Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„The Washington Post“: Rusiją gali sustabdyti tik atmerktos akys ir ryžtas

Rusijos kariai šalia Ukrainos sienos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos kariai šalia Ukrainos sienos
Šaltinis: 15min
0
A A

Po bevaisio Ukrainos prezidento Petro Pošorenkos ir Rusijos vadovo Vladimiro Putino susitikimo Minske V.Putinas pareiškė, kad Maskva neva darys viską, kad paskatintų taiką Rytų Ukrainoje ir „sukurtų pasitikėjimo atmosferą“. Tačiau po šio pareiškimo praėjus vos kelioms valandomsRusijos armija pradėjo puolimą – tankais ir artilerija užėmė Novoazovsko miestą. Tai yra pasitikėjimas?

V.Putino aiškinimai, kad Rusija neremia Ukrainoje siautėjančių teroristų, jau paseno. Kai jis sako: tai ne mūsų reikalas, kaip tą aiškino ir Minske, jis meluoja, rašo „The Washington Post“.

Tačiau tiesmukas melas ir kariuomenės įsiveržimas į Rytų Ukrainą demonstruoja naują Rusijos požiūrį į tai, kaip galima demonstruti savo galią. V.Putinas yra paniręs į apgaulę ir griovimą, nenuostabu, kad anksčiau dirbo KGB.

Naujo tipo karas verčia galvoti apie kitokį atsaką. Agresorius turi būti atremtas visais frontais, ne tik kovoje ant žemės.

Rusijos veiksmus Ukrainoje dabar mėgstama vadinti „hibridiniu karu“ – konfliktu su kariais be skiriamųjų ženklų, naktimis per sieną įvežama ginkluote, propaganda ir pasalūnišku įsiveržimu į Krymą.

Per šį „hibridinį karą“ buvo numuštas keleivinis Malaizijos lėktuvas, tačiau tie, kas tai padarė, nebuvo identifikuoti. Lekia artilerijos sviediniai, tačiau niekas negali pasakyti iš kur. Rusijos karinė technika „iš kažkur“ atsiranda Rytų Ukrainoje. Kol žūsta žmonės – kaip ir bet kokiame kare, mes matome agresorių – apgaviką.

Kodėl V.Putinas taip elgiasi?

Niujorko universiteto profesorius Markas Galeottis sako, kad V.Putinui buvo būtina pademonstruoti galią prieš ekonomiškai, politiškai ir karine prasme stipresnes šalis.

Tam, kad sutrukdytų Ukrainos suartėjimui su Europos Sąjunga, jis pasinaudojo tokia taktika: susikoncentruoti į priešo silpnąsias puses ir vengti tiesioginio konflikto.

Naujo tipo karas verčia galvoti apie kitokį atsaką. Agresorius turi būti atremtas visais frontais, ne tik kovoje ant žemės.

Rusija į Ukrainą žengia vingiuotu keliu, norėdama suklaidinti. Ją gali sustabdyti tik atmerktos akys ir ryžtingumas.

JAV paskelbtos sankcijos nėra pakankami veiksmai. Galutiniai V.Putino ketinimai neaiškūs, bet dabar jis stengiasi sutrukdyti Ukrainai pačiai pasirinkti savo ateitį, akivaizdu, kad jis greitai šios minties neatsisakys.

Labai gaila, bet tokia miglota taktika sugebėjo užliūliuoti kai kuriuos Europos lyderius, kurie ėmė priešintis naujoms sankcijoms Maskvai.

Tai trumparegiška. Rusija į Ukrainą žengia vingiuotu keliu, norėdama suklaidinti. Ją gali sustabdyti tik atmerktos akys ir ryžtingumas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min