Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos armija gaus modernių automatų, pagamintų pagal Izraelio „Tavor“ pavyzdį

Automatas "Fort 221"
catalog.use.kiev.ua nuotrauka / Automatas "Fort 221"
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukrainos gynybos ministerijos padaliniai pradėjo gauti automatus „Fort 221” ir jų sutrumpintą versiją „Fort 224”. Jie laikomi vienais iš moderniausių automatų, praneša naujienų svetainė tsn.ua.

Automatas „Fort 221” yra licenzijuota Izraelyje gaminamo ginklo „Tavor“ (TAR 21) kopija, gaminama Venecijoje. Jis laikomas vienu iš moderniausių ginklų pasaulyje. Automatas išsiskiria vadinamąja „Bullpup“ schema, kuomet šovinių dėtuvė įtaisyta už rankenos su gaiduku. Toks sprendimas leido sumažinti ginklo dydį ir prailginti vamzdžio ilgį, taip padidintas automato tikslumas. Be to, šautuvo buožė išdėstyta toje pačioje ašyje kaip ir šautuvo vamzdis, o svorio centras yra arčiau kario pečių. 

Ginklo gamybai yra naudojamos šiuolaikinės medžiagos, dėl to automatas išsiskiria lengvumu. Šautuvas yra laikomas itin patikimu, kadangi buvo naudojamas ir atšiauriomis sąlygomis garsėjančiose Izraelio dykumose.

„Mūsų pirmasis užsakymas iki metų pabaigos yra 500 vienetų“ , – teigė Ukrainos karinių pajėgų pulkininkas Vitalijus Otamaniukas. Jis pabrėžė, kad pirmiausiai ginklai bus suteikti specialiąsias operacijas atliekantiems kariams, o vėliau ir mobiliesiems desanto kariams.

Be to, Ukrainos kariai gaus pistoletus „Fort 17” ir “Fort 14TPN” bei modernizuotas „Kalašnikov“ automatų versijas. Pastarųjų užsakyta apie du tūkstančiai. Pirmieji 120 modernizuotų „Kalašnikov“ jau pasiekė antiteroristinės operacijos zonoje kariaujančius Ukrainos karius. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min