Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teroristų patyčios: Donecke surengė į nelaisvę paimtų ukrainiečių karių „paradą“

Donecke separatistai Ukrainos nepriklausomybės dieną surengė ukrainiečių belaisvių „paradą“
„Scanpix“/AFP, „Reuters“ nuotr. / Donecke separatistai Ukrainos nepriklausomybės dieną surengė ukrainiečių belaisvių „paradą“
Šaltinis: 15min
0
A A

Teroristai Donecke nusprendė pademonstruoti į nelaisvę paimtus ukrainiečius ir iš Ukrainos armijos atimtą karinę techniką. Per centrinę Donecko gatvę teroristai pražygiavo su ukrainiečiais karo belaisviais. „Unian“ korespondentas pranešė, kad iš viso teroristai vedėsi apie šimtą belaisvių ukrainiečių, kurių rankos buvo surakintos jiems už nugaros. Teroristų rėmėjai į belaisvius mėtė kiaušinius, pomidorus, plastikinius vandens butelius.

Papildyta 00.50 val. Lenkų generolas: Tai padaryta Maskvos nurodymu

Donecke surengtas į nelaisvę paimtų ukrainiečių karių maršas tik patvirtina, kad Ukraina kovoja ne su sukilėliais, o su teroristais. Tokią nuomonę Lenkijos televizijai TVN24 pareiškė buvęs Lenkijos specialiųjų pajėgų GROM vadas generolas Romanas Polko.

„Šis „paradas“ rodo pasauliui, kad Donecke turime reikalą ne su kokia nors valdžia, kuri nori normaliai funkcionuoti ar prisijungti prie Rusijos, o tik su teroristais, kuriuos palaiko Rusija. Turime to įrodymus“, – pareiškė generolas.

Jis išreiškė įsitikinimą, jog šis pasipiktinimą sukėlęs renginys buvo organizuotas Maskvos nurodymu. R.Polko pabrėžė, jog nežmoniška taip žeminti belaisvius.

Papildyta 22.00 val. Teroristai pažeidė Ženevos konvenciją

Tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos „Human Rights Watch“ direktoriaus pavaduotoja Rachel Denber pareiškė, kad į nelaisvę paimtų ukrainiečių karių „maršas“, kurį teroristai Ukrainos Nepriklausomybės dieną surengė Donecke, yra Ženevos konvencijos, kuria nustatytas elgesys su karo belaisviais, pažeidimas.

„Karių maršas Donecke pažeidė draudimą žeminti ir niekinti karo belaisvius. Šis maršas pažeidžia Ženevos konvenciją, kuri draudžia tyčiotis ir žeminti belaisvių orumą“, – savo „Twitter“ paskyroje pareiškė ji.

Mėtė akmenis ir apšaukė fašistais

„Maždaug šimtas karių belaisvių už nugaros surištomis rankomis praėjo gatve, lydimi teroristų su automatais“, – pranešė vietiniai gyventojai.

Kariai, kurie buvo sučiupti Kijevui vykdant puolimą prieš teroristus, buvo surinkti centrinėje Lenino aikštėje. Į ją teroristai taip pat atsivežė šiek tiek sugadintos arba sudegintos technikos – tankų, ginklų, sistemą „Grad“, šarvuotą transporterį BTR. Tai yra Ukrainos armijos technika, kuri dabar tapo teroristų trofėjumi.

Ekaterina Sergatskova/facebook.com/Per centrinę Donecko gatvę teroristai pražygiavo su karo belaisviais ukrainiečiais
Ekaterina Sergatskova/facebook.com/Per centrinę Donecko gatvę teroristai pražygiavo su karo belaisviais ukrainiečiais

Teroristus palaikantys žmonės į karo belaisvius mėtė akmenis, petardas ir pomidorus. Paskui belaisvių koloną važiavo automobilis, plaunantis asfaltą vandeniu.

Minia kariams, kurie ėjo nulenkę galvas, šaukė „Fašistai! Fašistai!“. Dauguma belaisvių buvo nesiskutę ir netvarkingi; jie vilkėjo karines uniformas arba civilius drabužius.

Balsas per garsiakalbį apie jų atvykimą paskelbė taip: „Dabar galime stebėti praeinančius žmones, kurie buvo atsiųsti žudyti mūsų.“

novosti.dn.ua nuotr./novosti.dn.ua
novosti.dn.ua nuotr./novosti.dn.ua

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min