TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ulonų batalione karines žinias atnaujino 100 rezervo karių

Ulonų batalione karines žinias atnaujino 100 rezervo karių
vyr. srž. Romo Albaičio nuotr. / Ulonų batalione karines žinias atnaujino 100 rezervo karių
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 15–17 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje vykusiomis parengtojo rezervo karių lauko taktinėmis pratybomis baigėsi tris savaites trukęs intensyvaus karybos žinių atnaujinimo kursas. Jo metu 100 rezervo kuopos karių mokymuose atnaujino privalomosios pradinės karo tarnybos metu įgytas žinias ir įgūdžius.

Baigiamosiomis pratybomis buvo praktiškai patikrinti karių gebėjimai ir kurso metu įsisavintos žinias veikiant dieną ir naktį, nepriklausomai nuo oro sąlygų.  48 valandas nenutrūkstamai vykusios užduotys buvo įvairios ir  pareikalavo maksimalaus susitelkimo bei nemažai fizinės ir psichologinės ištvermės.

Kariams teko patirti ilgo taktinio žygio su pilna ekipuote poveikį, judėjimo subtilybes naktį, vykdyti patruliavimą, rengti pasalas  ir objekto puolimą, atremti priešo atakas gynybinėse pozicijose. Kariai įrodė, kad žinias ir įgūdžius atnaujino gerai, jų žinias puikiai įvertino mokymų instruktoriai.  

vyr. srž. Romo Albaičio nuotr./Ulonų batalione karines žinias atnaujino 100 rezervo karių
vyr. srž. Romo Albaičio nuotr./Ulonų batalione karines žinias atnaujino 100 rezervo karių

Reziumuodamas baigiamąsias pratybas, rezervo karių kuopos vadas kapitonas Viktoras Buiva  pasidžiaugė, kad nors ir yra taisytinų dalykų, bet iškeltus tikslus ir užduotis pavyko pasiekti ir atlikti.

Reziumuodamas baigiamąsias pratybas, rezervo karių kuopos vadas kapitonas Viktoras Buiva  pasidžiaugė, kad nors ir yra taisytinų dalykų, bet iškeltus tikslus ir užduotis pavyko pasiekti ir atlikti. Kuopos vadas buvo itin patenkintas  aukšta karių morale ir noru siekti žinių.

Ulonų batalione kartotinius mokymus baigę kariai yra vieni pirmųjų iš šiemet į parengtojo rezervo mokymus planuojamų pakviesti daugiau nei 500 karo prievolininkų.

Mokymuose dalyvavusius karius buvo aplankę Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, Lietuvos kariuomenės vyriausiais puskarininkis Arūnas Birbalas.     

Kartotinės rezervo karių pratybos Lietuvoje atnaujintos 2011 metais, kad būtų sudaryta galimybė parengtojo rezervo kariams atnaujinti žinias ir įgūdžius.

Į jas privalomąja tvarka arba pareiškus norą, kviečiami asmenys, atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą. Privalomąją pradinę karo tarnybą atlikę arba kitu būdų įgiję pagrindinį karinį pasirengimą ir nuolat atnaujinti karines žinias kviečiami kariai sudaro vadinamąjį parengtąjį rezervą. Šie asmenys kartu su kariniu vienetu, kuriam jie yra priskirti, treniruojasi 20–30 dienų per penkerius metus. Organizuoto mobilizacinio rezervo formavimo planai numato, kad rezervo kariai žinias turėtų atnaujinti padalinyje, kuriam būtų priskirti galimos krizės atveju.

Šiais metais parengtojo karių rezervo mokymai vyks Sausumos pajėgų ir Logistikos valdybos vienetuose. Du kartus, gegužę ir rugpjūtį, jie bus organizuojami LDK Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione, Karo policijoje – rugsėjo mėnesį, Karaliaus Mindaugo husarų batalione –rugpjūtį, LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione – rugpjūtį, keletą kartų mokymai vyks ir Karo medicinos tarnyboje. Pirmą kartą, spalio mėnesį, kartotiniai rezervo mokymai bus surengti ir Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione.

Antrame etape kariai vykdo kolektyvines skyriaus lygmens užduotis. Atlieka taktinį žygį pėsčiomis, susipažįsta su šiuo metu batalione naudojama ginkluote ir karine technika, vykdo užduotis patrulio bazėje, gynybą, pasalas, mokosi įrenginėti apsaugines kliūtis ir kt.

