Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarptautinėse pratybose Lietuvos karininko vadovaujami NATO laivai jūroje aptiko keturias minas

Tarptautinėse pratybose „Northern Coast 2014“ Lietuvos karininko vadovaujami NATO laivai jūroje aptiko keturias minas
Vyr.lvn. Michailo Karpuzovo nuotr. / Tarptautinėse pratybose „Northern Coast 2014“ Lietuvos karininko vadovaujami NATO laivai jūroje aptiko keturias minas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 1–11 d. Šiaurinėje Baltijos jūros dalyje ir Suomijos teritoriniuose vandenyse vykusiose tarptautinėse pratybose (,,Šiaurės krantai 2014“) NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginio, kuriam vadovauja Lietuvos karininkas komandoras Giedrius Premeneckas, laivai aptiko keturias kovines minas.

Mokymuose dalyvavo daugiau nei 50 įvairaus tipo karinių laivų, tarp kurių ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas „Dzūkas“ (P12), 10 orlaivių ir 3 tūkst. karių, sudarę Sausumos ir Specialiųjų operacijų pajėgų vienetus iš 14 šalių.

Pratybose NATO laivų junginio sudėtyje esantys laivai ir dar du pratybų tikslais prie NATO laivų junginio priskirti Vokietijos ir Lenkijos priešmininės kovos laivai vykdė tam tikro jūros rajono išminavimo operaciją. Jos metu laivai rado ne tik penkias pratybų tikslais jūros dugne padėtas mokomąsias jūrines minas, bet ir keturias nuo Antrojo pasaulinio karo laikų jūros dugne gulėjusias ir grėsmę laivybai kėlusias minas.

Karinės pratybos ,,Šiaurės krantai 2014“ – tai kasmetinėse didelio masto tarptautinės NATO ir Europos Sąjungos šalių pajėgų karinės pratybos, kuriose dalyvauja jūrų, oro, sausumos ir specialių pajėgų kariniai vienetai.

Šiais metais pratybas organizavo Suomijos karinės jūrų pajėgos.

Lietuvos karininkas komandoras G. Premeneckas NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės junginiui pusę metų vadovauja nuo šių metų rugpjūčio 7 dienos. Šis junginys, kuris kartu yra ir NATO greito reagavimo pajėgų dalis, yra pavaldus ir NATO jūrinio komponento vadavietei. Šiuo metu SNMCMG1 junginio laivai yra dislokuoti Baltijos jūros regione, siekiant stiprinti saugumą jūroje ir užtikrinti NATO sąjungininkų solidarumą ir įsipareigojimą kolektyvinei gynybai.

Rugpjūčio 11-28 d. NATO junginio laivai, tarp kurių yra ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivas „Jotvingis“, kuriame įsikūręs įsikūręs šio NATO laivų junginio štabas, dalyvavo junginio taktiniuose mokymuose Baltijos jūroje, rugpjūčio 15-17d. ir rugpjūčio 22-24 d. lankėsi Rygos (Latvija) ir Talino (Estija) uostuose, o rugpjūčio 28-31d. Turku (Suomija) uoste.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min