Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 22d. 09:17 , atnaujinta: 2015 sausio 23d. 00:42

Vaizdo įrašas: Donbaso teroristai iš Donecko oro uosto išsiveda Ukrainos kiborgus

Iš Donecko oro uosto „kiborgus“ išsiveda ginkluoti teroristai
Kadras iš filmuotos medžiagos / Iš Donecko oro uosto „kiborgus“ išsiveda ginkluoti teroristai

Donecko oro uoste tebevyksta įnirtingi mūšiai. Teroristams ir Rusijos kariams pavyko į nelaisvę paimti 20 „kiborgų“, kuriuos jie paskui vedžiojo Donecko gatvėmis. Ukrainos valdžia įspėja, kad užpuolikai gali rengtis didelio masto atakai, tačiau žada duoti atitinkamą atsaką.

00.42 val. „Separatistais“ apsimetinėja Rusijos kariai

Neapdairūs Rusijos kariai dar kartą išsidavė, kad jie – visai ne „separatistai“, o Kremliaus siųsti kovotojai.

Donecko teroristų vadeivai A.Zacharčenkai dalinant interviu žurnalistams, kai Ukrainos karių kūnai buvo atiduoti Kijevui, už jo nugaros buvo matyti du kariai su Rusijos kariuomenės ženklais.

22.32 val. Naujas vaizdo įrašas

Pasirodė vaizdo įrašas, kuriame – kaip iš Donecko oro uosto „kiborgus“ išsiveda ginkluoti teroristai. Teroristai dabar laiko daugiau kaip 20 oro uosto gynėjų

VIDEO: „Kiborgus“ išsiveda ginkluoti teroristai

21.37 val. Bataliono vadas: ukrainiečiai kontroliuoja didžiąją dalį oro uosto

Ukrainos kariai pasitraukė tik iš Donecko oro senojo ir naujojo terminalų – jie ir toliau kontroliuoja didžiąją dalį oro uosto teritorijos, pranešė 5-ojo „Pravyj Sektor“ bataliono vadas, pravarde „Čiornyj“.

„Būtų nusikaltimas, jeigu vadovybė siųstų karius ginti šitų griuvėsių. Mes išlaikome tas pozicijas, kurios turi gynybinių funkcijų. Iki kurių galima nuvažiuoti ir nuvežti amunicijos. Visos aukštumos, hidrometeorologijos bokštelis, dispečerinė ir gaisrinis bokštelis yra mūsų rankose. Patalpos, kurios yra normalios būklės, ir kurios leidžia kontroliuoti oro uosto teritoriją“, – sakė jis hromadske.tv.

20.40 val. Žurnalistas: Donecko oro uoste po griuvėsiais yra gyvų „kiborgų“

Žurnalistas Andrejus Tsaplienko savo „Facebook“ paskyroje parašė, kad po Donecko oro uosto griuvėsiais yra mažiausiai 20 gyvų „kiborgų“.

„Jie turi galimybę atsitraukti į mūsų pozicijas. BET JIE NESITRAUKIA!“, – parašė jis.

Žurnalisto žinutė
Žurnalisto žinutė

Ketvirtadienį Ukrainos kariuomenė neatmetė galimybės, kad po oro uosto griuvėsiais gali būti gyvų karių, tačiau dėl nuolatinių teroristų vykdomų atakų Ukrainos pajėgos negali patekti į teritoriją.

20.15 val. P.Porošenka: „Vyko tikri tankų mūšiai“

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad vyriausybės kariuomenė Donbase laiko pozicijas, nepaisydamos įnirtingo apšaudymo.

„Vyko tikri tankų mūšiai“, – nurodė jis ir pasidžiaugė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos laimėjo šiuos mūšius. P.Porošenka pažadėjo duoti į dantis tiems, kurie nenori palaikyti ugnies nutraukimo režimo.

