Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje – susitikimas su Vyriausiuoju sąjungininkių pajėgų Europoje vadu generolu P.Breedlove‘u

Vilnius  pasitinka NATO šalių karininkus.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilnius pasitinka NATO šalių karininkus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltijos šalių ir Lenkijos kariuomenių vadai Vilniuje susitiko su Vyriausiuoju sąjungininkių pajėgų Europoje vadu generolu P. Breedlove‘u

Penktadienį Vilniuje, prieš prasidedant NATO karinio komiteto konferencijai, Baltijos šalių ir Lenkijos kariuomenių vadai su Vyriausiuoju sąjungininkių pajėgų Europoje vadu generolu Philipu Breedlove‘u aptarė regioninio saugumo situaciją ir NATO viršūnių susitikime Velse priimtus sprendimus.

Susitikime pagrindinis dėmesys buvo skirtas Baltijos šalyse ir Lenkijoje ketinamiems steigti NATO vadovavimo ir valdymo elementams. Generolai apsikeitė nuomonėmis apie galimus reikalavimus vietoms,  kuriose būtų steigiami šie elementai, diskutavo apie jų numatomas funkcijas ir pavaldumą. 

Planuojama, konkretesnės detalės dėl NATO vadovavimo ir valdymo elementų steigimo Rytų Europos šalyse paaiškės po NATO karinio komiteto konferencijos, NATO šalių kariuomenių vadams priėjus bendro sutarimo. 

***

Rugsėjo 19-21 d. Vilniuje vyksta aukščiausiosios karinės NATO institucijos – Karinio komiteto, kurį sudaro kariuomenių vadai – susitikimas. Renginio šeimininkas – Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas. Tai pirmas NATO kariuomenių vadų susirinkimas po NATO viršūnių susitikimo Velse. Vilniuje NATO karinis komitetas susirenka antrą kartą, pirmą kartą Lietuvos sostinėje NATO šalių kariuomenių vadai posėdžiavo 2004 m.

Pagrindinės susitikimo darbotvarkės temos: regiono saugumas ir iškilę iššūkiai, operacijos ir šiuo metu vykstanti misija Afganistane ir planuojama ją pakeisianti „Tvirta parama". Taip pat NATO šalių kariuomenių vadai tarsis, kaip įgyvendinti Velse pasibaigusiame NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikime priimtus sprendimus dėl Pasirengimo veiksmų plano ir priešakinių pajėgų. Konferencijos pabaigoje kariuomenių vadai išrinks naują NATO karinio komiteto pirmininką.

NATO karinis komitetas posėdžiauja du kartus per metus NATO vadavietėje Briuselyje, kur susirenka aptarti NATO operacijas ir misijas bei suformuluoti Šiaurės Atlanto Tarybai bendrus patarimus, kaip Aljansui sėkmingiausiai spręsti globalaus masto iššūkius saugumui. NATO karinis komitetas kartą per metus posėdžiauja ir vienoje iš Aljanso šalių. Kitą kasdieninį komiteto darbą NATO vadavietėje Briuselyje atlieka nuolatiniai kariniai atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min