Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visuomenė kviečiama apžiūrėti pratybų „Kardo kirtis 2014“ dalyvių karinę techniką ir ginkluotę

Tankai „Leopard“
Lenkijos kariuomenės nuotr. / Tankai „Leopard“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sekmadienį 11–15 val. Rukloje visuomenė kviečiama apžiūrėti tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis“ naudojamą karinę techniką ir ginkluotę. Renginio metu bus demonstruojamas įspūdingas Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos ir Lietuvos kariuomenių arsenalas.

Danijos kariai pademonstruos apie 60 tonų sveriantį ir vienu pajėgiausių savo klasėje laikomą vokiečių gamybos kovos tanką „Leopard 2 A5“, naujos modifikacijos šarvuotąjį transporterį M113, galingą pėstininkų kovos mašiną CV9035, šarvuotus transportavimo, remonto ir evakuacijos sunkvežimius.

JAV kariai visuomenei pristatys į Lietuvą atsigabentą, taip pat įvairiose tarptautinėse operacijose pasiteisinusį ratinį šarvuotį „Stryker“.

Lenkijos karių ekspozicijoje bus galima išvysti didelio pravažumo karinį visureigį HMMWV ir žvalgybinį keturratį motociklą. Lietuvos kariai visuomenei pademonstruos šarvuotąjį transporterį M113 A1 ir švedų gamybos vikšrinį transporterį BV206.

Be viso to, minėtų šalių kariai renginio svečiams pademonstruos ir savo naudojamą ekipuotę ir lengvąją ginkluotę.

Ginkluotės ir karinės technikos paroda šalies gyventojams rengiama bendradarbiaujant su Ruklos miestelio seniūnija ir atsižvelgiant į visuomenės susidomėjimą.

JAV Sausumos pajėgų Europoje rengiamose kasmetinėse pratybose „Kardo kirtis 2014“ birželio 9-20 dienomis vienu metu visose Baltijos šalyse vyksta brigados lygmens štabų mokymai ir lauko taktikos pratybos Latvijoje bei Lietuvoje. Jomis siekiama treniruoti NATO jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą bei pasirengimą vykdyti gynybines ir puolamąsias operacijas. Šiose pratybose dalyvauja rekordinis karių skaičius – daugiau nei 4,5 tūkst. karių iš dešimties NATO ir partnerių šalių: Danijos, Estijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos ir Suomijos. Keli šimtai jų treniruojasi Estijoje, apie 2 tūkst. – Latvijoje, apie 2,3 tūkst. – Lietuvoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min