Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 15d. 16:49

Ukrainoje paskelbta bendrų su NATO šalimis pratybų „Rapid Trident 2014“ pradžia

Pratybų „Rapid Trident“ pradžia
KAM/R.Jarecko nuotr. / Pratybų „Rapid Trident“ pradžia

Rugsėjo 15 d. Ukrainos Lvovo srityje, Javorivo taikos palaikymo mokymo centro rikiuotės aikštėje, vyko oficiali tarptautinių pratybų „Rapid Trident 2014“ atidarymo ceremonija. Jos metu aikštėje išsirikiavo per tūkstantį karių iš Azerbaidžano, Bulgarijos, Didžiosios Britanijos, Gruzijos, Ispanijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Moldovos, Norvegijos, Rumunijos, Ukrainos, Vokietijos.

Pratybose Lietuvai atstovauja 38 kariai – būrys pėstininkų žvalgų iš Karaliaus Mindaugo husarų ir Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionų, taip pat keli štabo karininkai.

„Rapid Trident 2014“ pradžią paskelbė pratybų vadovas Ukrainos Sausumos pajėgų akademijos viršininko pavaduotojas pulkininkas Oleksanderis Syvakas (Oleksander Syvak). „Tokio lygio pratybos stiprina NATO šalių ir partnerių karinį bendradarbiavimą ir leidžia mums visiems dalytis itin naudinga ir įvairia patirtimi“, – kreipdamasis į karius sakė plk. O. Syvakas.

„Šių mokymų metu kariai turės galimybę vieni kitiems perduoti tarptautinėse pratybose ir mokymuose įgytas žinias“, – sakė vienas pratybų „Rapid Trident 2014” Ukrainoje vadovų JAV pulkininkas Alfredas Renzis (Alfred Renzi). Jo teigimu tokiais tarptautiniais mokymais plečiamas ir stiprinamas NATO ir Partnerystės taikos labui programoje dalyvaujančių šalių tarptautinis karinis bendradarbiavimas.

Pratybos „Rapid Trident“ – tai kasmetinės JAV pajėgų Europoje vadavietės (EUCOM) Ukrainoje organizuojamos taikos rėmimo pratybos. Šiemet pratybose dalyvauja apie 1 300 karių iš 15 šalių – NATO ir šalių partnerių

Pratybose dalyvaujantys kariai treniruosis konvojavimo, patruliavimo, kovos su improvizuotais sprogstamaisiais užtaisais ir pan. užduočių, daugiausia dėmesio skirdami pasirengimui tarptautinėms taikos rėmimo ir stabilizavimo operacijoms būdingų užduočių.

Temos: 3 Pratybos Ukraina NATO
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min