TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos kaimams pasaulio pabaiga atėjo, kai ant jų nukrito numuštas Malaizijos laineris

Numušto „Malaysia Airlines“ lėktuvo nuolaužos Donecke, Ukrainoje.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Numušto „Malaysia Airlines“ lėktuvo nuolaužos Donecke, Ukrainoje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Po to, kai iš Malaizijos lainerio „Boeing 777” ant namo pabiro keleivių kūnai ir jiems priklausę lagaminai, Petropavlovkos kaimo seniūnė Natalija Vološina pamanė, kad nieko baisiau jau nebegali nutikti. Vis dėlto, ji klydo, rašo laikraščio „The Wall Street Journal“ korespondentas Paulas Sonne'as. Praėjus keletui dienų po katastrofos, Petropavlovka, kurioje gyvena apie 800 žmonių, tapo intensyvių Ukrainos i rRusijos armijos bei jos samdinių kovų vieta.

Kaimo gyventojai išsibėgiojo, elektra buvo atjungta, namai apgadinti artilerijos sviedinių, o neseniai renovuoto vaikų darželio stogas sudegė.

„Daugelis lėktuvo liekanų taip ir liko gulėti ten, kur nukrito. Jos yra priminimas tos dienos, kuomet gyvenimas kaime visiškai pasikeitė į blogąją pusę“, – teigė N.Vološina.

Tačiau nuo tada, kai įvyko lėktuvo katastrofa, Petropavlovka ir aplinkiniai kaimai tapo fronto linija. 

Tuo metu, kai „The Wall Street Journal“ korespondentas kalbėjosi su kaimo seniūne, netoli esančiuose miškuose vis dar vyko karo veiksmai. Lėktuvo katastrofa tapo didžiule nelaime trims Rusijos armijos ir teroristų kontroliuojamiems kaimams.

Prieš lainerio katastrofą šie kaimai beveik nenukentėjo nuo karinių veiksmų.

Tačiau nuo tada, kai įvyko lėktuvo katastrofa, Petropavlovka ir aplinkiniai kaimai tapo fronto linija. Nepaisant ugnies nutraukimo, dėl kurio buvo susitarta Minske, čia ir toliau vyksta mūšiai. Mažai kas iš vietinių žmonių tiki paliaubomis. Kai kurie mano, kad jos – farsas, o kiti jas vadina žiauriu pokštu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Numušto „Malaysia Airlines“ lėktuvo nuolaužos Donecke, Ukrainoje.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Numušto „Malaysia Airlines“ lėktuvo nuolaužos Donecke, Ukrainoje.

Iš Rosypnoje kaimo, kur nukrito lainerio kabina ir didžioji dalis keleivių kūnų, dauguma gyventojų pabėgo, o likusieji bijo pajudėti iš namų. Visai neseniai kasetinė bomba pataikė į vietos cerkvę ir pramušė skylę pastato stoge. Nuo to laiko kaimo šventikas, tėvas Olegas, nebesulaukia tikinčiųjų.

Dalis kaimų gyventojų kritiškai vertina Ukrainos prezidento Petro Porošenkos politiką. Ukrainos kariai kritikuojami dėl to, kad kartais, kaudamiesi su teroristais, pataiko ir į civilių gyventojų pastatus. Tačiau Kijevas panašius kaltinimus pateikia Maskvos remiamiems teroristams, kurie dažniausiai slepiasi tarp civilių gyventojų.

Vietos kaimų gyventojai taip pat įtikėję, kad neva iš Vakarų Ukrainos atsiųsti kariai nori juos išvyti iš gimtųjų vietų.

57 metų Rosypnoje gyventojas, šachtininkas Ivanas Savinas teigė: „Pas mane trys anūkės. Vyriausiajai dešimt metų, jauniausiai dar nėra metų, jos nuo viso šito gavo psichologines traumas. Manęs vyriausioji kartais klausia „Seneli, ar šitas skrenda pas mus, ar ne?““, – pasakoja I.Savinas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Numušto „Malaysia Airlines“ lėktuvo nuolaužos Donecke, Ukrainoje.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Numušto „Malaysia Airlines“ lėktuvo nuolaužos Donecke, Ukrainoje.

Mažai kas iš vietinių žmonių tiki paliaubomis.

„Aš sakau joms: bėkite į rūsį, po to išsiaiškinsime“, – teigė kaimietis ir pridūrė, kad daugiau nebegauna pensijos ir jam, kaip ir kitiems vyresnio amžiaus žmonėms, striuka su pinigais.

Po lainerio „Boeing 777” katastrofos, žurnalistai iš viso pasaulio paliko Rosypnoje kaimą, o apie dviejų kaimo gyventojų mirtį per vėliau vykusius mūšius beveik niekas neužsiminė.

Kaimo gyventojų aukų pavardės pranyko ilguose žuvusiųjų sąrašuose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min