Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus oro uoste nusileido JAV Karinių oro pajėgų „milžinas“

Vilniaus oro uoste nusileido JAV Karinių oro pajėgų „milžinas“.
15min.lt/Irmanto Gelūno nuotr. / Vilniaus oro uoste nusileido JAV Karinių oro pajėgų „milžinas“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienio rytą Tarptautiniame Vilniaus oro uoste nusileido JAV Karinių oro pajėgų „milžinas“ – karinis transportinis lėktuvas „Lockheed C-5 Galaxy“. Jis parskraidino dalyvauti tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis 2014“ Lietuvoje atvyksiantį JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karių būrį su visa karine technika.

Apie 40 JAV karių būrys į pratybų vietą Gaižiūnų poligone (Jonavos  r.) iš oro uosto vyks su savo atsigabentais keturiais, daugiau nei 16 tonų sveriančiais, ratiniais šarvuočiais „Stryker“.

15min.lt/Irmanto Gelūno nuotr./Vilniaus oro uoste nusileido JAV Karinių oro pajėgų „milžinas“.
15min.lt/Irmanto Gelūno nuotr./Vilniaus oro uoste nusileido JAV Karinių oro pajėgų „milžinas“.

„Tai, kad į pratybas Lietuvoje atvyksta JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karių būrys su visa savo karine technika, yra mūsų glaudaus, jau du dešimtmečius trunkančio, dvišalio karinio bendradarbiavimo rezultatas“, – sakė pratybų „Kardo kirtis 2014“ Lietuvoje vadovas Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

Jo teigimu, Vilniaus oro uoste toks lėktuvas leidosi pirmą kartą. „Renkantis oro uostą buvo atsižvelgta į oro uostų užimtumą“, – sakė jis.

Tai, kad į pratybas Lietuvoje atvyksta JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karių būrys su visa savo karine technika, yra mūsų glaudaus, jau du dešimtmečius trunkančio, dvišalio karinio bendradarbiavimo rezultatas“, – sakė A.Leika.

JAV karinė transporto technika bus gabenama bendro naudojimo keliais, atsižvelgiant į kelių būklę ir leidžiamą maksimalią apkrovą. Šios technikos perdislokavimui pasiruošta iš anksto – gauti visi reikalingi Lietuvos automobilių kelių direkcijos leidimai, koloną lydės Lietuvos kariuomenės Karo policijos automobiliai.  

Planuojama, kad nuo Tarptautinio Vilniaus oro uosto JAV karinė technika judės Dariaus ir Girėno, Tūkstantmečio, Geležinio vilko, Ateities gatvėmis, Laisvės ir Pilaitės prospektais, Vakariniu Vilniaus aplinkkeliu ir Gariūnų gatve. Iš Vilniaus, keliais A1 ir 143, JAV kariai vyks į Ruklą, kur ir treniruosis lauko taktinėse pratybose.

Pasak gen. mjr. A. Leikos, pratybose „Kardo kirtis 2014“ dalyvausiantis didelis skaičius sąjungininkų karių, įvairios karinės technikos ir orlaivių Lietuvos kariams sudarys unikalias sąlygas savo šalyje drauge su jais treniruotis įvairaus tipo karines operacijas. Pratyboms pasibaigus, Lietuvos kariai bus įgiję itin naudingos patirties, kuri sustiprins mūsų gynybinius pajėgumus ir sąveiką su sąjungininkais.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos yra atsakingos už priimančiosios šalies paramos organizavimą pratybose „Kardo kirtis 2014“ Lietuvoje dalyvaujantiems NATO sąjungininkams. Tai bus unikali galimybė Lietuvos kariams praktiškai pasitreniruoti įvairių paramos sričių: žmonių ir krovinių pervežimo, teritorijų, infrastruktūros ir transporto skyrimo ir priežiūros, maitinimo ir kitų paslaugų organizavimo ir kt.

Lėktuvo antrasis pilotas Dennis Philapavage`as žurnalistams prisipažino, kad labai džiaugiasi pagaliau atvykęs į Lietuvą, nes jo šaknys – lietuviškos.

„Mano prosenelis gimė Lietuvoje, o vėliau emigravo į JAV. Aš esu pirmas žmogus iš mūsų šeimos, kuris apsilankė Lietuvoje“, – sakė jis.

D.Philapavage`as prisipažino nežinantis nei vieno lietuviško žodžio, nes jo šeimoje lietuvių kalba užmiršta, tačiau vylėsi jų pramokti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min