19.41 val. Teroristai atidavė 8 „kiborgų“ kūnus

Ketvirtadienio popietę Donecko teroristai Ukrainos kariams atidavė aštuonių kovoje žuvusių Donecko oro uosto gynėjų kūnus. Iki šiol oro uosto teritorijoje yra likę „kiborgų“ kūnai, tačiau jų ukrainiečiai ginklo broliai negali pasiekti dėl nuolatinių apšaudymų.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Žuvusių Ukrainos karių karstai
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Žuvusių Ukrainos karių karstai

Ukrainos rytuose teroristų nelaisvėje yra daugiau kaip 20 Ukrainos karių, kurie gynė Donecko oro uostą, pranešė Tarpžinybinio belaisvių mainų centro vadovas Jurijus Tanditas.

„Teroristai dabar laiko daugiau kaip 20 oro uosto gynėjų“, – sakė jis ketvirtadienį vakare televizijos kanalui „112.Ukraina“. Pasak jo, derybos dėl jų paleidimo prasidėjo dar praėjusią naktį.

J.Tanditas dar sakė, kad oro uoste mūšis tęsiasi: „Oro uoste dar liko grupė, kuri dalyvauja nelygiame mūšyje“.

„Ten grupė vyresniųjų karininkų, kurie yra Donecke. Tai Gynybos ministerijos atstovai, mums padeda Saugumo tarnyba. Mes renkame informaciją, ir jau šiandien buvo paleisti keli žmonės“, – sakė J.Tanditas, nepatikslinęs, ar tarp paleistųjų buvo Donecko oro uosto gynėjų, Ukrainoje vadinamų „kiborgais“.

J.Tanditas dar sakė, kad oro uoste mūšis tęsiasi: „Oro uoste dar liko grupė, kuri dalyvauja nelygiame mūšyje“.

Anksčiau buvo pranešta apie 16 į nelaisvę patekusių Donecko oro uosto gynėjų. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Vladyslavas Selezniovas patvirtino, kad tarp jų yra ir bataliono vadas.

18.16 val. Sunkiąja artilerija apšaudytas vaikų darželis

Ketvirtadienį į vaikų darželį Debalceve pataikė raketa. Miestą kontroliuoja Ukrainos pajėgos, jas nuolat apšaudo teroristai.

 

16.56 val. Teroristai ruošiasi galingai operacijai

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos sekretorius Oleksandras Turčynovas įspėjo, kad teroristų vadeivų pareiškimai apie fronto linijos perkėlimą nuo Donecko tolyn, gali reikšti, jog jie rengiasi galingam puolimui, rašo „Unian“.

16.07 val. Teroristai fronto liniją žada perkelti tolyn nuo Donecko

Apsišaukėliškos „Donecko liaudies respublikos“ vadeiva Aleksandras Zacharčenka pareiškė, kad jie fronto liniją nuo Donecko perkels tolyn, kad būtų išvengta aukų.

14.35 val. Po griuvėsiais gali būti ukrainiečių karių

Antiteroristinės operacijos štabe neatmeta tikimybės, kad po oro uosto griuvėsiais galėjo likti ukrainiečių karių. Tačiau dėl čia šiuo metu vykstančio mūšio neįmanoma to patikrinti, skelbia unian.net. Tai spaudos konferencijos Kijeve metu sakė Ukrainos kariuomenės atstovas Andrėjus Lysenka. 

Antiteroristinės operacijos štabe neatmeta tikimybės, kad po oro uosto griuvėsiais galėjo likti ukrainiečių karių

Jis taip pat teigė, kad šiuo metu Ukraina veda derybas su teroristais dėl kelių karių, pakliuvusių  į nelaisvę. A.Lysenka sako, kad šie ukrainiečių kariškiai sužeisti. Jis patvirtino, kad sprendimas palikti Donecko oro uostą buvo priimtas dėl to, kad šis objektas buvo visiškai sugriautas ir nebetinkamas gynybai. 

13.15 val. Tyčiosis iš Ukrainos karių

Apsišaukėliškos „Donecko liaudies respublikos“ vadeiva Aleksandras Zacharčenko paskelbė, kad jie planuoja ketvirtadienį viešai vesti suimtų Ukrainos karių koloną. 

