Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaizdo įrašo analizė: ar iš tiesų teroristai sušaudė du Ukrainos karius?

Igoris Bezleris
Youtube.com stopkadras / Igoris Bezleris
Šaltinis: 15min
0
A A

Specialistai atliko internete pasirodžiusio vaizdo įrašo, kuriame Horlivkos miesto teroristų vadas Igoris Bezleris įsako sušaudyti du Ukrainos karius, analizę.

Ketvirtadienį portalas inforesist.org informavo, kad Rusijos specialiųjų pajėgų pareigūnas I.Bezleris vaizdo įraše kalba, jog jeigu Ukrainos valdžia neišlaisvins vieno teroristo, jis sušaudys visus įkaitus. Įrašo pabaigoje matyti, kaip kaukę dėvintis žmogus po įsakymo sušaudo du žmones, kurie stovi nusisukę į sieną. Vėliau I.Bezleris teigia tris paras laukęs Ukrainos valdžios atsakymo, bet dabar laukti nebeketinantis. 

Grupė „Informacinis pasipriešinimas“ kreipėsi į ekspertus, kad šie ištirtų vaizdo įrašą ir pateiktų savo verdiktą – tai įvyko iš tikrųjų ar tebuvo blefas, stengiantis paveikti Ukrainos valdžią ir įbauginti karius. 

Štai ką nustatė ekspertai: kūnų kritimo trajektorija nesutampa su šūvių kryptimi, spendžiant pagal užrakto garsą, šauta iš AK 74, o garsas – tarsi šauta tuščiais šoviniais. Įtarimą kelia tai, kad nelaisvėje buvęs žmogus apsirengęs baltais marškiniais – kelias dienas praleidus įkalintam tokios spalvos drabužiai tikrai būtų susitepę. Kulkoms neva pataikius į kūnus, drabužiai krauju neišsitepa. Abu kūnai krenta ne pagal kulkos skriejimo kryptį. „Matyti, kaip apsirengęs baltais drabužiais vyriškis krenta pakeldamas galvą, o paskui atsargiai deda ją ant žemės, kad nesusižeistų. Šaudoma nedidelėje patalpoje, šaudant joje galėtų įvykti rikošetas, tačiau to nėra. Dalyvaujantys šaudyme nebijo, kad gali būti sužeisti dėl rikošetu atšokusių kulkų“, – skelbia ekspertai.

Jų išvada – tai ne montažas, o sušaudymo inscenizacija. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min