TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos jūrų pėstininkai: Krymą buvo galima apsaugoti, o Rusijos kariai – išdavikai

Ukrainos laivas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos laivas
Šaltinis: BNS
0
A A

Vos prieš metus Ukrainos jūrų pėstininkų bataliono, dislokuoto Krymo uostamiestyje Feodosijoje, karys Ruslanas padėjo Rusijos kariams perdažyti jų šarvuotąjį transporterį prieš vieną karinį paradą. Pirmadienį jis pastebėjo, jog ta pati mašina buvo tarp blokavusių Ukrainos karinės bazės vartus, kai Rusijos kariai įsiveržė į kareivines, leisdami ašarines dujas ir sprogdindami kurtinamąsias granatas per paryčiais surengtą reidą, kuris jūrų pėstininkus užklupo visiškai netikėtai.

„Laikėme juos saviškiais, savo broliais“, – skundėsi Ruslanas, atsisakęs viešinti savo pavardę.

„Pasitikėjome jais ... o jie pasitikėjo mumis“, – karys sakė naujienų agentūrai AFP vienoje Feodosijos kavinėje po to, kai kelias valandas išbuvo rusų nelaisvėje.

Tai ką jie padarė, buvo nežmoniška. Tai nekrikščioniška

„Ir dabar jie gavo tuos įsakymus (mus pulti). Tai, ką jie padarė, buvo nežmoniška. Tai nekrikščioniška“, – pridūrė jis.

Ruslanas, kuriam dar nesukako 30 metų, sakė, kad yra smarkiai sukrėstas Maskvos įvykdytos Krymo okupacijos ir aneksijos. Jo tėvai gyvena žemyninėje Ukrainoje, o žmona ir vaikai yra gimę šiame Juodosios jūros pusiasalyje.

Feodosijos bazė, kurioje jis tarnavo šešerius metus, buvo vienas iš paskutiniųjų Ukrainos karinių objektų Kryme, patekusių į Rusijos pajėgų rankas.

Sulaužė pažadą

Tačiau jūrų pėstininkams skaudžiausia ne dėl fakto, kad prieš juos buvo panaudotos ašarinės dujos, o kad rusai sulaužė pažadą leisti jiems pirmadienį taikiai pasitraukti iš bazės, palikus savo ginklus.

„Buvo susitarta, kad perduosime ginklus ... ir kad vidurdienį nuleisime vėliavą bei savo sunkvežimiais išvažiuosime į žemyninę dalį. Tačiau nutiko kitaip“, – sakė Ruslanas.

Dalinys užrakino savo ginklų saugyklą ir jį perdavė Rusijos pajėgoms, tačiau kariai buvo netikėtai pažadinti 4 val. vietos (ir Lietuvos) laiku prasidėjusio šturmo.

Į mus šaudė kulkomis, nors buvome visiškai neginkluoti

„Į mus šaudė kulkomis, nors buvome visiškai neginkluoti, – sakė jūrų pėstininkas Jevhenas. – Mano draugui sulaužė nosį šautuvo buože, nors jis visiškai nesipriešino.“

„Jie atėmė mūsų karinius bilietus, telefonus, pinigus – viską, kas tik pakliuvo į jų rankas“, – skundėsi Ukrainos karys.

Jūrų pėstininkai sakė, jog jeigu būtų žinoję, kad taip nutiks, jie niekada nebūtų atidavę savo ginklų.

Jevheno pažįstamas rusų kareivis surišo jam rankas ir įsodino į sunkvežimį „Ural“ 6 valandą. „Jis sakė: „Atleisk, brolau – mes čia niekuo dėti. Čia dirba saugumo tarnybos“, – nurodė ukrainietis.

Rusijai stiprinant savo kontrolę Kryme, Ukrainos kariai ironiškai kalba, jog daugelis iš tapusių puolimų taikiniais patys yra gimę Rusijoje ir jaučiasi artimesni Maskvai negu naujajai Kijevo vyriausybei.

Pirmosiomis blokados dienomis Feodosijos bazę apsupę rusai perduodavo maisto siuntinius viduje esantiems ukrainiečiams, kurie vėliau dažnai pasidalydavo maistu su okupantais.

„Jokių įsakymų“

„Mes laikėmės 23 dienas, valgydami sausą davinį arba žuvies konservus. Kažin, ar Gynybos ministerijos pareigūnai taip ilgai išsilaikytų?“ – karčiai klausė Ruslanas.

„Jie nuolat kartodavo: „Laikykitės... Viskas sprendžiama“, – sakė jis. – Prašėme juos duoti įsakymus, tačiau nieko nesulaukėme.“

Įpykę jūrų pėstininkai yra pasiruošę važiuoti tiesiai į Kijevą ir sukelti ten didelį triukšmą, teigė Jevhenas.

Ukraina turėjo iškart turėjo užblokuoti visas perėjas prie sienos su Rusija, kad apsaugotų Krymą, sakė jūrų pėstininkai. Jų nuomone, pusiasalis buvo prarastas dėl netikusio vadovavimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min