Suimtus karius ketinama vesti nuo oro uosto iki tos vietos, kur ketvirtadienį buvo įvykdytas išpuolis viešojo transporto stotelėje. 

12.51 val. Žuvo 34 žmonės

Mažiausiai 34 Ukrainos vyriausybės pajėgų kariai ir civiliai žuvo ketvirtadienį per susirėmimus, pranešė Kijevo ir sukilėlių pareigūnai.

Į šį aukų skaičių buvo įtraukti 13 žmonių, žuvę per artilerijos arba raketų smūgį vienoje troleibusų stotelėje pagrindinėje separatistų tvirtovėje Donecke, taip pat 10 karių, kurie, kaip nurodė Kijevas, žuvo per susirėmimus Rytų Ukrainoje nuo trečiadienio popietės.

Prorusiškų separatistų kovotojų vadas Eduardas Basurinas nurodė, kad dar 10 civilių žmonių žuvo rytiniame Horlivkos mieste. Tuo tarpu Luhansko srities separatistų vadeiva pranešė, kad čia žuvo viena moteris.

12.29 val. Dujų ataka

Vienas iš Donecko oro uoste sužeistų „kiborgų“ pasakojo, kad bent 80 Ukrainos karių čia susirėmimų metu pajautė simptomus, panašius į tuos, kokie būna po dujų atakos.

Jis pasakojo, kad kariams buvo fiksuojami traukuliai, pykinimas, kvėpavimo sutrikimai. 

11.06 val. Skaičiuoja žuvusiuosius

Šeši Ukrainos vyriausybinių pajėgų kariai žuvo, o dar 16 buvo sužeisti ir pateko į prorusiškų separatistų rankas per pastarąją parą vykusius mūšius dėl Donecko oro uosto, tačiau 20 karių sugebėjo prasiveržti iš sugriautų terminalų, pranešė Ukrainos gynybos ministerija.

Šeši Ukrainos vyriausybinių pajėgų kariai žuvo, o dar 16 buvo sužeisti

„20 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų narių vakar atsitraukė iš mūšio terminalų teritorijoje, nes jų pozicijos buvo sunaikintos ir tapo atviros tiesioginei priešo ugniai. 16 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų narių per kovas buvo sužeisti ir pateko į nelaisvę“, – nurodė ministerija.

10.45 val. Ukrainos kariai nepaliko Donecko oro uosto?

Ketvirtadienį Ukrainos Gynybos ministerija paneigė ankstesnį savanorių bataliono „Azov“ pranešimą, kad Ukrainos kariai atsitraukė iš Donecko oro uosto.

„Dalis pastatų ir dalis Donecko oro uosto teritorijos lieka kontroliuojami Ukrainos kariškių“, – teigiama Gynybos ministerijos pranešime.

„Šiuo metu mūšiai aplink Donecko oro uostą tęsiasi. Dalį pastatų ir toliau gina mūsų kariai“, – teigė Generalinio štabo atstovas spaudai V.Seleznevas.

Jis teigė, kad naujasis terminalas, kuriame buvo įsitvirtinę Ukrainos kariai, beveik visiškai sugriautas, jame neįmanoma pasislėpti nuo priešo ugnies, todėl trečiadienio vakarą buvo priimtas sprendimas pasitraukti iš terminalo teritorijos į kitas pozicijas.

10.40 val. 16 „kiborgų“ – teroristų nelaisvėje

Per pastarąją parą kovose Donecko oro uoste žuvo 6 „kiborgais“ vadinami Ukrainos kariai. Dar 16 pateko į nelaisvę.

Apie tai ketvirtadienį pranešė Ukrainos Generalinio štabo atstovas spaudai Vladislavas Seleznevas.

„Vakar 16 Ukrainos karių, kontūzytų mūšio dėl šio strateginio objekto metu, pateko į vadinamosios Donecko liaudies respublikos kovotojų nelaisvę“, – sakė V.Selezniovas.

