Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 29d. 10:24 , atnaujinta: 2014 liepos 29d. 14:11

Teroristai Ukrainoje laukia pastiprinimo iš Rusijos

Ukrainos kariuomenė Rytų Ukrainoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos kariuomenė Rytų Ukrainoje

Teroristai laukia, kad artimiausiu metu juos turėtų pasiekti karinė parama iš Rusijos, skelbia unian.net. Sverdlovske šiuo metu formuojama karinės technikos kolona, kuri turėtų išvykti į Snežnoje ir Rovenkus. Apie tai informavo Karinių-politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčiukas. Netoli Donecko teroristai pirmadienį apšaudė mikroautobusą, kuriuo buvo evakuojami vaikai iš karinio konflikto vietų, vienas vaikas žuvo.

14:11 val. Teroristai apšaudė mikroautobusą su vaikais, yra aukų

Pilietinės iniciatyvos „Informacinis pasipriešinimas“ duomenims, pirmadienio vakarą Donecko teroristų grupuotės smogikai apšaudė mikroautobusą, vežusį vaikus iš Donecko į Volnovachą. Mikroautobuse buvę 60 vaikų buvo evakuojami iš karinių mūšių zonos.

Po apšaudymo žuvo vienas autobusu keliavęs vaikas, dar dešimt vaikų buvo sužaloti.

12:59 val. Ukrainos kariai nukovė virš 100 teroristų

Per paskutines paras Ukrainos kariai nukovė daugiau negu 100 teroristų, sunaikino dešimt karinės technikos vienetų ir dvylika artilerijos įrenginių, skelbia naujienų svetainė news.liga.net.

Šią informaciją antradienį patvirtino Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas spaudai Andrejus Lysenko .

Antiteroristinės operacijos (ATO) pajėgos neteko 10 karių, dar 55 buvo sužeisti.

Šiuo metu mūšiai tęsiasi prie Pervomaisko ir Alchevsko. Pirmadienio naktį teroristai kontratakavo Ukrainos karių užimtą strategiškai svarbią Savur Mohylos aukštumą, bet Ukrainos kariai atakas sėkmingai atrėmė.

Ukrainos pasienio tarnybos duomenimis, teroristus Savur Mohylos apšaudime parėmė Rusijos kariai iš Novoaleksandrovko rajono. ATO pajėgos buvo apšaudomos iš sistemų „Grad“, esančių 200 – 300 m. atstumu nuo Ukrainos sienos.

Pranešama, kad Ukrainos ATO pajėgos perėmė Novij Sveto gyvenvietės Donecko srityje kontrolę.

12:41 val. Teroristai tęsia Luhansko apšaudymą, yra aukų

Luhanske per teroristų apašaudymus iš artilerijos sviedinių antradienį žuvo penki pensininkai, praneša naujienų agentūra „Unian“.

Dėl nuolatinio Luhansko miesto apšaudymo žuvo penki civiliai gyventojai, buvę senelių namuose. Dar aštuoni asmenys patyrė sužalojimus. Apie tai pranešama Luhansko miesto tarybos interneto svetainėje. Per pastarąją parą būtinoji pagalba buvo suteikta 96 žmonėms.

Antradienį teroristai taip pat tęsė Luhansko oro uosto apšaudymą iš salvinės ugnies sistemų „Grad“ ir minosvaidžių.

Šiuo metu Luhansko oro uoste įsitvirtinusios ATO pajėgos. Apie tai pranešama ATO paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Teroristai nori gauti paramą iš Rusijos

„Pastebimos teroristinių grupuočių pastangos gauti paramą ne tik iš Rusijos gynybos ministerijos ir specialiųjų tarnybų, bet ir iš nevyriausybinių organizacijų“, – pranešė jis. 

Jis taip pat informavo, kad Antiteroristinėje operacijos situacija šiuo metu sudėtinga – kariai ruošiasi Pervomaisko, Alčevsko ir Stachanovo gynybai. 

Ypatingai aršios teroristų kontratakos užfiksuotos Sauro Mohilos aukštumos rajone, kurį anksčiau atsikovojo Ukrainos kariuomenė. 

D.Tymčukas teigė, kad po to, kai Ukrainos kariuomenė atkovojo iš teroristų kelis rajonus, separatistai surengė kelis atsakomuosius išpuolius, stengdamiesi susigrąžinti teritorijas. 

Pervomaisko, Alčevsko ir Stachanovo rajonuose pastebimas didelis teroristų karinės technikos telkimasis, vyksta priverstinė vietos žmonių mobilizacija. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min