TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose dislokuotiems NATO naikintuvams Lietuva pirks naujas priedangas

Naikintuvai Šiauliuose
KAM archyvo nuotr. / Naikintuvai Šiauliuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose bus įrengtos trys naujos NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančių kontingentų naikintuvams skirtos priedangos, o 2004 m. įsigytos keturios senosios bus atnaujinamos – modernizuojamos. Tokią sutartį Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazė rugpjūčio 27 d. pasirašė su Jungtinės Karalystės įmone „Rubb Buildings Ltd“.

„Šios  naikintuvų  priedangos yra reikalingos tam, kad galėtume užtikrinti visapusišką priimančiosios šalies paramą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujantiems sąjungininkams, nes reaguojant į metų pradžioje pakitusią saugumo situaciją regione nuo kovo mėnesio pabaigos Aviacijos bazėje yra dislokuojamas  didesnis kiekis naikintuvų,“  – sakė sutartį pasirašęs Lietuvos kariuomenės  Aviacijos  bazės vadas pulkininkas leitenantas Vidmantas Raklevičius.  

Pasak Aviacijos bazės vado, papildomų priedangų įsigyti ir senąsias modernizuoti reikia, kad  būtų galima apsaugoti jose laikomus modernius naikintuvus nuo įvairių meteorologinių reiškinių, tokių kaip  tiesioginiai saulės spinduliai, šaltis, ledas, sniegas, kt.  Vykdant orlaivių  operacinį aptarnavimą ir ginkluotės priežiūrą bus užtikrintas aviacinės technikos priežiūros, eksploatacijos reikalavimų laikymasis (temperatūros ir drėgmės reguliavimas), o tai garantuos sustiprinto oro policijos kontingento pasirengimą operatyviai reaguoti į oro erdvės pažeidimus virš trijų Baltijos valstybių.

Bendra šio projekto vertė 6,7 mln. litų.  Pagal jį bus modernizuotos 2004 m. įsigytos keturios mobilios priedangos orlaiviams ir papildomai nupirktos trys naujos. Lėšos naikintuvų priedangoms įsigyti ir modernizuoti yra skirtos iš šiais metais krašto apsaugai papildomai skirtų 130 mln. litų.  

2004 m. įsigytos priedangos dėl ilgalaikės eksploatacijos nusidėvėjo ir jas reikia atnaujinti – modernizuoti.   

Naujai   įsigyjamas priedangas, planuojama,  pastatyti iki šių metų lapkričio  pabaigos, tuo tarpu  dvi iš keturių senųjų modernizuoti iki šių metų  spalio pradžios, o likusias dvi iki  – šių metų  lapkričio pabaigos.  

Šiuo metu  Aviacijos bazėje yra dislokuoti keturi Lenkijos karinių oro pajėgų ir keturi Jungtinės Karalystės  karališkųjų oro pajėgų naikintuvai. Juos nuo metų rugsėjo 1 d. keičia  Portugalijos  karinių oro pajėgų  kontingentas su šešiais naikintuvais ir  Kanados  karališkųjų oro pajėgų kariai su keturiais naikintuvais. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min