Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teroristai ESBO tyrėjams rodo ne viską ir slepia Malaizijos lėktuvo katastrofos aukų kūnus

Teroristai ESBO tyrėjams nenori visko rodyti
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Teroristai ESBO tyrėjams nenori visko rodyti
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misijos ekspertai, atvykę į Malaizijos lėktuvo sudužimo vietą Ukrainos Donecko srityje, negalėjo apžiūrėti visos katastrofos teritorijos. Rusijos remiami teroristai, kurie įtariami numušę lėktuvą, neleido ekspertams pamatyti visko, ką jie norėjo.

Papildyta 01.10 Bus sukurta saugumo zona

Ukrainos saugumo tarnybos vadovas Valentynas Nalivaičenka pranešė, kad Malaizijos lainerio katastrofos vietoje bus nustatyta 20 km saugumo zona.  Anot jo, tokios zonos reikia tam, kad būtų galima identifikuoti žuvusiuosius bei perduoti jų kūnus artimiesiems.

Dėl tokios zonos susitarė trišalės derybų grupės atstovai. Į šią grupę įeina Ukrainos ir Rusijos pareigūnai bei Donecko teroristų, kurie įtariami numušę lėktuvą, atstovai.

ESBO tyrėjams trukdoma dirbti

ESBO misija negavo tinkamos prieigos prie Malaizijos lainerio „Boeing 777“ katastrofos vietos Donecko srityje, pranešė „Reuters“, remdamasi ESBO nuolatinės tarybos pirmininku Thomasu Gremingeriu.

T.Gremingerio teigimu, ESBO stebėtojai neturėjo judėjimo laisvės, kad galėtų tinkamai atlikti savo darbą.

ESBO spaudos atstovė Natacha Rajakovic teigė, kad ekspertams buvo suteiktas tik „tam tikras, bet ne visiškas priėjimas“ prie katastrofos vietos.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./ESBO tyrėjams neleisti pamatyti visko, ką jie norėjo išvysti
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./ESBO tyrėjams neleisti pamatyti visko, ką jie norėjo išvysti

N.Rajakovic pažymėjo, kad kalbama apie gana didelę katastrofos teritoriją, kurios perimetras – dešimtys kilometrų.

Kai darbą baigė gelbėtojai bei kriminalistai, teroristai privažiavo sunkvežimiu ir tiesiog sumėtė kūnų liekanas į jį. Į klausimus jie neatsakinėjo, o gelbėtojus atstūmė grasindami ginklais.

Penktadienį ESBO su separatistais susiderėjo, kad būtų sukurtas „humanitarinis koridorius“, kuriuo būtų galima patekti į katastrofos vietą. Vienas pagrindinių ESBO tyrėjų tikslų – perimti iš separatistų lėktuvo juodąsias dėžes.

Tuo tarpu Donecko srities valstybinės administracijos pirmininko patarėjas Konstantinas Batozskis savo paskyroje „Facebook“ pranešė, kad vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ teroristai nežinia kur išvežė 24 katastrofos aukų kūnus.

„DLR teroristai iš kaimo Rassipnojė nežinoma kryptimi išvežė 24 katastrofos aukų kūnus. Kai darbą baigė gelbėtojai bei kriminalistai, teroristai privažiavo sunkvežimiu ir tiesiog sumėtė kūnų liekanas į jį. Į klausimus jie neatsakinėjo, o gelbėtojus atstūmė grasindami ginklais“, – parašė patarėjas. Vėliau patikslinta, kad teroristai išvežė 36 kūnus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min