Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sukarintoje vaikų stovykloje jaunieji šauliai mokėsi disciplinos, savigynos ir patriotiškumo

Šalių stovykla Šalčininkų rajone
Stovyklos organizatorių nuotr. / Šalių stovykla Šalčininkų rajone
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 30 dieną Šalčininkų r. Poškonių pagrindinėje mokykloje Šalčininkų 11-osios šaulių kuopos jaunieji šauliai iškėlė naują palapinių miestelį. Kartu su palapinėmis kilo ir vaikų entuziazmas, gera nuotaika, užsidegimas smagiai praleisti savaitę poilsinėje stovykloje. Vieniems tai buvo naujas iššūkis, kitiems – dar vienas žingsnelis pirmyn koja kojon su Lietuvos Šaulių Sąjunga.

Jaunuosius šaulius ir kitus vaikus Poškonių pagrindinės mokyklos kieme pasitiko Šalčininkų šaulių kuopos vadas Eimantas Tamulynas kartu su KASP didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės 805 ir 802 kuopų kariais – instruktorių komanda. Įsikūrusiems stovyklautojams programa prasidėjo Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vado Tomo Grabausko sveikinimu.

Sukarinta poilsinė stovykla – tai puiki proga supažindinti jaunimą su Šaulių sąjungos veikla, bei Lietuvos kariuomene. Siekiant to, vaikai buvo suskirstyti į būrius, iš jų tarpo buvo paskirti būrių vadai. Ruošiantis stovyklos atidarymui visi mokėsi rikiuotės elementų, žygiavimo, disciplinos, bendravimo su vadais. Kiekvienas būrys individualiai pasigamino savo būrio vėliavą, sukūrė savo skanduotę. Dirbdami komandinį darbą vaikai nė nepastebėjo kaip greitai visi susipažino ir kokie vieningi tapo. Pirma diena visiems buvo kupina naujų įspūdžių. Su smalsumu ir nekantrumu jaunieji stovyklautojai laukė kito ryto.

Antroji stovyklos diena turėjo ypatingą reikšmę kandidatams į jaunuosius šaulius ir priesaiką duodantiems šauliams. Jų laukė pasižadėjimo ir priesaikos ceremonija. Nerimaudami kandidatai skaičiavo minutes iki akimirkos, kai ištarę pasižadėjimo žodžius, pabučiavę Lietuvos Šaulių Sąjungos vėliavą, galės atiduoti pagarbą Tėvynei ir tvirtai ištarti: „Tėvynės labui!“.

Stovyklos organizatorių nuotr./Šalių stovykla Šalčininkų rajone
Stovyklos organizatorių nuotr./Šalių stovykla Šalčininkų rajone

Ceremonija vyko prie Poškonių senovės baltų pilkapynų, mūsų protėvių amžino poilsio vietoje. Ji prasidėjo iškilmingu Lietuvos Respublikos himno giedojimu. Į šventę pasveikinti jaunuosius šaulius ir šaulius atvyko Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Vilnijos draugijos pirmininkas Kazimieras Garšva, LR Seimo narys Rytas Kupčinskas, Gintaro Žagunio užkardos vadas Žydrūnas Vaikasas, Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje ir šaulys Audrius Skaistys, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos direktorius Vidmantas Žilius, Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai ir Poškonių pagrindinės mokyklos direktorė Birutė Žibortienė.

Stovyklos metu jaunieji šauliai turėjo galimybę imituoti mūšį miške žaisdami šratasvydį. Žaidimas buvo įtraukiantis ir kupinas vaikų ambicijų. Kiekvienam laikas praskriejo žaibiškai, o adrenalinas ir azartas matėsi vos pažvelgus jiems į veidus. Kita smagi pramoga – 10 km žygis po Poškonių apylinkes, kurio pabaigoje žygeivių laukė didžiulis laužas, bulvių ir dešrelių kepimas bei smagūs žaidimai. Susėdę ratu aplink šiltą laužą visi kartu smagiai leidome laiką.

Stovyklautojai taip pat turėjo progą susipažinti su priešgaisrinės tarnybos technika. Žinoma daugiausiai džiaugsmo vaikams suteikė sirenos demonstracija ir vėsaus vandens tiesiai iš gaisrininkų mašinos atrakcija karštą dieną.

Po įvairių rungčių jaunieji šauliai galėjo užsiimti ir sportine veikla: krepšniu, futbolu, stalo tenisu, rankiniu, tinkliniu. Besibaigiant dienai vaikai smagiai maudėsi Poškonių tvenkinyje, bei jėgas išbandė žvejybos konkurse. Visi labai džiaugėsi sugautu laimikiu.

Stovyklos organizatorių nuotr./Šalių stovykla Šalčininkų rajone
Stovyklos organizatorių nuotr./Šalių stovykla Šalčininkų rajone

Poškonių pagrindinės mokyklos stadione jaunieji šauliai galėjo išbandyti kovinės saviginos būdus. Visi su užsidegimu mokėsi, kaip apginti save ir draugus. Jie taip pat buvo supažindinti su šaulio pareigomis, Lietuvos Respublikos konstitucija, Lietuvos Šaulių sąjungos įstatymu, Lietuvos Šaulių Sąjungos statutu ir etikos kodeksu paskaitoje „Šaulys – Lietuvos karys“. Įgytus įgūdžius ir kompetencijas jaunieji entuziastai galės panaudoti darnios visuomenes kūrimui.

Be abejones, jaunieji šauliai paliks šią sukarintą poilsinę stovyklą kupini naujų įspūdžių bei žinių, kaip tarnauti Tėvynės labui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min