Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos reakcija į Rusijos desantininkų bandymą patekti į teritoriją prie Krymo – reikalauja nutraukti karinę invaziją

Rusijos karinis sraigtasparnis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos karinis sraigtasparnis
Šaltinis: 15min
0
A A

Chersono srityje (Ukrainos sritis šalies pietuose), Arabato nerijoje ties kaimu Strelkovoje, nusileido rusų kariniai sraigtasparniai. Vėliau pranešta, kad Rusijos desantininkai užėmė dujų skirstymo stotį. Ukrainos Užsienio reikalų ministerija Rusijos desantininkų išsilaipinimą Chersono srityje traktuoja kaip Rusijos invaziją į Ukrainą ir ketina imtis būtinų priemonių, kad būtų užkirstas kelias Rusijos karinei invazijai.

Papildyta 18.23 val. Ukraina reikalauja nutraukti karinę invaziją

Ukrainos Užsienio reikalų ministerija Rusijos desantininkų išsilaipinimą Chersono srityje traktuoja kaip Rusijos invaziją į Ukrainą ir ketina imtis būtinų priemonių, kad būtų užkirstas kelias Rusijos karinei invazijai, – skelbia naujienų agentūra „Unian“.


„Ukrainos Užsienio reikalų ministerija pareiškia kategoriškai smerkianti šių metų kovo 15 d. įvykusį Rusijos karinių pajėgų desanto, kurį sudaro 80 karių, išsilaipinimą šalia Chersono apskrityje esančios gyvenvietės Strelkovoje, kuriam įvykdyti buvo panaudoti 4 kariniai sraigtasparniai ir 3 šarvuočiai“, – teigiama šalies Užsienio reikalų ministerijos išplatintame pranešime.

Ukrainos Užsienio reikalų ministerija pareikalavo Rusijos nedelsiant išvesti karines pajėgas iš Ukrainos teritorijos. Skelbiama, kad Ukraina pasilieka teisę imtis visų reikalingų priemonių tam, kad Rusijos karinė invazija būtų sustabdyta.

Papildyta 17.02 val. Ukrainos pajėgos atrėmė Rusijos karių skverbimąsi į sritį šalia Krymo

Ukrainos Gynybos ministerija skelbia sustabdžiusi rusų desantininkų skverbimąsi Chersono srityje. Ukrainos ginkluotosios pajėgos pasiuntė oro desantininkus, kad šie atremtų Rusijos pajėgų bandymą patekti į Arabato neriją, kuri priklauso sričiai, esančiai šalia Krymo.

Papildyta 16.25 val. Užėmė gamtinių dujų skirstymo stotį

Arabato nerijoje, anot naujienų agentūros „Unian“, 50 Rusijos desantininkų užėmė gamtinių dujų paskirstymo stotį. Teisėsaugos institucijos pranešė, kad dujų skirstymo stotį užgrobė ginkluoti vyrai. Pranešama, kad karių desantas buvo be skiriamųjų ženklų.

Pranešama, kad čia toliau ratus suka sraigtasparniai su didelėmis raudonomis žvaigždėmis. Prieš užimdami dujų skirstymo stotį, Rusijos desantininkai kelyje netoli Stelkovoje kaimo stabdė ir tikrino pro šalį važiuojančius automobilius.

Keli kilometrai nuo minėto Strelkovojės kaimo yra bendrovės „Černomorneftegaz“ dujų gavybos įrenginiai. Gauta informacija, kad Rusijos kariai užėmė „Černomorneftegaz“ dujų platformą, kuri yra jūroje netoli Sčastlivcevo gyvenvietės.

Nusileido rusų sraigtasparniai

Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, Chersono srityje maždaug 13.30 val. vietos laiku nusileido rusų kariniai sraigtasparniai. Iš jų išsilaipino 40 rusų karių. Apie tai naujienų agentūrą informavo vietos gyventojai. Taip pat informaciją patvirtino ir teisėsaugos šaltiniai.

Prieš keletą dienų buvo pranešta, kad Rusijos kariniai sraigtasparniai suko ratus aplink gyvenvietę.

Kryme nuskandintas dar vienas laivas

Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip Rusijos pajėgos, norėdamos užkirsti kelią į jūrą Ukrainos laivams, Donuzlavo ežere nuskandina dar vieną laivą.

Tai jau ketvirtasis nuskandintas laivas. Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, vaizdo įrašas paskelbtas interneto svetainėje „YouTube“. Laivas nuskandintas prie anksčiau nugramzdinto laivo „Očiakov“.

VIDEO: Vaizdo įrašas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min