Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukraina džiūgauja: NATO šalys Kijevui jau pradėjo tiekti galingus ginklus

Ukrainos karys Avdijivkos mieste
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos karys Avdijivkos mieste
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos gynybos ministras Valerijus Heletėjus pareiškė, kad NATO jau pradėjo Ukrainai tiekti ginklus. Tai ministras pranešė šeštadienį Ukrainos televizijos „Penktasis kanalas“ eteryje.

„Aš bendravau su svarbiausių pasaulio šalių gynybos ministrais, – tų šalių, kurios gali mums padėti. Ir jie mane išgirdo, jau vyksta ginklų perdavimo procesas“, – pabrėžė V.Heletėjus.

Kai buvo paskelbta, kad NATO šalys tieks Ukrainai ginklus, nė viena jų iki šiol nepatvirtino, kad tai darys.

Ministras pridūrė, jog „procesas pajudėjo“ ir tai „būtent tas kelias, kuriuo reikia eiti“.

Sekmadienį spaudos konferencijoje V.Heletėjus atsisakė pasakyti, kokios šalys ir kokio tipo ginklus tiekia Ukrainai. Tačiau jis davė suprasti, kad Ukrainai tiekiami ginklai sugeba akimirksniu nustatyti, kur yra priešo ginkluotė ir ją sunaikinti.

„Jeigu tai reaktyvinė salvinės ugnies sistema, mums svarbu tuoj pat sužinoti, iš kur atlėkė sviedinys, kad po kelių sekundžių mūsų sviedinys lėktų ten, kur ta sistema stovi“, – sakė ministras.

Kai buvo paskelbta, kad NATO šalys tieks Ukrainai ginklus, nė viena jų iki šiol nepatvirtino, kad tai darys. Ir JAV, ir Lenkija, ir Prancūzija paneigė, kad parduos ar dovanos Ukrainai ginklų. Manoma, jog tokie sandoriai bus nevieši, baiminantis Rusijos reakcijos.

Ukrainos vadovybė pastaruoju metu aktyviai prašė NATO šalių paramos ginklais, nes jos prastai ginkluota kariuomenė ir savanorių batalionai nebegalėjo atlaikyti Rusijos remiamų separatistų, ginkluotų naujausia rusų ginkluote, bei slapta į Ukrainą įvestų Rusijos kariuomenės dalinių puolimo.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Valerijus Heletėjus
AFP/„Scanpix“ nuotr./Valerijus Heletėjus

Ilovaisko tragedijos skaičiai: žuvo 100 ukrainiečių ir 300 rusų karių

Vieną didžiausių pralaimėjimų Ukrainos kariuomenė patyrė prie Ilovaisko miesto, kai po sėkmingo puolimo patyrė netikėtą kontrpuolimą. Keli tūkstančiai Ukrainos karių buvo apsupti ir pateko į nelaisvę.

Puikiai ginkluoti ir apmokyti rusų kariai greitai apvertė aukštyn kojom situaciją fronte.

V.Heletėjus teigė, kad kol kas žinoma apie 107 „Ilovaisko katile“ žuvusius Ukrainos karius, nors anksčiau teigta, jog jų žuvo mažiausiai du šimtai. Ministras pabrėžė, kad rusų karių žuvo daug daugiau – apie 300.

„Mes puolėme visame fronte. Mes buvome beveik apsupę Luhansko miestą, per Ilovaiską apsupome Donecką. Mūsų kariai jau buvo Luhanske, jau ėjo į Donecką. Jau artimiausiomis dienomis tikėjomės išvalyti Horlivkos miestą“, – pasakojo ministras.

V.Heletėjaus teigimu, būtent tuomet Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas suvokė, kad pralaimėjo karą Donbase, kad pagrindiniai terorizmai centrai tuoj tuoj bus sunaikinti. Todėl, mano V.Heletėjus, V.Putinas ir nutarė slapta į Ukrainą įvesti savo kariuomenę.

Puikiai ginkluoti ir apmokyti rusų kariai greitai apvertė aukštyn kojom situaciją fronte.

Komentarai
Temos Ukraina, NATO
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min