Kartotinės rezervo karių pratybos vyksta dviem etapais. Pirmajame etape kariai atnaujina individualius kario įgūdžius: taktikos, apsisaugos nuo masinio naikinimo ginklų, ginklų valdymo, priežiūros ir šaudybos, – taip pat prisimena krašto apsaugos statutus, rikiuotės ir karinių ceremonijų pagrindus.

Antrame etape kariai vykdo kolektyvines skyriaus lygmens užduotis. Atlieka taktinį žygį pėsčiomis, susipažįsta su šiuo metu batalione naudojama ginkluote ir karine technika, vykdo užduotis patrulio bazėje, gynybą, pasalas, mokosi įrenginėti apsaugines kliūtis ir kt.

Pratybose išsklaidė abejones

Portalas 15min.lt pateikia interviu su parengtojo rezervo karių mokymuose dalyvavusiu  jaunesniuoju  eiliniu  Valerijumi  Eidukaičiu iš Kauno.

– Ką tik baigėsi intensyvios pratybos, kokios nuotaikos ir įspūdžiai ?

– Pripažinsiu, lengva nebuvo, teko veikti sutelkus valią ir fizines jėgas, tačiau drąsiai galiu teigti, kad didžiuojuosi savo pasiektais rezultatais tiek šių pratybų, tiek viso rengimo metu. Pirmoji pratybų para, o kartu ir naktis, praleista patrulio bazėje ir vykdant užduotis, pareikalavo daug jėgų. Viduje  pradėjau šiek tiek dvejoti savo galimybėmis. Labai dėkoju kolegoms ir ypač instruktoriams, kurių profesionalumas ir tvirtumas greitai įkvėpė pasitikėjimo savimi ir suteikė jėgų tolesniems veiksmams. Žaviuosi savo vadais, gebančiais apjungti ir suvienyti žmones bendro tikslo labui.

vyr. srž. Romo Albaičio nuotr./Ulonų batalione karines žinias atnaujino 100 rezervo karių
vyr. srž. Romo Albaičio nuotr./Ulonų batalione karines žinias atnaujino 100 rezervo karių

– Grįžtant į civilinį gyvenimą. Minėjote, kad turėjote galimybę į šiuos trijų savaičių rezervo mokymus ir nevykti.  Kas vis dėlto paskatino pasielgti kitaip?

– Taip, turėjau galimybę rinktis. Mano darbovietė – Muitinės departamentas. Dėl tarnybos specifikos, gavus šaukimą į kartotinius mokymus, jų galima atsisakyti, tačiau mano pasirinkimas nuo pat pradžių buvo tvirtas – dalyvausiu. Mano norą neatsisakyti mokymų skatino ne tik šeimos narių bei kolegų darbe palaikymas, bet ir labai teigiamas tarnybos viršininkų palaikymas. Į tarnybą grįšiu aukštai iškelta galva.

Jei aš ir turėjau kažkokių dvejonių iki šiol, tai dabar jie išsisklaidė, ir raginu visus tai pamatyti ir išbandyti bei visais įmanomais būdais prisidėti prie kariuomenės stiprinimo ir vardo garsinimo.

– Kas jums yra pareiga Tėvynei, šaliai, ką ji reiškia?

– Nuo mažų dienų šeimoje man buvo skiepijamas pareigos jausmas, atsakingumas už savo veiksmus, diegiamos šeimos vertybės, meilė savo kraštui, šaliai, šeimai. Todėl šią dieną aš ir esu čia, be jokių išlygų ir išskaičiavimų, siekiantis ir norintis būti pasirengęs prisidėti prie krašto gynybos, jei to prireiktų.

– Ir kokią trumpą žinią pasiųstume visuomenei po šių mokymų?

– Tikėkite Lietuvos kariuomene, jos galimybėmis, joje tarnaujančiais žmonėmis, jų gebėjimais ir pasiryžimu. Jei aš ir turėjau kažkokių dvejonių iki šiol, tai dabar jie išsisklaidė, ir raginu visus tai pamatyti ir išbandyti bei visais įmanomais būdais prisidėti prie kariuomenės stiprinimo ir vardo garsinimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min