Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos politikos ekspertas Vladimiras Fesenka: „ES ir JAV turi suteikti Ukrainai karinę paramą“

Sprogimas Kabule pražudė NATO karius
AFP/„Scanpix“ nuotr. / NATO karys
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tam, kad Rusija nedrįstų pulti Ukrainos, reikia pakankamai griežtų Europos Sąjungos ir JAV priemonių, pradedant ekonominiu spaudimu ir baigiant karinių dalinių įvedimu, taip siekiant užtikrinti saugumo kontrolę Ukrainoje, sako Ukrainos politinių tyrimo centro „Penta“ direktorius Vladimiras Fesenka, kurio žodžius cituoja unian.net.

„Kai imama naudoti jėgos teisę, į tarptautinę teisę spjaunama, todėl dabar tam, kad būtų sustabdyta Rusijos agresija, reikia pakankamai griežtų ES ir JAV veiksmų, pradedant ekonominėmis sankcijomis ir baigiant karinių dalinių įvedimu, kurie turėtų užtikrinti saugumo kontrolę – kalbama ne apie tai, kad jie pradėtų karą su Rusija, o apie tai, kad užtikrintų saugumą Ukrainos teritorijoje“, – sakė jis. 

Jo manymu, ryžtingi veiksmai gali sustabdyti Rusiją. Tiesa, jis pripažino, kad turint reikalų su Vladimiru Putinu jokių garantijų nėra, tačiau šį kartą delsti negalima, nes konfliktas gali smarkiai išaugti ir išplisti nebe vien tik šiame regione. 

Politologas neatmetė ir niūrių prognozių, kad gali prasidėti karas: „Jeigu Rusijos kariai bus įvesti į kitus regionus, ne vien tik Krymą, tai jau taps plataus masto agresija ir dalies šalies okupacija.

Politologas neatmetė ir niūrių prognozių, kad gali prasidėti karas: „Jeigu Rusijos kariai bus įvesti į kitus regionus, ne vien tik Krymą, tai jau taps plataus masto agresija ir dalies šalies okupacija – tai būtų gruziniško scenarijaus realizacija, ir tai gali išplisti į karą įvairiomis formomis – partizaninį karą, lokalinius veiksmus“. 

Jo teigimu, Ukrainos valdžia jau dabar, nelaukdama jokių pasitarimų rezultatų, turėtų kreiptis pagalbos.

„Rusija negali būti laikoma garantijas suteikiančia šalimi, Rusija yra šalis-agresorė, ir faktiškai Ukrainos teritorijoje ji vykdo agresiją, kuri kelia grėsmę saugumui ir Ukrainos teritoriniam vientisumui“, – teigė jis. Politologo teigimu, jeigu tokia parama nebus suteikta, jokios sutartys ir pasirašyti dokumentai neturi prasmės. 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min