Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 gruodžio 26d. 20:16

Vienoje didžiausių JAV karinių bazių pirmą kartą oficialiai palaiminta gėjų santuoka

Po ceremonijos
Stop kadras iš vaizdo medžiagos / Po ceremonijos

Laikai keičiasi, keičiasi ir papročiai. Viena didžiausių JAV karinių bazių „Fort Bragg“ to dar nematė – prieš Kalėdas šimto svečių akivaizdoje bazės koplyčioje buvo oficialiai palaiminta gėjų santuoka.

Kaip rašo fayobserver.com, dar prieš trejus metus majoras Danielis Tovenas net įsivaizduoti negalėjo to, kas įvyko prieš nepilną savaitę vienoje iš didžiausių JAV armijos karinių bazių „Fort Bragg“. Kaip ir kiti kariai gėjai, jis gyveno pagal principą „neklausk, nesakyk“ (angl. – “don’t ask, don’t tell”), atskiriantį asmeninį gyvenimą nuo tarnybos.

Tačiau viskas pasikeitė po 2011 m. Tuomet šio principo buvo atsisakyta. O dabar majoro ir jo partnerio Johnathano Tayloro santuoka stebint šimtui artimųjų ir draugų laiminama pagrindinėje bazės koplyčioje, statytoje 1934 m.

Kadangi Šiaurės Karolinos valstijoje, kur įsikūrusi bazė, gėjų santuokos dar nėra įteisintos, pora kiek anksčiau susituokė Vašingtone. Todėl ir pabrėžiama, kad „santuoka buvo palaiminta“. Bet kokiu atveju, tokia ceremonija vienoje iš didžiausių karinių bazių Jungtinėse Valstijose įvyko pirmą kartą.

Iš koplyčios išeinančią porą pasitiko iš kardų suformuota arka, o jaunavedžius sveikino draugai. Dalis jų buvo pasipuošę paradinėmis uniformomis. Ceremoniją stebėjo ir generolas, eiliniai.

VIDEO: Vienoje didžiausių JAV karinių bazių pirmą kartą palaiminta gėjų santuoka

„Meluotume, jei sakytume, kad niekada nesvajojome apie tai, kas čia įvyko. Bet dabar galime pasakyti, kad gyvename nuostabioje vietoje“, – po ceremonijos sakė laimingas jaunavedys mjr. D.Tovenas.

Karinėje bazėje įvykusią ceremoniją JAV žiniasklaida įvertino kaip „istorinį įvykį“.

Fort Bragg“ yra viena didžiausių karinių bazių Jungtinėse Valstijose. Ji įsikūrusi Šiaurės Karolinoje ir užima apie 650 kvadratinių kilometrų plotą.

Neklausk, nesakyk“ buvo 1993 m. priimta taisyklė, pagal kurią JAV karinėse pajėgose buvo draudžiama tarnauti abiejų lyčių homoseksualiems asmenims, jei jie neslepia savo seksualinės orientacijos. Tuo pačiu kariams buvo draudžiama aiškintis tarnybos draugų seksualinę orientaciją.

Šis principas galiojo 17 metų ir kėlė daug aistrų. 2010 m. JAV prezidentas Barackas Obama šias diskriminacines taisykles panaikino.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min