Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 2d. 19:59

Teroristai Ukrainoje pradėjo kovoti vieni su kitais

Igoris Bezleris
Youtube.com stopkadras / Igoris Bezleris

Donecko srityje veikiantys teroristai nebepasidalina įtaka ir pradėjo tarpusavio kovas, teigiama interneto svetainėje newsru.com.

Rytų Ukrainoje veikianti teroristų grupuotė, vadovaujama Igorio Bezlerio, paskutinį birželio savaitgalį atsisakė paklusti vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ (DLR) vadovų nurodymams ir užėmė srities vidaus reikalų departamento pastatą. DLR lyderiai padalinio kovotojus apkaltino terorizmu.

Po dvi valandas trukusių derybų pastatą užėmusi grupuotė galiausiai pasidavė – jiems buvo leista palikti miestą be jokių apribojimų bei išsivežti puolimo metu sužeistus asmenis.

Konflikto priežastys kol kas nėra nustatytos, tačiau šis įvykis puikiai iliustruoja teroristinių organizacijų struktūrų silpnumą ir tai, kad jų lyderiai po truputį netenka valdžios bei autoriteto.

Donecko separatistų lyderis Igoris Strelkovas paragino visus savo šalininkus „nustoti pjauti vieni kitus“.

Ekspertų teigimu būtent prasidėjusi tarpusavio kova tarp teroristų lėmė pakitusią DLR poziciją dėl galimo ugnies nutraukimo Donbaso regione. Dabar nepripažinta respublika nėra taip kategoriškai nusiteikusi prieš kompromisų su Kijevo valdžia ieškojimą.

Kaip teigia naujienų portalas bfm.ru, I.Bezleris norėjo padaryti perversmą DLR valdžios viduje vykstant Ukrainos antiteroristinės operacijos karių puolimui. DLR atstovai tokį I.Bezlerio elgesį vadina diversija.

Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Geraščenka teigė, kad skilimą teroristų stovykloje galėjo paskatinti skirtingi požiūriai į Donecko milicijos ateitį. Vieni teroristai siekė ją panaikinti, o kiti tam priešinosi, argumentuodami tuo, jog dauguma miesto gyventojų tokiu sprendimu nebus patenkinti.

Skilimą teroristų stovykloje galėjo paskatinti skirtingi požiūriai į Donecko milicijos ateitį. 

Apie tarp separatistų grupuočių vykstantį tarpusavio smurtą ankščiau jau buvo prabilęs ir vienas iš Donecko separatistų lyderių Igoris Strelkovas. Jis paragino visus savo šalininkus „nustoti pjauti vieni kitus“.

I.Bezleris Rusijos ir Ukrainos žiniasklaidoje išgarsėjo birželio pradžioje, kuomet internete buvo išplatintas vaizdo įrašas, kuriame jis ragina nušauti du ukrainiečių pareigūnus. Vis dėlto, vėliau žurnalistai išsiaiškino, kad vaizdo įraše buvę pareigūnai tebėra gyvi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min