Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 12d. 12:16

Vos triskart didesnį nei Lietuvos gynybos biudžetą turinti Ukrainos armija nepajėgi priešintis Rusijai?

Ukrainos karinė technika netoli Krymo sienos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos karinė technika netoli Krymo sienos

Ukrainos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas ketina skelbti dalinę vyrų mobilizaciją. Prieš tai gynybos ministras Iharis Teniuchas pripažino, kad tik 6 tūkst. Ukrainos karių atitinka visus karo reikalavimus. Kokia iš tiesų yra Ukrainos kariuomenės būklė?

Kaip rašo Kremliui labai artimas naujienų portalas regnum.ru, Ukrainos gynybos biudžetas pastaruosius kelerius metus siekdavo vos 1,5 mlrd. JAV dolerių – tai prilygsta 3,75 mlrd. Lt. Kitaip sakant, jei regnum.ru pateikia teisingus skaičius, Ukraina, kuri gyventojų skaičiumi yra daugiau kaip 15 kartų didesnė už Lietuvą, gynybai skirdavo tik tris kartus daugiau lėšų nei Lietuva, kurios gynybos biudžetas yra mažiausias tarp NATO šalių.

Ką turi Ukrainos kariuomenė?

Ukraina turi 20 rusiškų sunkiųjų naikintuvų Su-27, iš kurių tikrai kautis gali 15. Taip pat Ukraina turi 80 lengvųjų rusiškų naikintuvų Mig-29, tačiau kautis iš jų, regnum.ru duomenimis, gali tik 30. Negana to, Rusijos kariuomenės užimtoje Belbeko karinių oro pajėgų bazėje liko net 45 Ukrainos naikintuvai.

Ukraina turi 80 lengvųjų rusiškų naikintuvų Mig-29, tačiau kautis iš jų, regnum.ru duomenimis, gali tik 30. Negana to, Rusijos kariuomenės užimtoje Belbeko karinių oro pajėgų bazėje liko net 45 Ukrainos naikintuvai.

Ukrainos karinės oro pajėgos taip pat turi 24 fronto bombonešius Su-24 ir 36 šturmo bombonešius Su-25. Iš jų kovinės parengties gali būti atitinkamai tik 12 ir 14.

Dar blogiau yra tai, kad labiausiai patyrę Ukrainos lakūnai per metus skraido ne daugiau kaip po 40 valandų. Rusijos karinėse oro pajėgose vidutinis lakūno skraidymo laikas siekia 110–130 valandų.

Ukraina turi apie 300 priešlėktuvinės gynybos divizionų S-300 ir 10 divizionų „Buk“. Tačiau  šios sistemos yra taip pat pasenusios, Rusija net nebegamina kai kurioms iš jų atsarginių detalių. Negana to, dalis šių sistemų liko Rusijos okupuotame Kryme.

Iki šiol buvo manoma, kad Ukrainos sausumos kariuomenė turi 57 000 kareivių ir karininkų. Tačiau, kaip pripažino Ukrainos gynybos ministras I.Teniuchas, realiai šis skaičius siekia tik 41 000, o visiškos kovinės parengties yra tik 6 000 karių ir karininkų.

Ukraina turi beveik 700 rusiškų tankų T-64A/B/BV, T64BM „Bulat“ ir T-84U „Oplot“, tačiau didelė jų dalis yra nenaudojami – laikomi užkonservuoti. Modernių tankų T-64BM „Bulat“ ir T-84U „Oplot“ yra tik 86. Tankai nėra geriausios būklės, o tankistų parengimas – prastas.

Ukrainos karinis jūrų laivynas, išskyrus vieną laivą,  yra užblokuotas Kryme. Čia įstrigo ir elitinis 600 jūrų pėstininkų dalinys.

Vienintelė stipri Ukrainos kariuomenės pusė – artilerija.

Vienintelė stipri Ukrainos kariuomenės pusė, pasak regnum.ru, – artilerija, kuri ir pabūklų bei haubicų turi daug, ir artileristai yra gana gerai parengti.

Tačiau Ukrainos armija beveik neturi  uniformų rezervo. Armijai trūksta degalų ir tepalų atsargų.

Prieš tokią Ukrainos armiją Rusija gali iškart pasiųsti 150 000 kareivių, 880 tankų, 90 lėktuvų ir 120 sraigtasparnių bei visą Juodosios jūros laivyną.

Bent jau tokius skaičius prieš kurį laiką pateikė Vakarų žiniasklaida.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min