Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos kariai prie Mariupolio atėmė rusų tanką

Mariupolio prieigos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Mariupolio prieigos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Minske pasiektos ir penktadienio vakare įsigaliojusios paliaubos truko neilgai. Šeštadienio ryte Ukrainos kariuomenė pranešė, kad teroristai nesilaiko susitarimų ir vis tiek atakuoja ukrainiečių karius. Raudonojo Kryžiaus teigimu, dėl smogikų išpuolių organizacija negalėjo pristatyti humanitarinės pagalbos į Luhanską. Po visą dieną trukusių apšaudymų save „Donecko liaudies respublika“ vadinanti teroristinė organizacija prieš vidurnaktį paskelbė, kad „Novorossijos“ ginkluotosios pajėgos puola Mariupolį. Tuo tarpu rusų specialiosios pajėgos Ukrainos teritoriją iš Rusijos apšaudė iš salvinės ugnies sistemų „Grad“.

Intensyvi artilerijos ugnis Mariupolio priemiestyje prie patikros punkto prasidėjo apie 22.30 val. Maždaug valandą trukęs apšaudymas buvo kuriam laikui nurimęs, tačiau iškart po vidurnakčio teroristai patys pranešė, kad jie nesilaiko paliaubų. Vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ paskyroje „Twitter“ tinkle paskelbta, kad „Novorossijos“ ginkluotosios pajėgos puola Mariupolį.

19.21 val. Prie Mariupolio perimtas rusų tankas

Sekmadienio popietę prie Mariupolio antiteroristinėje operacijoje dalyvaujančios pajėgos perėmė rusų tanką.

Tą miesto prieigose padarė savanorių batalionas "Azov", kuris naktį atrėmė Rusijos ir teroristų atakas, praneša Ukrainos 5-asis kanalas.

Tanko vikšrai yra sugadinti per mūšį, juo vykę asmenys pabėgo. Ukrainos savanoriai sako suremontuosiantys tanką ir panaudosiantys jį miesto gynybai.

VIDEO: Prie Mariupolio perimtas rusų tankas

16.21 val. Teroristai mėgina suniokoti Mariupolio infrastrukūrą, bando diskredituoti savanorius

Ukrainos Saugumo taryba sulaikė smogikus, kurie rengė diversiją infrastrukūros objektuose Donbase, teigiama Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos išplatintame pranešime.

Be to, teroristai Novoazovsko mieste bando diskredituoti Ukrainos savanorių bataliono „Donbass“ karius – Kremliaus samdiniai apsimeta savanoriais ir plėšikauja.

13.59 val. Luhanske – rusų karinės technikos kolona

Luhansko srityje, šalia sienos su Rusija, Severnės miesto šiaurės rytuose, pastebėta Rusijos karinės technikos kolona, pranešė Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos Analitinio centro atstovas Vladimiras Polevojus.

Kolonoje – rusų tankai T-72BM, raketsvaidžių sistemos „Strela-10“, naujausi Rusijos priešlėktuvinės sistemos kompleksai. Jis taip pat pažymėjo, kad rusų karių yra Taganroge, jie juda Mariupolio kryptimi. Be to, per koridorių iš Rusijos į Ukrainą tiekiama inžinerinė technika.

V.Polevojaus teigimu, Rusija toliau telkia karius aneksuoto Krymo šiaurėje. 

13.52 val. Paskelbtas naujas situacijos Rytų Ukrainoje žemėlapis

Situacija Rytų Ukrainoje (09 07)
Situacija Rytų Ukrainoje (09 07)

12.28 val. Jau žuvę 864 Ukrainos kariai

Nuo antiteroristinės operacijos Ukrainos Rytuose pradžios jau yra žuvę 864 ukrainiečių kariai. Dar 3 215 – sužeisti.

11.59 val. Donecko oro uoste – šūviai

Į šiaurę nuo didžiausio rytinės Ukrainos miesto Donecko sekmadienį ryte buvo girdima artilerijos ugnis ir į dangų kilo juodų dūmų kamuoliai, pranešė vienas „Reuters“ liudininkas ir vietoje esantis AFP žurnalistas.

