Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Suomija stiprina oro erdvės apsaugą: karinės oro pajėgos yra pasirengusios

Suomijos KOP naikintuvas "Hawk"
commons.wikimedia.org/Łukasz Golowanow & Maciek Hypś, Konflikty.pl nuotr. / Suomijos KOP naikintuvas „Hawk"
Šaltinis: 15min
0
A A

Suomijos karinės oro pajėgos sustiprins patruliavimą virš Baltijos jūros dėl įvykių Kryme ir netoli šalies sienų vykstančių Rusijos karinių mokymų, praneša Suomijos valdžios atstovai, rašo Tvn24.pl. Tačiau kartu tvirtinama, kad priežasčių nerimauti nėra, esą tai tik profilaktinės priemonės.

„Kariniai lėktuvai teritorijose į rytus ir pietus nuo Suomijos skraidys kitomis kryptimis, nei tai buvo iki šiol, todėl suomių karinės oro pajėgos taps jautresnės nei įprastai“, – teigė pulkininkas Ossi Sivenas, vadovaujantis daliniui „Rissali“ Suomijos rytuose.

Neišdrįs čia ateiti. Žino, kad bus nugalėti. Giname savo istorinius pasiekimus. Mes turime kitokią praeitį nei Rytų Europa, kuri buvo okupuota, – kalbėjo O.Sivenas.

Pulkininkas patvirtino, kad Suomijos pajėgos yra pasiruošusios, o tai reiškia, jog „tam tikra kryptimi radarai bus naudojami kiek dažniau nei įprastai, o naikintuvai, budintys tuo metu, gali būti panaudoti įvairiose vietose ir ilgesnį laiką“.

O.Siveno teigimu, mokymai vyksta už keliasdešimties kilometrų nuo Suomijos sienos. 

Rusijos kariuomenė trečiadienį pradėjo oro pajėgų mokymus vakariniuose Rusijos regionuose, besiribojančiuose su Baltijos šalimis. Šiose pratybose dalyvauja apie 400 naikintuvų ir bombonešių. Tuo metu Lenkijos ir Baltijos šalių teritorijose taip pat vyksta mokymai, sustiprintas oro policijos patruliavimas.

Tačiau O.Sivenas ramina – esą Suomijai realios grėsmės nėra.

„Neišdrįs čia ateiti. Žino, kad bus nugalėti. Giname savo istorinius pasiekimus. Mes turime kitokią praeitį nei Rytų Europa, kuri buvo okupuota“, – apie galimą grėsmė iš Rusijos pusės kalbėjo O.Sivenas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min