Anot jo, šiuo metu deramasi dėl jų paleidimo iš nelaisvės.

10.33 val. Puolimas – Luhansko srityje

Teroristai stiprina puolimą ir kitose vietovėse. Skelbiama apie rengiamą puolimą Luhansko srityje ties 29-uoju ir 31-uoju kontrolės postais.

Prie vieno iš jų pastebėti keturi tankai ir šeši šarvuočiai. Ukrainos kariuomenė skelbia, kad teroristų judėjimo kryptis žinoma dėl vietos žmonių pranešimų. Kariai skelbia neketinantys trauktis ir laukia susirėmimo. 

10.00 val. Laukia baisūs mūšiai

Kaip praneša „Laisvės“ radijas, Ukrainos savanoris Georgijus Tuka pasakojo, kad šalies Generalinis štabas buvo parengęs planą, pagal kurį kariai turėjo smogti separatistams iš šono ir nublokšti juos apie 3-4 kilometrus į gilumą.

Anot savanorio, teroristų pajėgas pavyko sėkmingai atakuoti, tačiau nepavyko oro uosto išlaikyti savo rankose, nes trūko karių ir ginkluotės.

„Neliko nieko kito kaip atsitraukti“, – sakė G.Tuka.

Neliko nieko kito kaip atsitraukti.

Karinio dalinio „Armija SOS“ atstovas Jurijus Kasjanovas sakė, kad visą dieną fiksuojamas Rusijos kariuomenės veržimasis. „Rytdienos susirėmimai bus baisesni nei vakar. Priešas stengiasi apsupti ir sunaikinti mūsų armiją“, – sakė jis.

Įnirtingi mūšiai prie Mariupolio

„Mariupolio rajone vyksta įtempti mūšiai“, – socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė „Informacinio pasipriešinimo“ vadovas Dmitrijus Tymčukas. Jo teigimu, prorusiški separatistai nesugebėjo prasiveržti nei į šiaurės rytus, nei į šiaurę. Įnirtingiausi mūšiai vyksta Pavlopolio-Spartano teritorijoje. 

Anksčiau skelbta, kad Ukraina patvirtino, jog jos pajėgos pasitraukė iš Donecko oro uosto teritorijos.

Tai truko ilgiau nei visas karas

Bataliono „Azov“ atstovai teigė, kad kariuomenė paliko vietą, kurioje buvo oro uostas. „Oro uosto gynyba truko 242 dienas. Tai truko ilgiau nei Stalingrado ir Maskvos gynyba Antrojo pasaulinio karo metais. Tai truko ilgiau nei visas karas“, – pranešė bataliono atstovai socialiniame tinkle „Facebook“.

cenzor.net atstovas Jurijus Butusovas socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad Donecko oro uostas visiškai sugriautas. „Naujasis ir senasis terminalai, valdymo bokštas, viskas, kas galėjo būti panaudota kaip gynybos punktai, visiškai sunaikinta“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

CŽV paviešino buvusią slaptą ataskaitą apie Adolfą Hitlerį ir jo seksualinius polinkius

15min iš Stambulo 24sek

Šarūnas Jasikevičius – apie puikų tašką ir „gražuolius Europos užkariautojus“

Vardai

Vilniaus verslininkės Gretos Vaitkutės-Kaikarienės girtumo kelyje kaina – 41,6 tūkst. eurų

Verslas

„Novičiok“ atakų kaina: butų kainos Solsberyje krito 10 proc., užsidaro NT agentūros

15min iš Stambulo 24sek

Mėlynę paakyje nusitrynęs P.Jankūnas – apie Šaro bausmę ir grįžusią aistrą

Aktualu

15min paaiškina: ką reiškia Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atsiskyrimas nuo Maskvos patriarchato?

