Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalis Ukrainos laivų išleisti iš Krymo į Odesą

Ukrainos laivas Donuzlavo ežere
„Unian“ nuotr. / Ukrainos laivas Donuzlavo ežere
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienio ryte septyni Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai, kurie buvo užblokuoti Donuzlavo ežere, iškėlė Ukrainos vėliavas ir išplaukė į Odesos uostą, paskelbė Ukrainos Gynybos ministerija.

Novoozerno karinę bazę, kurią užėmė Rusijos specialiosios pajėgos, paliko lėktuvnešis „Kirovograd“, korvetė „Vinnitsa“, kanonierinis laivas „Kherson“, laivai-vilkikai „Kovel“ ir „Novoozernoe“, plaukiojanti bazė „Zolotonoša“ ir tanklaivis „Gorlivka“.

Laivai pagaliau galėjo išplaukti iš rusų užimtų teritorijų pasiekus susitarimą tarp Ukrainos ir Rusijos.

Nuo kovo 6 dienos Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai nebegalėjo išplaukti į jūrą iš Donuzalvo ežero, nes Rusija nuskandino kelis laivus ir taip ukrainiečiams užtvėrė išėjimą.

20.36 val. Išplaukė ne visi Ukrainos laivai

Ukrainos Gynybos ministerija paneigė anksčiau Ukrainos žiniasklaidos skelbtą informaciją, kad iš Krymo išplaukė visi Ukrainos laivai.

Ji pažymėjo, kad prie Sevastopolio liko ukrainiečių povandeninis laivas „Kijevas“, kurio likimas dar neaiškus. Rusų apgadintam laivui pataisyti reikėtų apie 6,5 mln. JAV dolerių. Jis gali likti rusams, kurie laivą gali panaudoti kaip plaukiojančią degalų stotį. 36 „Kijeve“ tarnaujantys Ukrainos įgulos nariai jau yra išvykę į Odesą, 54 nusprendė tanrauti rusams.

Donuzlavo ežere Kryme liko ir dar penki Ukrainos laivai: „Konstantinas Olšankis“, „Čerkasai“, „Feodosija“, „Chersonas“ ir „Dobropolė“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min