Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainoje paskelbta dalinė mobilizacija – bus pašaukta 40 000 vyrų

Ukrainoje paskelbsta dalinė mobilizacija
Ukrainoje paskelbta dalinė mobilizacija
Šaltinis: BNS
0
A A

Ukrainos laikinasis prezidentas ir Aukščiausiosios Rados pirmininkas Oleksandras Turčynovas pirmadienį paskelbė pasirašęs įsaką dėl dalinės karinės mobilizacijos.

„Pasirašiau įsaką dėl dalinės mobilizacijos“, – S.Turčynovas pirmadienio rytą sakė per Ukrainos parlamento plenarinę sesiją. Valstybės vadovas pažymėjo, kad šį žingsnį atliko dėl Rusijos okupacijos Krymo autonominėje respublikoje.

Aukščiausiojoje Radoje taip pat buvo užregistruotas teisės aktas, kuriame siūloma pritarti prezidento dekretui dėl dalinės mobilizacijos.

Aukščiausioji Rada iškart patvirtino prezidento įsaką dėl dalinės mobilizacijos, per kurią būtų pašaukta 40 tūkst. atsargos karių.

Aukščiausioji Rada iškart patvirtino prezidento įsaką dėl dalinės mobilizacijos, per kurią būtų pašaukta 40 tūkst. atsargos karių.

Nacionalinio saugumo gynybos tarybos sekretorius Andrijus Parubijus Aukščiausiajai Radai sakė, jog 20 tūkst. atsargos karių bus pasiųsti į ginkluotųjų pajėgų dalinius, o kiti bus pervesti į naujai įkurtą Nacionalinę gvardiją.

„Tai, kad įvyko, yra užgrobimas, įžūli agresija, Rusijos įvykdytas dalies Krymo ir Sevastopolio miesto teritorijos užgrobimas“, – A.Parubijus sakė parlamentui prieš balsavimą.

„Dabar turime pagrindo skelbti, kad priemonės, kurių imamės šiandien, yra pakankamos, siekiant išvengti Krymo scenarijaus pasikartojimo Ukrainos pietryčių regionuose“, – pridūrė jis.

Tarp tokių regionų – Donecko ir Charkovo miestai, kuriuose pastaruoju metu vyko susirėmimai tarp prorusiškų demonstrantų ir naujosios Kijevo valdžios šalininkų, taip pat Juodosios jūros pakrantė į šiaurės vakarus nuo Krymo.

Už dalinę mobilizaciją balsavo 275 deputatai 450 vietų turinčioje Aukščiausioje Radoje. Apie 30 deputatų atsisakė balsuoti.

Parlamentas taip pat pritarė pasiūlymui papildomai skirti 6,9 mlrd. grivinų (1,77 mlrd. litų) šalies ginkluotosioms pajėgoms.

Prie to teisės akto pridėtame aiškinamajame rašte sakoma, kad sprendimas dėl dalinės mobilizacijos buvo priimtas dėl paaštrėjusios socialinės politinės padėties Krymo pusiasalyje.

Dalinė mobilizacija bus vykdoma visuose Ukrainos regionuose ir sostinėje Kijeve. Kryme ir Sevastopolio mieste bus mobilizuoti savanoriai, įskaitant tuos, kurie ateis į karinius komisariatus ir karinius dalinius.

Mobilizacija skelbiama praėjus 45 dienoms nuo prezidento įsako įsigaliojimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min