Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 06 02, 08:15 Atnaujinta 2014 06 02, 14:47

Ukrainos pasieniečiai nuo šimtų teroristų ginasi per garsiakalbius aidint Ukrainos himnui

Pirmadienio naktį Luhanske teroristai pradėjo pasieniečių puolimą, praneša naujienų agentūra „Unian“. Nuo pat vidurnakčio puldinėjami pasieniečiai buvo ilgam palikti gintis vieni – nors žadėta netrukus jiems atsiųsti pastiprinimą, priešpiet virš Luhansko praskrido tik vienas naikintuvas, kuris negalėjo atidengti ugnies, nes teroristai slepėsi už civilių.
Teroristai Ukrainoje
Teroristai Ukrainoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Ukraina Rusija
VIDEO: Užpulti pasieniečiai Luhanske
VIDEO: Teroristai puola pasieniečius Luhanske

14.47 val. Pasieniečiai pagaliau sulaukė pagalbos

Naujienų portalas 0642.com.ua praneša, kad generolas Nikolajus Malomužas spaudos konferencijos metu informavo, jog į pagalbą Luhanske apsuptiems ir teroristų puolamiems pasieniečiams atvyko Ukrainos specialiųjų pajėgų kariai.

„Nors ir labai vėluodamos, bet, mano turimais duomenimis, atvyko specialiosios pajėgos“, – pranešė jis.

14.31 val. Pusvalandį trukusios paliaubos baigėsi

News.liga.net praneša, kad maždaug 13.30 val. vėl prasidėjo susišaudymas tarp Ukrainos pasieniečių ir teroristų. Paskelbtos paliaubos tęsėsi vos pusvalandį. Jų metu abi pusės iš teritorijos išgabeno sužeistuosius. 

13.09 val. Pasieniečiai ginasi aidint Ukrainos himnui, teroristai slepiasi už civilių

Ukrainos sienos apsaugos tarnyba pranešė, kad 11 val. pasieniečius Luhanske puldinėjo apie 500 teroristų. „Puldami jie naudoja kulkosvaidžius, granatsvaidžius ir automatus ir naudojasi mėgstamiausia rusų taktika – jie šaudo į pasieniečius iš gyvenamųjų namų, nuo namų stogų, o civiliai naudojami kaip gyvieji skydai“, – rašoma pranešime.

VIDEO: Teroristai slepiasi už gyvenamųjų namų

Nors ir puldinėjami jau nuo vidurnakčio, pasieniečiai nežada sudėti ginklų ir pasiduoti. Priešpiet jie per garsiakalbius įjungė Ukrainos himną, kuriam skambant ginasi nuo teroristų.

Nors ir puldinėjami jau nuo vidurnakčio, pasieniečiai nežada sudėti ginklų ir pasiduoti. Priešpiet jie per garsiakalbius įjungė Ukrainos himną, kuriam skambant ginasi nuo teroristų

10.13 val. Pastiprinimas dar tik žadamas

Žurnalistas Serhijus Ivanovas savo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad pasieniečiai vis dar nesulaukia pastiprinimo. Praskrido tik vienas naikintuvas, tačiau jis negalėjo atidengti ugnies, nes teroristai slepiasi už civilių.

Anot jo, pasieniečiai, nors ir apsupti kelių šimtų teroristų, pasiduoti net neketina. Jie sugiedojo Ukrainos himną ir toliau kovoja su užpuolikais.

Pasak S.Ivanovo šaltinių, Ukrainos ginkluotosios pajėgos pažadėjo atsiųsti pastiprinimą. 

8.39 val. Sužeisti 7 pasieniečiai

Organizacijos „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčukas pranešė, kad Luhanske buvo sužeisti 7 pasieniečiai. 3 iš jų – sunkiai.

Anot jo, buvo nukauti 5 teroristai, dar 8 – sužeisti.

„Teroristai nuolat sulaukia pastiprinimo – šiuo metu iš viso jų yra 500“, – savo „Facebook“ profilyje paskelbė D.Tymčukas.

8.24 val. Naikintuvas negali atidengti ugnies

„Unian“ pažymi, kad besitęsiant puolimams Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pagalbos visą naktį nebuvo sulaukta.

Ostro.org rašo, kad ryte į mūšio teritoriją buvo atsiųstas naikintuvas, tačiau jis negalėjo šaudyti, kadangi teroristai slėpėsi gyvenamuosiuose namuose kartu su civiliais.

VIDEO: Naikintuvas virš Luhansko
VIDEO: Naikintuvas virš Luhansko

Puldinėjama nuo vidurnakčio 

00.30 val. maždaug 100 ginkluotų vyrų apsupo pasieniečių būrį Luhanske. Apie 4 val. ryto teroristai Ukrainos pareigūnus puolė naudodamiesi kulkosvaidžiais ir granatsvaidžiais. Mūšis tęsėsi apie 40 minučių. Pasieniečiams pavyko ataką atlaikyti.

Persigrupavę teroristai vėl puolė pareigūnus – šįkart į pasieniečius iš aukštų pastatų šaudė ir snaiperiai.  Nors pasieniečiams pavyko atlaikyti ir šią, ir dar vieną ataką, 7 val. ryto juos buvo apsupę jau apie 400 teroristų. 

Pranešama, kad užpuolikai turi ir DŠK kulkosvaidžių, o snaiperiai šaudo iš gyvenamųjų namų, kuriuose įkaitais yra paimti gyventojai. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min