Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 28d. 17:24 , atnaujinta: 2014 rugpjūčio 28d. 18:18

Šarvuočių kolona pastebėta Rusijos pietuose prie sienos su Ukraina

Rusijos kariai netoli Ukrainos sienos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos kariai

Naujienų agentūros „Reuters“ korespondentas ketvirtadienį matė, kaip kolona šarvuotų automobilių ir dulkėtų karių, vienas iš kurių buvo sužeistas į veidą, važiavo per Rusijos stepę, esančią prie pat Ukrainos sienos toje dalyje, kurią, kaip sako Kijevas, okupavo Rusijos pajėgos. Dniepropetrovsko ir Zaporožės sričių atstovai jau paruošė veiksmų planą, kaip elgtis netikėto įsiveržimo atveju į šių sričių teritoriją.

18:18 val. Dniepropetrovsko ir Zaporožės sritys parengė veiksmų planą užpuolimo atveju 

Dniepropetrovsko ir Zaporožės sritys paruošė veiksmų planą, kaip elgtis netikėto įsiveržimo atveju, skelbia naujienų agentūra „Unian“. Apie tai paskelbė Dniepropetrovsko administracijos atstovas Sviatoslavas Olijnikas susitikime su žurnalistais ketvirtadienį. 

S.Olejnikas pabrėžė, kad esant būtinybei, palei Dniepropetrovsko ir Zaporožės sričių sieną su Donecko sritimi būtų greitai įrengti patikros punktai ir priimtos visos kitos būtinos saugumo priemonės. 

Be to, abiejose srityse esančios kariuomenės atstovybės pradėjo organizuoti mobilizaciją į Ukrainos nacionalines pajėgas.

„Turime žinote kas yra pasiruošęs būti savanoriu kuomet bus paskelbta pilna mobilizacija“,  - tikino S.Olijnikas.

Rusijos šarvuočiai pastebėti netoli Ukrainos

Visi automobiliai ir kariai buvo be skiriamųjų ženklų, tačiau reporteris pamatė, kaip netoliese prie pirmosios pagalbos palapinės nusileido sraigtasparnis „Mi-8“, pažymėtas raudona žvaigžde – ženklu, kuris įprastas Rusijos kariuomenėje.

Kolona važiavo į rytus nuo Ukrainos sienos per atvirą teritoriją netoli Krasnodarovkos gyvenvietės Rusijos Rostovo regione.

Ji yra maždaug už 3 kilometrų nuo Ukrainos ir Rusijos sienos, o taip pat už 30 kilometrų nuo Ukrainos Starobešėvės miesto, kurį, pasak Kijevo, okupavo sieną kirtusios rusų pajėgos, remiančios promaskvietiškus maištininkus regione.

Į Krasnodarovką vedančiame kelyje buvo ir daugiau baltais apskritimais pažymėtų sunkvežimių, kai kurie jų važiavo link sienos su Ukraina, o kiti nuo sienos pusės.

Koloną sudarė du kariuomenės transporteriai, šeši kariniai sunkvežimiai ir vienas kariuomenės ekskavatorius. Karių, kurie važiavo ant šarvuotų transporterių kėbulų, veidai buvo purvini, o vieno iš jų veidas buvo sutvarstytas.

Vienam iš sunkvežimių buvo sudaužytas priekinis stiklas ir šviesų lempos, jį traukė kitas sunkvežimis. Visi automobiliai buvo pažymėti baltais apskritimais.

Į Krasnodarovką vedančiame kelyje buvo ir daugiau baltais apskritimais pažymėtų sunkvežimių, kai kurie jų važiavo link sienos su Ukraina, o kiti nuo sienos pusės.

Daugelis vyrų maskuojančiomis uniformomis, kurie buvo matomi Rusijos pusėje prie sienos, turėjo baltus raiščius ant kojų arba rankų. Savo išvaizda jie priminė ginkluotus asmenis be skiriamųjų ženklų, kurie buvo pastebėti Starobešėvės apylinkėse per pastarąsias 48 valandas ir apie kuriuos pranešė Ukrainos gyventojai.

Vienas iš mūsų

Vienas maskuojančią uniformą dėvintis vyras prie pirmos pagalbos palapinės paaiškino, ką reiškia minėti balti raiščiai. „Tai reiškia, kad viskas gerai, kad tu esi vienas iš mūsų“, – atsakė jis „Reuters“ reporteriui, paklaususiam apie raiščio reikšmę.

Kitas vyras, prie kurio aprangos taip pat buvo prisegtas baltas raištis, „Reuters“ sakė, kad yra iš Rusijos Ivanovo miesto, esančio maždaug už 1400 km į šiaurę. Ivanove yra Rusijos kariuomenės 98-oji gvardijos oro desantininkų divizija.

Visi uniformuoti vyrai, su kuriais kalbėjosi „Reuters“, atsisakė atsakyti į klausimą, ar jie yra Rusijos kariai.

„Rusijos kariai iš tiesų buvo įvesti į Ukrainą“, – paskelbė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka savo pareiškime.

Rusija vis dar įžūliai neigia, kad įvedė karius į rytinę Ukrainą arba kad tiekia karinę techniką Ukrainoje kovojantiems teroristams.

Ukrainos saugumo ir gynybos taryba ketvirtadienį pranešė, kad Rusijos pajėgos užėmė Novoazovsko miestą ir kitus toliau į pietus nuo Starobešėvės esančius rajonus pasienyje ir kartu su maištininkais dalyvavo atsakomojoje atakoje.

„Rusijos kariai iš tiesų buvo įvesti į Ukrainą“, – paskelbė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka savo pareiškime.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min