Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos saugumo tarnyba sutrukdė Rusijos žvalgybai pavogti Ukrainos karinį lėktuvą

Ukrainiečių karinis žvalgybos lėktuvas „SU-24M“
Ukrainos saugumo tarnybos nuotr. / Ukrainiečių karinis žvalgybos lėktuvas „SU-24M“
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos saugumo tarnyba praneša sužlugdžiusi neregėtas Rusijos specialiųjų tarnybų užmačias. Rusijos specialiosios tarnybos bandė į Rusijos teritoriją nuvaryti ukrainiečių karinį žvalgybos lėktuvą „SU-24M“.

Naujienų agentūra „Unian“, remdamasi Ukrainos saugumo tarnybos informacija, praneša, kad rugsėjo 22 d. tarnybos kontržvalgybininkai sulaikė Rusijos karinės žvalgybos GRU užverbuotą Ukrainos pilietį 44 metų „K“, kuriam buvo patikėta užduotis nuvaryti lėktuvą.

Pilietis „K“ buvo Antiteroristinėje operacijoje rytų Ukrainoje dalyvavusios žvalgybinės aviacijos eskadrilės vado pavaduotojas.

Ukrainos saugumo tarnyba nustatė, kad „K“ nuvaryti lėktuvą už piniginį atlygį pirmiausia pasiūlė jo brolis, Rusijos armijos atsargos pulkininkas. Jie kalbėjosi šių metų birželį, kai „K“ brolis lankėsi Ukrainoje.

Jam buvo nurodyta, kad atlikdamas užduotis antiteroristinės operacijos metu nukreiptų lėktuvą į Rusijos teritoriją ir nutupdytų jį Kursko miesto aerodrome.

Vėliau pagal Rusijos GRU karinės žvalgybos nurodymą Maskvos oro uoste buvo sulaikytos lakūno žmona ir nepilnametė dukra. Jos tris savaites buvo laikomos Maskvos ir Sankt Peterburgo viešbučiuose.

Tuo pat metu Rusijos GRU karinės žvalgybos darbuotojas, slapyvardžiu „Vyriausiasis gydytojas“, užmezgė kontaktą su „K“ ir pasiūlė jam nuvaryti lėktuvą „SU-24M“ į vieną Rusijos aerodromų.

Už tai jam pažadėtas Rusijos karinių oro pajėgų pulkininko laipsnis, tolesnė karjera, butas Rusijoje, 30 tūkst. JAV dolerių bei kitos materialinės gėrybės.

Tuo pat metu „K“ buvo grasinama, kad jei jis nesutiks, jo šeimos nariai patirs fizinių kančių.

Neištvėręs spaudimo „K“ sutiko bendradarbiauti su Rusijos GRU. Jam buvo nurodyta, kad atlikdamas užduotis antiteroristinės operacijos metu nukreiptų lėktuvą į Rusijos teritoriją ir nutupdytų jį Kursko miesto aerodrome.

Rusijos oro erdvėje nuvarytą lėktuvą turėjo pasitikti Rusijos karinis lėktuvas. „K“ buvo nurodyta, kad jei lėktuvo nepavyktų dėl kokių nors priežasčių nutupdyti, jis turėtų katapultuotis Rusijos teritorijoje.

Pasak Ukrainos saugumo tarnybos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais vyko pasirengimas šiai operacijai. „Vyriausiasis gydytojas“ reikalavo, kad „K“ lėktuvą nuvarytų kuo greičiau ir grasino, kad, priešingu atveju, bus susidorota su Rusijoje likusia jo šeima.

„K“ nuvaryti lėktuvą telefono skambučiais iš Rusijos nuolat spaudė ir jo brolis bei žmona. Su Rusijos žvalgu „K“ susirašinėjo elektroniniu paštu, naudodamas šifruotus pranešimus.

Ukrainos saugumo tarnyba, sužinojusi apie šią GRU operaciją, laiku pasiekė, kad „K“ būtų nušalintas nuo skrydžių. Lakūnui iškelta baudžiamoji byla, jis kaltinamas tėvynės išdavimu. „K“ gresia 15 metų laisvės atėmimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Rusija Ukraina
Parašykite atsiliepimą apie 15min