Kol kas neaišku, kieno artilerija šaudė per šį incidentą. Kaip nurodė „Reuters“ liudininkas, šaudymas buvo girdėti prie oro uosto. Nors pats Doneckas tebėra teroristų rankose, oro uostą kontroliuoja Ukrainos vyriausybės pajėgos.

Teroristai nurodė „Reuters“, kad pats oro uostas dabar yra tuščias ir kad kova vyksta prie šalimais esančios aptvertos karinės teritorijos. „Pasiklausykite paliaubų garso, – pajuokavo vienas ginkluotas smogikas. – Čia vyksta tikras mūšis.“

11.13 val. Mariupolyje žuvo civilė

Naktį į Mariupolio ligoninę buvo atvežta moteris su skeveldrinėmis žaizdomis krūtinės srityje.

33-ejų metų moteris mirė ant operacinio stalo, pranešė 0629.com.ua. Apšaudymo metu šalia jos buvo vaikai. 

10.46 val. „Visi ima bėgti“

Gyventojai pasakojo apie savo paniką, šūvių ir artilerijos ugnies padarytą žalą pastatams ir automobiliams. „Visi ima bėgti“, – sakė viena 46 metų Mariupolio gyventoja, kuri prisistatė tik vardu Viktorija.

„Esu išsigandusi. Noriu taikos, bet manau, kad šis ugnies nutraukimas baigėsi, jau trečia naktis negalėjome miegoti“, – sakė ji.

Šaudoma iš Rusijos teritorijos

Mieste esantys žurnalistai „Twitter“ tinkle pranešė, kad per atakas užsiliepsnojo degalinė, mokykla. Pasirodė pranešimų, kad taip pat padegtas ir pirmosios medicinos pagalbos centras, tačiau ši informacija nėra patvirtinta.

VIDEO: Puolimas Mariupolyje

Savanorių batalionas „Azov“ pranešė, kad teroristai su „Grad“ sistemomis ir haubicomis puola nuo Širokino gyvenvietės pusės. Taip pat, jų teigimu, yra žuvusių civilių.

Puolimas nurimo apie 00.20 val. Mariupolio gynybos pajėgų štabas pranešė, kad situaciją mieste ir toliau kontroliuoja Ukrainos kariuomenė.

Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas naktį paskelbė, kad į Mariupolį atsiųsta daugiau Ukrainos karių, kurie pasiryžę ją apginti nuo teroristų ir Rusijos karių. „Mariupolis yra ir bus ukrainiečių“, – parašė ministras, ramindamas miesto gyventojus.

A.Avakovas taip pat pranešė, kad rusai bent 16 kartų iššovė iš salvinės ugnies sistemos „Grad“ iš Rusijos Federacijos teritorijos. „Ar jus stebina, kad Putinas – išdavikas? Bet tai nekeičia mūsų pasiryžimo ginti Mariupolį“, – patikino jis.

VIDEO: Apšaudymas Mariupolyje

Ukrainos Karinių-politinių studijų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas sekmadienio ryte teigė, kad nepaisant to, jog teroristai sulaužė paliaubas, Ukrainos pusė jų tebesilaiko ir ukrainiečių kariai ugnį atidengia tik gindamiesi.

Jo žiniomis, šeštadienį Ukrainos kariai buvo apšaudyti prie Luhansko, Donecko, Zolotės ir Dobalcevo. Pastarajame teroristai puolė Ukrainos karo medikus. Iš minosvaidžių buvo atakuotas ir Donecko oro uostas. „Be to, Rusijos kariai ir teroristai naudodamiesi konvencine ir raketine artilerija apšaudo Ukrainos karius bei Mariupolio civilius gyventojus“, – paskelbė ekspertas.

Apie šeštadienio įvykių eigą skaitykite čia.

Komentarai
Temos Rusija, Ukraina
Parašykite atsiliepimą apie 15min