Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 20d. 12:44 , Atnaujinta: 2014 rugpjūčio 20d. 21:52

Teroristai numušė Ukrainos naikintuvą

Ukrainos naikintuvas „Su-25“
koketke.rul nuotr. / Ukrainos naikintuvas „Su-25“
Strategiškai labai svarbus Ilovaisko miestas perėjo į Ukrainos kariuomenės rankas, skelbia unian.net. Tačiau ne visi teroristai paliko miesto apylinkes, jie puola su tankais ir artilerija. Taip pat trečiadienį pranešta, kad Donecko srityje per pastarąją parą dėl karinių veiksmų žuvo 34 civiliai gyventojai, o dar 29 buvo sužeisti. Skelbiama, kad Ukrainos kariai į nelaisvę paėmė penkis prorusiškus diversantus.

21.52 val. Teroristai numušė Ukrainos naikintuvą

Prorusiški teroristai Luhansko srityje trečiadienį numušė Ukrainos pajėgų naikintuvą „Su-25“, Ukrainos naujienų portalui 112.ua pranešė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrijus Lysenko.

Pasak jo, kol kas nėra žinoma, ar pilotas spėjo katapultuotis, ar žuvo nukritus naikintuvui.

18.12 val. Atkovota didelė Luhansko dalis

Didelė Luhansko dalis buvo atkovota iš teroristų ir yra kontroliuojama Ukrainos karių, praneša naujienų agentūra „Unian“.

Apie tai trečiadienį susitikime su žurnalistais Kijeve pranešė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrijus Lysenko 

„Ukrainos kariams kovoti Luhanske ir Donecke yra ypač sunku dėl teroristų naudojamos sunkiosios ginkluotės“, – teigė A.Lysenka.

„Luhanske čečėnų kilmės samdiniai apšaudo miestą iš sistemų „Grad“, kurios išdėstytos rytinėse dalyse. Vis dėlto, didžiąją miesto dalį kontroliuoja ATO“, – patikino A.Lysenka.

inforesist.org nuotrauka/Situacija rytų Ukrainoje rugpjūčio 20 d.
inforesist.org nuotrauka/Situacija rytų Ukrainoje rugpjūčio 20 d.

18.03 val. Doneckui – grėsmė būti užlietam

Neveikia energijos tiekimo sistema, nėra galimybių tiekti vandenį, kyla gruntiniai vandenys, trečdaliui Donecko gresia potvynis, – įspėjo O.Šlapakas

Trečdaliui Donecko iškilo grėsmė būti užlietam. Pasak Ukrainos finansų ministro Oleksandro Šlapako, teroristai netikėtai pakeitė taktiką – jiems tavo svarbu ne tik išlikti, tačiau ir sunaikinti kuo daugiau infrastruktūros.

„Neveikia energijos tiekimo sistema, nėra galimybių tiekti vandenį, kyla gruntiniai vandenys, trečdaliui Donecko gresia potvynis“, – įspėjo O.Šlapakas.

15.13 val. Į nelaisvę paėmė 40 teroristų

Luhansko srityje Ukrainos kariuomenė į nelaisvę paėmė apie 40 teroristų, praneša portalas unian.net. Šią operaciją atliko batalionas „Lvovas“. Sulaikant teroristus vienas ukrainiečių karys žuvo, dar vienas buvo sužeistas. Šį batalioną daugiausia sudaro Ukrainos teisėsaugos organų darbuotojai. 

14:48 val. Tarp teroristų – ir garsus rusų poetas

Patikslintais duomenimis, sulaikyti buvo aštuoni desantininkai. Tai spaudos konferencijos metu pranešė vidaus reikalų ministro padėjėjas Antonas Geraščenko. Jis taip pat informavo, kad tarp sulaikytųjų yra ir žymus rusų poetas Jurijus Jurčenka, kuris specialiai atvyko iš Paryžiaus tam, kad prisidėtų prie teroristų. 

14:03 val. Į nelaisvę paimti penki teroristai

Mūšiuose dėl Ilovaisko miesto Ukrainos kariai į nelaisvę paėmė penkis desantininkus iš Rusijos.

Šią informaciją socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė žurnalistas Michailinas Skorikas.

„Prieš dvi dienas batalionas „Donbas“ užėmė strategiškai svarbų kelią, vedantį Donecko link ir iki šiol sunkiai kaudamasis išlaiko savo pozicijas. Rugpjūčio 19 d. mūsų kariai į nelaisvę paėmė 5 teroristus, kurie yra Rusijos oro desantininkai“, – teigė M.Skorikas. 

13:55 val. Donecko srityje toliau žūsta civiliai gyventojai

Iš viso Donecko srityje dėl karinių veiksmų jau žuvo 951 civiliai gyventojai, o dar 1748 buvo sužeisti,  skelbia naujienų agentūra „Unian“, remdamasi srities administracijos paskelbtas duomenimis.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos duomenimis, per praėjusias paras antiteroristinės operacijos (ATO) zonoje žuvo 9 Ukrainos kariai, o dar 22 buvo sužeisti.

Pranešama, kad naktį į rugpjūčio 20 d., vietos gyventojų teigimu, visame Donecke buvo girdimi susišaudymai.

Atkovotas Ilovaiskas

Nacionalinės gvardijos spaudos tarnyba pranešė, kad Ilovaiske dabar padėtį kontroliuoja batalionas „Donbas“. Tačiau teroristai dar galutinai nepasidavė ir rengia kontratakas. Ukrainos kariams jau teko atremi tris tokias atakas. 

Šiuo metu į pagalbą batalionui „Donbas“ atvyksta batalionas „Azov“. 

Vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Geraščenko socialiniame tinkle „Facebook“ informavo, kad pusę miesto Ukrainos kariuomenė jau tvirtai kontroliuoja, o kitoje pusėje vis dar yra teroristų grupelių. Joms į pagalbą atvyksta pastiprinimas iš Makejevos ir Charcyzko. Jis taip pat pranešė, kad antradienį žuvo penki bataliono „Donbas“ kariai ir keturi žmonės iš specialaus milicijos bataliono „Šachtiorsk“. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min