Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Putino provokacijos: Rusijos bombonešiai – prie pat Kalifornijos ir Aliaskos krantų

Tu-95 bombonešiai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Tu-95 bombonešiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Keturi Rusijos strateginiai bombonešiai sukėlė nerimą JAV, kai šią savaitę praskrido šalia Aliaskos. Du iš jų – „Tu-95 Bear H“ – pasirodė už vos 50 mylių (80 km) nuo Kalifornijos krantų, rašo „The Washington Post“.

„Pastarąjį kartą kažką panašaus matėme prieš dvejus metus liepos 4 dieną“, – „Free Beacon“ sakė Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybos štabo atstovas spaudai kapitonas Jeffas Davisas.

Anot jo, šįkart Rusijos bombonešiai pradėjo skraidyti netoli JAV pirmadienį 16.30 val. JAV radarai užfiksavo, kaip keturi turbosraigtiniai strateginiai bombonešiai artėja prie JAV oro gynybos zonos Aleutų salų link.

Pasak J.Daviso, orlaivių pilotai elgėsi profesionaliai ir atrodė, kad bombonešiai dalyvavo pratybų misijoje.

Į orą buvo pakelti du JAV F-22 naikintuvai.

Netrukus du Rusijos bombonešiai apsisuko ir nuskrido atgal į Vakarus Rusijos link. Likę du pasuko į pietryčius ir maždaug 21.30 val. įskrido į JAV oro gynybos zoną netoli Šiaurės Kalifornijos. Praskridę maždaug 50 mylių atstumu nuo kranto jie pasuko atgal į Vakarus.

Gynybos pareigūnas teigė, kad keturis bombonešius lydėjo du „IL-78“ degalų lėktuvai, kurie naudojami degalų papildymui skrydžio metu. 

Pasak J.Daviso, orlaivių pilotai elgėsi profesionaliai ir atrodė, kad bombonešiai dalyvavo pratybų misijoje.

„Paprastai jie vasarą atlieka ilgojo nuotolio aviacijos pratybas, ir nėra neįprasta, kad šiuo metu jie yra aktyvesni. Mes manome, kad tai buvo jų pratybų dalis. Be to, jie neįskrido į teritorinę oro erdvę“, – sakė jis.

Rusija erzina JAV

Respublikonas Michaelas Conaway pareiškė, kad tokie rusų skrydžiai yra tyčinės provokacijos. 

Tiesa tokia – bet kurį iš tų bombonešių mes galėjome sutraiškyti kaip ruoniuką, – sakė JAV politikas.

„Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tyčia taip daro ir stengiasi erzinti JAV – užsiima kažkokiomis nesąmonėmis kaip raumenų demonstravimas ir ginklų žvanginimas. O tiesa tokia – bet kurį iš tų bombonešių mes galėjome sutraiškyti kaip ruoniuką“, – sakė jis.

„Tai – provokacija, ir visiškai nebūtina. Bet ji labai tinka V.Putino mačo įvaizdžiui ir ginklų žvanginimui“, – pridūrė politikas, perspėdamas, kad ateityje tokių skrydžių galima tikėtis vis dažniau.

Į atsargą išėjęs leitenantas generolas Thomas McInerney, anksčiau buvęs Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybos štabo Aliaskoje vadas, pripažino neatsimenantis atvejo, kai Rusijos strateginiai bombonešiai būtų priskridę taip arti JAV krantų. 

Balandžio mėnesį virš Ramiojo vandenyno buvo dar vienas Rusijos karinių oro pajėgų išsišokimas. Tuomet Rusijos naikintuvas „Su-27“ pavojingai arti priartėjo prie JAV žvalgybos orlaivio „RC-135“. Tik per plauką virš Ramiojo vandenyno buvo išvengta susidūrimo.

Prasidėjus Rusijos agresijai Ukrainai, rusų politikai ir diplomatai kelis kartus buvo pajuokavę, kad Rusija sieks susigrąžinti ir Aliaską.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min