Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 5d. 16:31

Vakarų krante gyvenusi aktyvistė: Izraelio mokyklose ugdoma neapykanta palestiniečiams

Sužeisti palestinos vaikai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sužeisti palestinos vaikai

Pilietinės iniciatyvos „Solidarūs su Palestina“ aktyvistė, gyvenusi ir dirbusi Vakarų Krante, Gabrielė Tervidytė sako, kad nors teroristų grupuotė „Hamas“ ir yra pažeidusi žmogaus teises, tačiau ji civilių neverčia gyvaisiais skydais, o palestiniečiai savo vaikams neskiepija neapykantos žydams – Izraelis esą elgiasi atvirkščiai.

Izraelio pusėje patys izraeliečiai akademikai daro analizes savo mokyklose esančių vadovėlių ir tose analizėse akivaizdžiai juodu ant balto pasakoma, kad ten yra ugdoma neapykanta, – teigė G.Tervidytė.

„Man labai skaudu girdėti, kad kažkas pasakė, kad arabai nemyli savo vaikų. Patikėkite manim, aš nesu mačiusi pasaulyje nė vienos tautos, o aš tikrai daug apkeliavus, kuri mylėtų vaikus labiau negu myli palestiniečiai. 

Izraelio pusėje patys izraeliečiai akademikai daro analizes savo mokyklose esančių vadovėlių ir tose analizėse akivaizdžiai juodu ant balto pasakoma, kad ten yra ugdoma neapykanta. Juos – palestiniečius – demonizuoja iki tokio lygio, kad į juos nebežiūri kaip į žmogų, vadina šunimis“, – „Žinių radijo“ laidoje „Žmogus žmogui“ kalbėjo G.Tervidytė.

„Hamas“ tikrai nėra pūkeliai ar angelėliai. Jie yra pažeidę žmogaus teises, tarptautines konvencijas. Juos ir jų karinę agresiją reikia sustabdyti. Tačiau lygiai tą patį galiu pasakyti apie Izraelio valstybę ir Izraelio kariuomenę, apie žmonių kaip skydų naudojimą. Nėra nė vieno tarptautinės organizacijos įrodymo, kuris parodytų, kad „Hamas“ priverčia civilius stovėti kur nors, kurs į juos bus šaudoma“, – tęsė ji.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Palestinos kariai laukia atvykstančio „Hamas“ lyderio
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Palestinos kariai laukia atvykstančio „Hamas“ lyderio

Jai prieštaravo žydų kilmės publicistas Arkadijus Vinokuras. Pasak jo, „Hamas“ palestiniečius gyvaisiais skydais verčia, o izraeliečiai neapykantos palestiniečiams neskiepija:

Būkite maloni, pateikite knygą Izraelio mokyklos vaikams, kur būtų parašyta, kad palestiniečiai yra šunys, – siūlė A.Vinokuras.

„Yra padarytas video, kur Izraelis perspėja pasitraukti iš namo žmones, jie išeina, tada atvažiuoja 20 „Hamas“ džipų, išeina su pagaliais, daužo žmones ir verčia juos atgal eiti į šitą namą. Būkite maloni, pateikite knygą Izraelio mokyklos vaikams, kur būtų parašyta, kad palestiniečiai yra šunys“, – į G.Tervidytę kreipėsi A.Vinokuras.

Pasak G.Tervidytės, 330 vaikų per 30 dienų pastarajame Izraelio – Palestinos konflikte yra žuvę, tačiau A.Vinokuras nepasitiki šia statistika:

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./A.Vinokuras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./A.Vinokuras

„Informacija yra kontroliuojama „Hamas“. Paskutiniais duomenimis, apie 1600 žmonių yra „Hamas“ kovotojai. Siūlau nesikoncentruoti. Sirijoje sunaikinta ir nužudyta 14 tūkst. vaikų per 2,5 metų, nužudyta 180 tūkst. žmonių. Niekas nesikoncentruoja į tai ir niekas nešaukia „sužverėję arabai“ kaip dabar šaukia „sužvėrėję žydai“, – piktinosi A.Vinokuras.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min