Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos gynybos ministras I.Teniuchas: „Esame pasirengę atremti Rusijos agresiją“

Ihoris Teniuchas
Ihoris Teniuchas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienį „Lietuvos ryto“ televizijos aktualių pokalbių laidoje „Lietuva tiesiogiai“ buvo rodomi specialūs žurnalistės Daivos Žeimytės interviu iš Maidano su Ukrainos gynybos ministru Ihoriu Teniuchu bei aktyviu Maidano bendruomenės lyderiu, kazoku Nikolajumi Bonderiu. Ukrainos gynybos ministras tvirtino, kad turi egzistuoti bendra Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigada. Nors sutartys dėl jos sukūrimo jau yra pasirašytos, detalės dar vis derinamos.

I.Teniuchas priminė, kad, kai Rusija įsiveržė į Krymą, dar nebuvo suformuota Ukrainos vyriausybė ir valdžios organai, kurie galėtų priimti sprendimus, todėl valstybė negalėjo tinkamai atsakyti agresoriams.

„Ėmėmės visų priemonių ir šiandien ginkluotosios pajėgos yra kur kas geriau pasirengusios, aukštesnio kovinio lygmens, perdislokuotos Kryme ir pasirengusios atremti Rusijos agresiją“, – kalbėjo ministras ir tvirtino, kad neketina palikti Krymo, kol nebus priimti atitinkami politiniai sprendimai. Jis vylėsi, kad nesutarimai bus išspręsti diplomatiniu būdu ir ginklų panaudoti nereikės, tačiau pripažino besiruošiantis ir blogiausio atvejo scenarijui.

„Tai – mūsų žemė. Buvo, yra ir bus. Krymas niekada nepereis į jokių formų darinį, kokio norėtų Rusija“, – tvirtino I.Teniuchas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Belbeko karinės bazės šturmas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Belbeko karinės bazės šturmas

N.Bonderis, priklausantis Maidano savigynos būriams, abejojo, kad Ukrainos revoliucija jau baigėsi, kadangi nė vienas iš išsakytų reikalavimų dar neįgyvendintas. Anot kazoko, V.Janukovičius, nors ir atstatydintas, dar vis teigia, kad yra prezidentas, o kariai, šaudę į taikius Maidano protestuotojus – nenubausti. Labiausiai N.Bonderį pykdo tai, kad naujai išrinkti valdžios atstovai yra tie asmenys, kurie ir nualino valstybę.

Kazokas teigė, kad žmonės Maidane stovės tol, kol liaudis įgaus teisę valdyti politikus ir bus atkurtas Konstitucinis pamatas.

N.Bonderis teigė, kad kazokai turi sprendimų ir dėl aneksuotojo Krymo. Jis neslėpė, kad tai – kariniai veiksmai, įtraukiantys ir atominį ginklą, kadangi kitų būdų neliko. „Mes padarysime viską, kad apgintume savo šeimas“, – ryžto nestokojo vyras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min