Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos karius Kryme atakuoja Rusijos armija – užmuštas ukrainiečių karininkas

Ginkluotas karys Kryme
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ginkluotas karys Kryme
Šaltinis: BNS
0
A A

Krymo sostinėje Simferopolyje esančią Ukrainos ginkluotųjų pajėgų bazę antradienį atakavo Rusijos pajėgos, vienas karininkas žuvo, pranešė naujienų agentūra „Interfax“, kuri remiasi Ukrainos kariškių atstovu spaudai.

„Vienas ukrainiečių karys sužeistas į kaklą ir raktikaulį. Dabar mes užsibarikadavome antrajame aukšte. Štabas užimtas, vadas suimtas. Jie nori, kad mes sudėtume ginklus, bet mes nepasiduodame“, – nurodė karys. Vėliau pranešta, kad Ukrainos karininkas žuvo.

„Mus atakuoja. Mūsų čia yra apie 10–15, yra ir moterų, – sakė kitas karys televizijos Penktajam kanalui. – Vienas mūsų karininkas sužeistas per ataką, įdrėkstas kaklas ir ranka.“

„Mus atakuoja. Mūsų čia yra apie 10–15, yra ir moterų, – sakė kitas karys televizijos Penktajam kanalui. – Vienas mūsų karininkas sužeistas per ataką, įdrėkstas kaklas ir ranka.“

BBC praneša, kad bazėje girdėjosi bent dvi automatų šūvių salvės.

Tuo tarpu portalas pravda.co.ua praneša, kad visi ukrainiečių kariai buvo suimti, iš jų atimti ginklai, pinigai, dokumentai. Žurnalistų žiniomis, be atakavusių Rusijos komandosų įvykio vietoje buvo ir snaiperių, įsitaisiusių prie netoliese esančių pastatų langų. 

Žuvo du žmonės?

Antradienį vakare pranešta, kad žuvo ne vienas, o du žmonės: vienas ukrainiečių karys ir vienas puolusio vadinamojo „savigynos“ būrio narys. Tačiau unian.net cituoja Ukrainos oficialiuosius asmenis, kurie teigia neturintys informacijos, jog žuvo ir kažkas iš Ukrainos dalinį puolusių žmonių. 

Peraugo į karo stadiją

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas neeiliniame vyriausybės susirinkime pakomentavo, kad konfliktas Kryme peraugo į karo stadiją: „Šiandien rusų kariai ėmė šaudyti į Ukrainos karius ir tai yra karo nusikaltimas, kuriam netaikoma senatis.“

A.Jaceniukas pareikalavo tučtuojau sušaukti Budapešto sutarties, kurią 1994 m. pasirašė JAV, Didžioji Britanija ir Rusija ir kuria buvo garantuotas Ukrainos teritorinis vientisumas, signatarų gynybos ministrų komisiją, kuri imtųsi tramdyti Rusijos kariuomenę Kryme.

Prorusiška Krymo valdžia ciniškai reagavo į A.Jaceniuko pareiškimus. Sevastopolio meras Aleksejus Čalis tai pavadino ne visai vykusiu juokeliu. Nepaisydamas žinios apie žuvusį karį jis pareiškė: „Apie kokią karinę stadiją dabartinėse sąlygose galima kalbėti? Visa tai nerimta“, – sakė jis.

Kaip nurodoma tinklalapyje unian.net, buvo atakuotas Ukrainos karinės topografijos ir navigacijos centras, kur buvo nukautas vienas ukrainiečių karys.

Kaip nurodoma tinklalapyje unian.net, buvo atakuotas Ukrainos karinės topografijos ir navigacijos centras, kur buvo nukautas vienas ukrainiečių karys.

„Mūsų šaltiniai pranešė, kad, be vieno sužeisto, yra ir vienas žuvęs ukrainiečių kariškis per šturmą Simferopolyje. Šią žūtį patvirtino trys skirtingi šaltiniai", –  socialiniame tinkle „Facebook“ parašė šio centro vadovas Dmytro Tymčiukas.

Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas Serhijus Gaidukas anksčiau pranešė kad per išpuolį prieš kariuomenės bazę Simferopolyje vienas pareigūnas buvo sužeistas į koją.

Kada ir kur įvyko šis incidentas, jis nenurodė.

Naujienų agentūros AFP korespondentas šiaurės rytiniame Simferopolio priemiestyje, kur dislokuotas ukrainiečių kariuomenės padalinys, sakė bazėje girdėjęs šūvių garsus ir matęs, kaip į ją atvyko du greitosios pagalbos automobiliai.

Visą teritoriją aplink karinį padalinį užtvėrė Rusijos kariuomenė. „Pastarosiomis dienomis padaugėjo ginkluotų pasikėsinimų perimti Ukrainos karinius padalinius“, – sakė S.Gaidukas Ukrainos Vyriausybės posėdyje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min