Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių gatvėse aidi šūviai, rieda karinė technika, vaikai saujom renka gilzes

Šiauliuose vyksta karinės pratybos „Saulės kirtis 2014“
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Šiauliuose vyksta karinės pratybos „Saulės kirtis 2014“
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiauliuose prasidėjo iki sekmadienio vakaro truksiančios karinės pratybos mieste „Saulės kirtis 2014“. Tai taktinės karinės pratybos, kuriose dalyvauja apie 350 karių. Šeštadienį, aštuntą valandą ryto, Gubernijos mikrorajone pradėjo poškėti šūviai, pakilo dūmų uždanga.

Apleistuose buvusios bendrovės „Šiaulių pienas“ patalpose vieni kariai gynė pastatus, o kiti juos puolė ir stengėsi išsiaiškinti priešininkų pozicijas. Vėliau kariai patraukė į aštuonias Šiaulių gimnazijas ir „Beržynėlio“ parką, kur visą dieną karo gudrybių ir ginkluotės subtilybių moko jaunimą.

Mes tam ir skirti – visada tarsi laukiame karo ir budime, kad jo nebūtų.

Gimnazijų stadionuose vyksta kariniai užsiėmimai „Pabūk kariu vieną dieną“.

Pristatoma ne tik ginkluotė. Kariai jaunąją kartą supažindina su judėjimo būdais mūšio lauke, moko, kaip nukentėjusiajam tinkamai suteikti pirmąją medicininę pagalbą.

KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės ryšių su visuomene karininkas kapitonas Alfonsas Bičkus teigia, kad jaunimas turi išmokti karybos, kad labiau vertintų taiką: „Mes tam ir skirti – visada tarsi laukiame karo ir budime, kad jo niekada nebūtų.“

Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiauliuose vyksta karinės pratybos „Saulės kirtis 2014“
Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiauliuose vyksta karinės pratybos „Saulės kirtis 2014“

Veiksmas žiūrint iš šono atrodo pavojingas. Garsiai pokši šūviai, kyla dūmų debesys. Kariai šūkauja trumpas komandas, nes triukšme nieko rišlaus neįmanoma pasakyti.

Už posūkio pasirodo bagis su kulkosvaidžiu ir pralekia tratėdamas. Kariai teigia, kad tokia technika karo veiksmuose miesto teritorijoje pasiteisina.

Tai greita, maža ir labai pravaži transporto priemonė. Vienintelis minusas – plerpiantis variklio garsas.

Pastate įsitvirtinę kariai akylai stebi, ar kas nesiartina. Vos pastebėję judėjimą, pradeda šaudyti, tačiau puolantieji taip pat ne iš kelmo spirti. Jie maskuojasi ir slepiasi.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiauliuose vyksta karinės pratybos „Saulės kirtis 2014“
Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiauliuose vyksta karinės pratybos „Saulės kirtis 2014“

Netoliese stoviniuojantys vyrai tarpusavyje kalbasi, prisimena, kad prieš dvidešimt metų ir patiems teko tarnauti Lietuvos kariuomenėje.

„Nesąmonė. Jau seniai čia visus būtų nukovę. Snaiperiai pirmiausia nušautų ant stogų besižvalgančius, o tuomet lengvai patektų į vidų. Vaikų žaidimai“, – aptarinėjo vyrai.

Keletas vaikų su plastikiniais maišeliais naršė pakrūmes ir rinko gilzes.

Viskam nurimus ore lieka tvyroti dūmų uždanga, o ant žemės voliojasi daugybė gilzių. Dalis jų neiššovė ir ant žemės atsidūrė sveikutėlės. Kodėl?

Kariai paaiškina, kad garsiniai šoviniai dažnai neiššauna, nes nesudaro pakankamos atatrankos. Su koviniais taip nenutinka.

Įvykius stebėję vyrai dalinai teisūs – tai iš tiesų vaikų žaidimas. Keletas vaikų su plastikiniais maišeliais naršė pakrūmes ir rinko  geltonas blizgančias gilzes. Kone pusė jų – neiššovusios.

Karinėse pratybose taip pat dalyvauja Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, Šiaulių policijos komisariato pareigūnai ir Šiaulių greitosios medicinos pagalbos medikai.

Pratybas organizuoja Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė kartu su Lietuvos kariuomenės Karo policija, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Karinių oro pajėgų Aviacijos baze ir Oro gynybos batalionu, koordinuodami veiksmus su Šiaulių miesto savivaldybe

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min