24sek

Šaro pamokos davė vaisių: „Žalgiris“ nukovė „Anadolu Efes“

Vardai

Sparnus iš Lietuvos keliantys R.Jonaitis ir J.Balčiūnaitė bičiuliams surengė išlydėtuvių fiestą

24sek

Balsą pakėlęs Dainius Adomaitis: „Pametėme galvas“

Aktualu

Liberalai iškėlė R.Šimašiui ultimatumą: arba komitetas, arba partija

Pasaulis kišenėje

Romantiškas atradimas Italijoje: gražioji Luka, kurios dar neapgulę turistai

24sek

Tik vieną tritaškį per mačą pataikę vilniečiai krito prieš „Skyliners“

Vardai

Princo Harry ir Meghan Markle kūdikis negaus princo ar princesės titulo: kodėl?

Aktualu

Sudomino Kauno mokykloje užfiksuotas virėjos elgesys: ką krauna į automobilį?

Gyvenimas

9 tipiškos klaidos, kurios priverčia mus metų metus kentėti dėl nutrūkusių santykių

Vardai

D.Didžiūnaitytės mirtis paragino netylėti ir žinomas moteris: „Oksikas“ niekam nebuvo paslaptis“

Gazas

Vaidotas Žala apdaužė ralio automobilį: „Tokiomis akimirkomis tampi tik keleiviu“

Aktualu

Šaltinis: dėl lėto „Brexit“ derybų proceso susitarimo iki lapkričio pasiekti nepavyks

24sek

Nesustabdomas Rokas Giedraitis vedė ALBA į pergalę

Vardai

Retai vakarėliuose matoma J.Arlauskaitė-Jazzu su mylimuoju Donatu nepraleido gurmaniškos vakarienės

Naujienos

Aktualu

CŽV paviešino buvusią slaptą ataskaitą apie Adolfą Hitlerį ir jo seksualinius polinkius

15min iš Stambulo 24sek

Šarūnas Jasikevičius – apie puikų tašką ir „gražuolius Europos užkariautojus“

Vardai

Vilniaus verslininkės Gretos Vaitkutės-Kaikarienės girtumo kelyje kaina – 41,6 tūkst. eurų

Verslas

„Novičiok“ atakų kaina: butų kainos Solsberyje krito 10 proc., užsidaro NT agentūros

15min iš Stambulo 24sek

Mėlynę paakyje nusitrynęs P.Jankūnas – apie Šaro bausmę ir grįžusią aistrą

Aktualu

15min paaiškina: ką reiškia Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atsiskyrimas nuo Maskvos patriarchato?

24sek

Šaro pamokos davė vaisių: „Žalgiris“ nukovė „Anadolu Efes“

Vardai

Sparnus iš Lietuvos keliantys R.Jonaitis ir J.Balčiūnaitė bičiuliams surengė išlydėtuvių fiestą

24sek

Balsą pakėlęs Dainius Adomaitis: „Pametėme galvas“

Aktualu

Liberalai iškėlė R.Šimašiui ultimatumą: arba komitetas, arba partija

Pasaulis kišenėje

Romantiškas atradimas Italijoje: gražioji Luka, kurios dar neapgulę turistai

24sek

Tik vieną tritaškį per mačą pataikę vilniečiai krito prieš „Skyliners“

Vardai

Princo Harry ir Meghan Markle kūdikis negaus princo ar princesės titulo: kodėl?

Aktualu

Sudomino Kauno mokykloje užfiksuotas virėjos elgesys: ką krauna į automobilį?

Gyvenimas

9 tipiškos klaidos, kurios priverčia mus metų metus kentėti dėl nutrūkusių santykių

Vardai

D.Didžiūnaitytės mirtis paragino netylėti ir žinomas moteris: „Oksikas“ niekam nebuvo paslaptis“

Gazas

Vaidotas Žala apdaužė ralio automobilį: „Tokiomis akimirkomis tampi tik keleiviu“

Aktualu

Šaltinis: dėl lėto „Brexit“ derybų proceso susitarimo iki lapkričio pasiekti nepavyks

24sek

Nesustabdomas Rokas Giedraitis vedė ALBA į pergalę

Vardai

Retai vakarėliuose matoma J.Arlauskaitė-Jazzu su mylimuoju Donatu nepraleido gurmaniškos vakarienės

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min