Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos pasieniečiai sulaikė tris automobilius, iš Rusijos vežusius ginklus ir sprogmenis

Ukrainos pasieniečiai Donecko srityje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos pasieniečiai Donecko srityje
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio naktį Ukrainos ir Rusijos pasienyje muitininkai sulaikė tris mikroautobusus su ginklais ir amunicija, praneša Unian.net. Rytų Ukrainoje tęsiasi antiteroristinė operacija, per kurią jau žuvo 20 Ukrainos karių. Slovjansko mieste tęsiasi susirėmimai su teroristais.

Papildyta 16.28 val. Dalis rytinių regionų visiškai išvalyti nuo sukilėlių

Ukrainos laikinasis gynybos ministras penktadienį pareiškė, kad šalies ginkluotosios pajėgos „visiškai išvalė“ dalį rytinių regionų nuo prorusiškų separatistų kovotojų, nuo balandžio pradžios tęsiančių kruviną kampaniją.

„Mūsų ginkluotosios pajėgos visiškai įvykdė joms paskirtas užduotis ir visiškai išvalė nuo separatistų Donecko srities pietinę bei rytinę dalis, taip pat Luhansko srities šiaurinę dalį“, – ministras Mychaila Kovalis sakė žurnalistams.

Jis pridūrė, kad per kovinę operaciją rytų regionuose šalies ginkluotosios pajėgos patyrė aukų: žuvo separatistų numuštų sraigtasparnių įgulos ir keletas oro desantininkų.

Papildyta 14.53 val. Teroristai apsupo pasienio tarnybos padalinį Luhanske

Teroristai apsupo pasienio tarnybos Luhanske padalinį. Naktį jis buvo apšaudytas iš šautuvų ir granatsvaidžių, praneša Unian.net.

Pasak antiteroristinės operacijos atstovo, tarnybos Stanično-Luhansko padalinys apsuptas ginkluotų kovotojų, o pasieniečiai ginasi.

Papildyta 14.00 val. Susirėmimai Slovjanske tęsiasi

Antiteroristinės operacijos atstovas Vladislavas Selezniovas pranešė, kad Slovjansko mieste kol kas nepavyksta pažaboti teroristų, nes Ukrainos kariuomenė operaciją vykdo taip, kad nukentėtų kuo mažiau civilių gyventojų.

Pasak V.Selezniovo, teroristai Slovjanske apšaudo gyvenamuosius kvartalus iš artilerijos. Anot jo, vienas šūvis sutrupino ligoninės sieną.

Ginklų prikrauti automobiliai

Anot Valstybinės pasienio tarnybos, penktadienio naktį pirmiausia buvo sustabdytas automobilis „Mercedes Vito“, kuris turėjo pasitikti ir palydėti kitus automobilius iš Rusijos. Vėliau pasieniečiai sulaikė dvi iš Rusijos pusės važiavusias „Gazeles“.

Iš viso automobiliuose rasta 28 automatai, 6 kulkosvaidžiai, 3 granatsvaidžiai, 4 snaiperių šautuvai ir 40 dėžių šovinių bei granatų.

Iš viso pasieniečiai sulaikė 13 žmonių. Tarp jų buvo moteris, turėjusi 10 tūkst. JAV dolerių.

Donecko tarybos rūsyje – 80 įkaitų

Tuo tarpu Donecke teroristai, užėmę srities administracijos pastatą, jo rūsyje laiko apie 80 įkaitų.

Apie tai „Laisvės radijui“ papasakojo buvęs Donecko tarybos narys Dmitrijus Verzilovas.

Jis pasakojo praeitą penktadienį nuėjęs pasikalbėti su prorusiškais separatistais, vadinamosios „Donecko Liaudies Respublikos“ (DNR) atstovais. Šie buvę girti, jam ant galvos užmovė maišą ir kelias valandas laikė nelaisvėje.

„Po pirmu aukštu yra rūsys. Rūsyje buvo labai tamsu, maždaug 80 žmonių, visas rūsys pilnas žmonių. Žmonės sėdi alkani, jiems neduoda vandens, kaip karceryje. Tamsu, baisu, ant galvos laša kažkoks vanduo“, – pasakoja D.Verzilovas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donecko administracijos pastatas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donecko administracijos pastatas

Jis sako, kad tiesioginis susidūrimas su separatistais privertė jį pakeisti nuomonę apie juos.

„Aš maniau, kad viskas yra, kaip rodo per televizorių, kad DNR turi politinę poziciją, kokią nors programą, taigi nuėjau. Pamačiau įprastą banditizmą. Paprasti žmonės to nežino“, – sako jis.

Pasak D.Verzilovo, dalis žmonių rūsyje laikomi tam, kad teroristai gautų išpirką.

Netektys – dvi dešimtys karių

Ukrainos pajėgos tęs puolimą prieš sukilėlius šalies rytuose, kol regione bus atkurta taika ir tvarka, penktadienį pareiškė Ukrainos laikinasis gynybos ministras.

Kalbėdamas po 14 karių, įskaitant vieną generolą, žūties ketvirtadienį, kai sukilėliai numušė vieną armijos sraigtasparnį, ministras Mychailas Kovalis sakė: „Mums skirta užduotis – atkurti taiką ir tvarką tame regione.“

M.Kovalis dar kartą apkaltino Rusiją vykdant „specialiąsias operacijas“ Ukrainos rytuose.

Pasak ministro, Ukrainos pajėgos tęs karines operacijas pasienyje „kol tie regionai pradės gyventi normaliai, kol ten bus taika“.

M.Kovalis ministrų kabineto susitikime sakė, kad Donecko ir Luhansko srityse antiteroristinę operaciją vykdančios ginkluotosios pajėgos iš viso neteko virš 20 karių.

„Ginkluotosios pajėgos patyrė netekčių. Taip pat ir mūsų lėktuvų ekipažų tarpe. Faktiškai žuvo du lėktuvų ekipažai, yra netekčių tarp desantininkų. Deja, patyrėme netekčių“, – M.Kovalį cituoja Unian.net.

Tikslių skaičių jis nepateikė, bet paklaustas, ar kalbama apie dešimtis, ar šimtus žuvusių, jis atsakė: „Gink Dieve! Šiek tiek daugiau nei dvi dešimtys“.

Rytų Ukrainoje ginkluotosios pajėgos nuo balandžio 15 dienos vykdo operaciją, kurios tikslas – atsiimti regionų kontrolę iš teroristų ir ten siaučiančių separatistų gaujų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min