Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Suėjo 21-eri metai nuo Karinių jūrų pajėgų įkūrimo

Karinių jūrų pajėgų rikiuotė
A.Brenciaus nuotr. / Karinių jūrų pajėgų rikiuotė
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Klaipėdoje, Karo laivų flotilėje vyko 21-ųjų Karinių jūrų pajėgų (KJP) atkūrimo metinių minėjimo iškilminga karių rikiuotė.

Renginio metu visi Karo laivų flotilėje stovintys kariniai laivai buvo išpuošti iškeltomis signalinėmis vėliavomis, išrikiuoti visi Karinių jūrų pajėgų padaliniai. 

Iškilmingos rikiuotės metu Karinių jūrų pajėgų vadas pasveikino karius su Karinių jūrų pajėgų atkūrimo diena ir Lietuvos Valstybės diena, tarnyboje pasižymėjusiems Karinių jūrų pajėgų kariams įteikė padėkas ir medalius. Taip pat tęsiant KJP tradicijas laivų vadams ištarnavusiems pareigose nustatytą laiką buvo įteikti laivų vadų ženklai, o 2 karininkams, kaip kariškos garbės, pasiruošimo kovinėms užduotims ir Tėvynės gynybai simbolis bus įteikti karininkų kardai, pašventinti Klaipėdos įgulos kapeliono. Rikiuotės metu taip pat bus įteiktas pereinamasis Karinių jūrų pajėgų vado prizas jūrinės praktikos rungčių varžybas laimėjusio Karinių jūrų pajėgų padaliniui – Povandeninių veiksmų komandai. 

Lietuvos Kariuomenės Karinių jūrų pajėgų atkūrimo data laikoma 1992 m. liepos 4 d., kai Krašto apsaugos ministerijos įsakymu Pakrančių apsaugos rinktinės Atskirajam laivų divizionui buvo įteiktos atkuriamų Lietuvos Karinių jūrų pajėgų vėliavos. Ši diena minima ir švenčiama, kaip pati svarbiausia iš atmintinų datų įėjusių į šiuolaikinę Karinių jūrų pajėgų istoriją. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min