Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietijos kariuomenės kovos mašinoms – plėšrių gyvūnų pavadinimai

Vokietijos kariuomenės kovos mašinos
Vainiaus Eivos nuotr. / Vokietijos kariuomenės kovos mašinos
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 2–14 d. Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse NATO pratybose „Geležinis kardas 2014“ bene didžiausią sąjungininkų karių kontingentą skyrė Vokietija. Kartu su savimi kariai atsivežė ir įspūdingai atrodančios karinės technikos. Iš pirmo žvilgsnio šarvuotų visureigių ir transporterių pavadinimai, pavyzdžiui „Fuchs“ ar „Fennek“, nieko nesako, tačiau jie, išvertus iš vokiečių kalbos, reiškia lapes. Taip plėšriųjų gyvūnų pavadinimais vadinti karinę techniką yra sena vokiečių tradicija, spaudai pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Karinės technikos pavadinimai – nuo mangustų iki leopardų

Į pratybas Lietuvoje vokiečiai atsigabeno keturias skirtingas technines priemones. Pirmoji – šarvuotas transporteris „Fuchs“, kas vokiškai reiškia lapę. Šarvuoti žvalgybos visureigiai „Fennek“ taip pat yra lapės, tik kiek kitokios. Fenekai – tai dykumų lapės, turinčios dideles ausis ir puikiai prisitaikiusios prie aplinkos.

„„Fennek“ išvertus reiškia dykumų lapę – feneką. Šis pavadinimas žvalgybiniam visureigiui duotas ne atsitiktinai. Fenekai yra labai greiti, tylūs ir nepastebimi grobuonys, galintys judėti nepastebėti. O mūsų žvalgybinis visureigis būtent ir yra it fenekas – tylus, sunkiai pastebimas ir labai pavojingas“, – teigė Vokietijos kariuomenės kapitonas Julianas Schmittas.

L.Ambrozevičiutės nuotr./Vokietijos kariuomenės kovos mašinos
L.Ambrozevičiutės nuotr./Vokietijos kariuomenės kovos mašinos

Dar vienas į pratybas atgabentas automobilis – visureigis Mercedes Benz „Wolf“, reiškiantis vilką. Paskutinioji – karo inžinierių naudojama inžinerinė transporto priemonė su vikšrais „Dachs“, arba kitaip tariant – barsukas

Pačioje Vokietijos kariuomenėje gausu karinės technikos, pavadintos plėšriųjų gyvūnų pavadinimais. Vienas žinomiausių – tankas „Leopard“. Dar vienas didžiųjų plėšrūnų atstovas Vokietijos kariuomenėje – „KMW Grizzly“, arba pavojingiausias lokys grizlis, kuris, kaip karinė transporto priemonė, yra atsparus minoms ir improvizuotiems sprogstamiesiems užtaisams.

L.Ambrozevičiutės nuotr./Vokietijos kariuomenės kovos mašinos
L.Ambrozevičiutės nuotr./Vokietijos kariuomenės kovos mašinos

Tai – pavojingiausia ir galingiausia Vokietijos gaminama vikšrinė technika. Žinoma, kovos mašinos turi ir mažesnių gyvūnų pavadinimų turinčių automobilių. Vienas jų – pėstininkų transportavimo automobilis „Dingo 1“ – sulaukėję šunys dingai. Dar vienas šarvuotas visureigis Vokietijos kariuomenėje yra „Enok“, lietuviškai reiškiantis usūrinį šunį. Taip pat galima įvardinti ir šarvuotą transporterį „GTK Boxer“, tai – bokserių veislės šuo.

Prie jų galima priskirti ir mažesnių gyvūnėlių pavadinimais pavadintos karinės technikos. Vienas pavyzdžių – „Mungo“, arba mangustus – minoms ir improvizuotiems sprogmenims atsparius visureigius. Į šią kompaniją įstoją ir „Wiesel ½“, arba žebenkštis – šarvuota kovos mašina. Mažųjų plėšrūnų vardas priskirtas ir lengvai šarvuotam aprūpinimo visureigiui „AGF Serval“, kuris reikštų plėšrų katinų šeimos atstovą – servalą.

L.Ambrozevičiutės nuotr./Vokietijos kariuomenės kovos mašinos
L.Ambrozevičiutės nuotr./Vokietijos kariuomenės kovos mašinos

Pavadinimų kilmė – nuo II Pasaulinio karo

Pirmieji plėšriųjų gyvūnų pavadinimais pavadinti buvo vokiečių tankai „Tiger“ – vieni pavojingiausių gamtos plėšrūnų tigrai ir patys didžiausi II Pasaulinio karo tankai, sąjungininkų šarvuotąją techniką tiesiog šlavę nuo žemės.

Dar vienas supersunkusis tankas „Maus“, arba pelė. Ši šarvuota kovos mašina buvo gaminama nuo 1944 metų, o tokį pavadinimą gavo siekiant suklaidinti priešus. Tuo metu sąjungininkai jau perprato Vokietijos taktiką šarvuotas kovos mašinas vadinti plėšrūnų vardais, todėl vokiečiai nusprendė suklaidinti priešininkus ir savo vieną pavojingiausią tanką pavadino pele.

Komentarai
Temos Mangustas, Tankas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min