Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos pareigūnai gaudo Rusijos karinės žvalgybos GRU diversantus

Ginkluotas karys Kryme
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ginkluotas karys Kryme
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos žiniasklaida vieną po kito skelbia faktus apie sulaikytus kaimyninės Rusijos specialiųjų tarnybų kariškius, renkančius jų šalyje žvalgybinius duomenis, bei karinės žvalgybos diversantus, kurių tikslas Ukrainoje – sabotažas. Taip pat teigiama, kad buvo užkirstas kelias kelti neramumus kituose pietryčių Ukrainos regionuose, bandant juos įstumti į tokią pat padėtį, kokioje atsidūrė Rusijos užimtas Krymas.

Krymo scenarijų ketinta perkelti į kitus regionus

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Andrejus Parubijus tvirtina, kad pietryčių Ukrainos regionuose ketinta įgyvendinti tokį pat scenarijų, kaip daroma ir Kryme, praneša Unian.net. Apie tai jis kalbėjo savo spaudos konferencijoje.

Ukrainos teisėsaugininkai iš dalies sulaikė ir išsklaidė į šalį patekusias Rusijos karinės žvalgybos diversantų grupes, kurios ketino kelti sąmyšį.

„Pirmiausia užgrobs administracinius pastatus panaudodami karinę jėgą, o po to pareikš apie referendumo dėl atsiskyrimo nuo Ukrainos būtinybės“, – teigė A.Parubijus, pabrėždamas, kad teisėsauga šiuos kėslus išaiškino ir jiems sutrukdė.

Teisėsaugininkai iš dalies sulaikė ir išsklaidė į Ukrainą patekusias Rusijos karinės žvalgybos GRU diversantų grupes, kurios ketino kelti valstybėje sąmyšį.

Chersono srityje sulaikyti rusų žvalgybininkai

Trečiadienio naktį Ukrainos Saugumo tarnybos darbuotojai Chersono srityje sulaikė Rusijos karinių pajėgų žvalgybos grupę, patekusią į srities teritoriją iš Krymo autonomijos, bet ne per kontrolės punktus.

Kaip Unian.net sužinojo tarnybos spaudos centre, žvalgybininkų tikslas buvo išstudijuoti operatyvinę situaciją, gauti duomenis apie pajėgų perdislokavimą ir Ukrainos karinių pajėgų dalinių pasirengimą Chersono srityje.

Grupei vadovavo Rusijos Federacijos pilietis, karinės žvalgybos karininkas, gimęs 1981 metais Kazanės srityje. Jis neteisėtai naudojosi Ukrainos piliečio Jevgenijaus Arbuzovo, gimusio 1986 m., pasu.

Sulaikytas jis prisipažino rinkęs žvalgybinę informaciją.

Donecke – bandymai burti ginkluotas gaujas

Naktį iš kovo 10 į 11-ąją Donecko regione Ukrainos pareigūnai sulaikė 37-erių Rusijos pilietį. Ukrainos Saugumo tarnybos vadovas Valentinas Nalivaičenka trečiadienį spaudos konferencijoje paskelbė, kad sulaikytasis įtariamas ginkluotų grupuočių, kurių tikslas – situacijos destabilizavimas Ukrainoje, kūrimu.

Sulaikytas rusas – ypač pavojingas, nes nėra tiesiog paprastas nusikaltėlis, jis yra apmokytas ir profesionalus sabotažininkas. Jis kartu su ekstremistų grupuotėmis planavo susprogdinti bombas judriose Donecko vietose, kad būtų kuo daugiau aukų.

V.Nalivaičenka teigė, kad Saugumo tarnyba buvo įspėta apie Donecke planuojamas diversijas prieš ukrainiečius.

Jo teigimu, sulaikytas rusas – ypač pavojingas, nes nėra tiesiog paprastas nusikaltėlis, jis yra apmokytas ir profesionalus sabotažininkas.

Jis, anot Saugumo tarnybos vadovo, kartu su ekstremistų grupuotėmis planavo susprogdinti bombas judriose Donecko vietose, kad būtų kuo daugiau aukų.

„Tai yra užsienio slaptųjų tarnybų darbas, ir tai pavojingiausia jo forma – sabotažas“, – pareiškė V.Nalivaičenka.

Ukrainos Saugumo tarnyba teigia, kad Rusijos pilietis subūrė net kelias ekstremistų grupuotes, ir jas aprūpino ginklais bei sprogmenimis. „Mes žinome, kad jis turi patirties iš tarnybos karštuose Rusijos Federacijos taškuose – Dagestane, Osetijoje ir t.t“, – teigė tarnybos šefas, pridūręs, kad rusą sulaikyti pavyko bendradarbiaujant kartu su milicija.

Tarp sulaikyto ruso daiktų buvo rasta medžiagų savadarbiams sprogmenims gaminti, detonatorių. Ukrainos Saugumo tarnyba pradėjo tyrimą dėl nelegalaus ginklų, amunicijos ir sprogmenų laikymo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min