Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose vyko reagavimo į aviacinius incidentus pratybos

Pratybų momentas
Vyr. ltn. Ievos Gulbinienės nuotr. / Pratybų momentas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį apie šimtas Lietuvos kariuomenės karių kartu su civilinių institucijų atstovais dalyvavo Šiauliuose vykusiose reagavimo į aviacinius incidentus pratybose „Griausmas 2012“. Pratybose buvo tobulinama kariuomenės vienetų ir civilinių institucijų sąveika, rengiantis operatyviai reaguoti į galimus incidentus Šiaulių kariniame aerodrome ir jo prieigose, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Pasak Aviacijos bazės vado pulkininko leitenanto Virginijus Steponavičiaus, tokios pratybos taip pat padeda stiprinti Lietuvos pasirengimą užtikrinti priimančiosios šalies paramą NATO oro policijos misijai, kurioje dalyvaujantys kontingentai su naikintuvais dislokuojami Šiaulių aviacijos bazėje.

Pagal pratybų scenarijų iš Šiaulių karinio aerodromo su keleiviais pakilęs sraigtasparnis Mi-8 ore susidūrė su paukščių pulku ir, leisdamasis avariniu būdu, patyrė pažeidimus, ir užsidegė. Pratybų dalyviams treniruojantis koordinuotai reaguoti į tariamą incidentą, į įvykio vietą buvo kviečiamas Lietuvos karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis, gaisrininkų komanda, organizuojama per incidentą nukentėjusiųjų evakuacija.

Pratybų vietoje Šiauliuose dalyvavo Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės kariai, Aviacijos bazės Priešgaisrinė ir gelbėjimo grandis, budinčio Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnio įgula, Karo policijos kariai ir Karinių oro pajėgų medicininės paramos vienetas. Nuotoliniu būdu pratybose, padėdami koordinuoti veiksmus, taip pat dalyvavo Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono ir Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos kariai.

Pratybose incidentui likviduoti „aktyvuotas“ civilių pajėgas sudarė atstovai iš VĮ „Oro navigacija“, Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro, Šiaulių skrydžių valdymo centro, taip pat Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgų, Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties, Šiaulių ligoninės, Šiaulių miesto policijos, Šiaulių oro uosto, Šiaulių miesto savivaldybės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min