Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 14d. 11:41

Sutikti iš misijos Afganistane grįžę Lietuvos specialiosios misijos vadovo apsaugos grupės kariai

Iš misijos Afganistane grįžusių Lietuvos karių sutikimo ceremonija
Alfredo Pliadžio nuotr. / Iš misijos Afganistane grįžusių Lietuvos karių sutikimo ceremonija

Balandžio 14 d. Krašto apsaugos ministerijoje surengtoje ceremonijoje sutikta iš tarptautinės misijos Afganistane grįžusi Lietuvos kariuomenės Karo policijos specialioji grupė, kuri užtikrino Lietuvos Respublikos specialiosios misijos Afganistane vadovo apsaugą.

Ceremonijoje dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Marijus Velička padėkojo kariams už jų profesionaliai atliktą tarnybą, ištvermę ir ryžtą.

„Tai buvo solidus ir rimtas jūsų tarnybos etapas. Užduotį, kurią jums patikėjo Lietuva, atlikote puikiai, todėl tikiu, kad tarptautinėje operacijoje įgytą patirtį sėkmingai pritaikysite tolesnėje tarnyboje“, – sakė M.Velička. Viceministras taip pat padėkojo ir karių šeimoms už jų supratimą ir palaikymą. 

Šiuo metu Specialioji misija dislokuota Kabulo mieste. Lietuvos specialiosios misijos vadovo apsaugos grupės karių pamaina, saugodama Specialiosios misijos vadovą, bendradarbiavo ir su NATO tarptautinėmis saugumo paramos pajėgomis (ISAF), ir su vietinėmis Afganistano institucijomis Kabule ir kituose miestuose.

Kariai misijoje tarnavo nuo 2013 m. rugpjūčio iki 2014 m. kovo pabaigos. 

2005 m. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos įsteigta Specialioji misija tęsia veiklą Afganistane, koordinuodama Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektų įgyvendinimą ir pagalbos teikimą šiai karinių konfliktų išsekintai šaliai.

Specialioji misija taip pat atstovauja Lietuvai Afganistane, palaiko diplomatinius ryšius su Afganistano valstybinėmis institucijomis, užsienio diplomatinėmis atstovybėmis, ISAF ir NATO atstovais, Europos Sąjungos delegacija Kabule, Jungtinių Tautų pagalbos misija Afganistane (UNAMA) ir kitomis tarptautinėmis organizacijomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min