Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 12d. 13:39

Specialiosios Lietuvos misijos Afganistane veikla pratęsiama

Iš Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovyklos Čagčarane išgabenta PAG karinė technika ir įranga.
A.Jonaičio nuotr. / Iš Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovyklos Čagčarane išgabenta PAG karinė technika ir įranga.

Vyriausybės posėdyje nutarta pratęsti specialiosios misijos Afganistane veiklą pasibaigus Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės veiklai ir nustatyti specialiajai misijai naują užduotį.

Naujieji misijos uždaviniai – vykdyti vystomojo bendradarbiavimo veiklą, prisidėti prie Afganistano civilinių ir karinių pajėgumų stiprinimo ir, prireikus, atlikti 1961 metų Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykių 3 straipsnio 1 dalyje nurodytas diplomatinės atstovybės funkcijas. 

2005 m. specialioji misija buvo išsiųsta dalyvauti Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės veikloje. Praėjusiais metais atkūrimo grupė visiškai perdavė atsakomybę už saugumą Afganistano valdžios institucijoms bei nacionalinio saugumo pajėgoms ir baigė savo veiklą.

Specialiosios misijos veikla nuo jos įsteigimo 2005 m. išsiplėtė ir šiuo metu taip pat apima bendradarbiavimą Afganistane – Europos Sąjungos, NATO, Jungtinių Tautų ir kituose dvišalio bei daugiašalio bendradarbiavimo rėmuose. Specialioji misija taip pat įgyvendina ir koordinuoja vystomojo bendradarbiavimo veiklą ir, prireikus, atlieka 1961 metų Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykių 3 straipsnio 1 dalyje nurodytas funkcijas. 

Misijos veiklą siūloma pratęsti atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos įsipareigojimus, numatytus tarptautiniuose Bonos (2011), Čikagos (2012), Tokijo (2012) ir kituose susitarimuose dėl paramos teikimo Afganistanui, JT vaidmenį palaikant tarptautinę taiką ir saugumą Afganistane, taip pat siekiant aktyviai dalyvauti formuojant ir įgyvendinant JT ir NATO politinį siekį užtikrinti kolektyvinį saugumą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min