tarp separatistų yra vietinių gyventojų, kurių karinė patirtis menka“, – rašo leidinys.

Tuo metu, kai „Financial Times“ žurnalistai lankėsi Rusijos Donecko mieste, buvo sekmadienis. Popietę prie ligoninės privažiavo du autobusai ir mikroautobusas. Juose buvo 40 sužeistų separatistų.

Tuo metu, kai „Financial Times“ žurnalistai lankėsi Rusijos Donecko mieste, buvo sekmadienis. Popietę prie ligoninės privažiavo du autobusai ir mikroautobusas. Juose buvo 40 sužeistų separatistų.

Dešimtys Rusijos Ypatingųjų situacijų ministerijos atstovų ir ligoninės darbuotojų drauge su separatistų gydytojais įvertino sužeistųjų būklę ir pasiliko sau pačius sunkiausius pacientus. Likusiuosius susodino į greitosios pagalbos automobilius, kurie sužeistuosius išvežė į didesnes Rostovo srities ligonines.

Drauge su gydytojais sužeistuosius pasitiko ir Rusijos pasienio tarnybos pareigūnai. Jie apklausinėjo pacientus, aiškindamiesi, kaip, kur ir kada jie patyrė sužeidimus.

„Nepaisant sužeidimų, dauguma kovotojų tvirtina, kad jie nesigaili prisidėję prie separatistų Rytų Ukrainoje“, – rašoma straipsnyje.

Separatistas Aleksejus, slapyvardžiu Kazokas, ir kiti įspėja, jog jei Kijevas ir užims Luhanską bei Donecką, tuomet turės reikalų su ilgamečiu partizaniniu karu regione. „Tuomet mes iš tiesų tapsime tikrais teroristais – kaip „al Qaeda“, – grasino Kazokas.

Temos: 2 Teroristai Ukraina

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:43
01:02
02:46

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min