Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos gynybos ministras Ihoris Teniuchas Kryme esantiems kariams: baikite verkti ir ginkitės

Ukrainos gynybos ministras Ihoris Teniuchas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos gynybos ministras Ihoris Teniuchas
Šaltinis: 15min
0
A A

Laikinasis Ukrainos Gynybos ministerijos vadovas Ihoris Teniuchas šeštadienio naktį pareiškė, kad kariniam jūrų laivynui yra duoti aiškūs įsakymai – saugoti ir ginti Ukrainos laivus, o skundai, esą Kijevo valdžia neduoda aiškių nurodymų Kryme esantiems kariams, yra provokacijos ir silpno charakterio rodymas, rašo „TSN“.

Anot I.Teniucho, centrinė Ukrainos valdžia tikrai neapleido savo karių Kryme. Nors pastarosiomis dienomis pasigirsta pranešimų, kad jūreiviai skundžiasi negaunantys aiškių nurodymų, ministras sako jais netikėti. „Tai gali būti speciali mūsų kaimynų operacija“, – kaltinimus provokacijomis metė gynybos ministras, pažymėjęs, kad jūreiviams aiškiai nurodyta – saugoti ir ginti laivus.

Anot jo, silpnas atsakymas Rusijos kariams yra prasto kariuomenės pasirengimo ir nepakankamo dėmesio karių mokymams pastaraisiais metais rezultatas. I.Teniuchas taip pat sukritikavo Kryme esančių Ukrainos karių moralę. 

„Visų pirma, jūs esate karininkai. Jūs turite iškęsti visus sunkumus. Verkimas – ne vyrams, ypač ne kariuomenės vyrams. Man gėda, kad jūs turite tokią silpną moralę“, – bataliono vado pavaduotojui atsakė I.Teniuchas

Tiesioginėje TSN laidoje Kerčės bataliono vado pavaduotojas Aleksejus Nikiforovas telefonu skundėsi, kad nė vienas aukščiausiosios valdžios atstovas pastaruoju metu nebuvo Kryme, o ir visa valdžia niekaip negali tvirtai nuspręsti, kokių veiksmų turi imtis Ukrainos kariuomenė. Anot A.Nikiforovo, su ministru jis net nėra kalbėjęs telefonu. Dėl tokio centrinės valdžios elgesio dalis jo vadovaujamų karių yra linkę pereiti į Rusijos pusę. Bataliono teritorijoje penktadienį jau buvo iškelta Rusijos vėliava. 

I.Teniuchas dėl to A.Nikiforovą ir jo vadovaujamus karius apkaltinu silpnu charakteriu.

„Visų pirma, jūs esate karininkai. Jūs turite iškęsti visus sunkumus. Verkimas – ne vyrams, ypač – ne kariuomenės vyrams. Man gėda, kad jūs turite tokią silpną moralę“, – bataliono vado pavaduotojui metė I.Teniuchas, pažymėjęs, kad kariai prieš stodami į kariuomenę turėjo pagalvoti apie galimus sunkumus, o ne tikėtis pramogų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min