Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalis „Kaunas Photo“ solidarizuojasi su Lenkijos fotografija

Agnieszka RAYSS. Moteris apie moteris
Festivalio archyvo nuotr. / Agnieszka RAYSS. Moteris apie moteris
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šių metų gegužės 20-22 dienomis atidaromas šeštasis fotomeno festivalis „Kaunas Photo“.

Kasmet skirtingos šalies fotografiją apžvelgianti, pavasario programa „Kaunas Photo Polska 09“ šiemet solidarizuosis su pastarųjų metų atradimu – naująją Lenkijos fotografija, primins svarbius ir nepažįstamos klasikos šedevrus.

Parodų pristatymai visas tris dienas vyks vienodu metu - 16:00 ir 17:30. O vakarais, 20 val.  fotomeno gerbėjus į buvusią Radijo gamyklą (Savanorių pr. 66) kvies „Fotografijos naktys“. Per tris „Fotografijos naktis“ bus pristatytas gausus lenkų fotografų būrys iš Krokuvos, Varšuvos, Poznanės, Baltstogės ir kitų Lenkijos regionų. Paskutiniąją „Fotografijos naktį“ (gegužės 22-ąją) vainikuos kartu su šokio teatru „Aura“ sukurtas bendras projektas, skirtas Lenkijos fotografijai – „Kaunas Photo Polska AURA“.

Festivalyje dalyvaujantys jaunieji Lenkijos fotografai yra užfiksavę kontraversiškų kadrų, prieštaraujančių postsovietinių šalių tradicijoms ir naujiems Vakarietiškos kultūros proveržiams. Fotografijose tarsi pro didinamąjį stiklą išryškinamos senosios ir naujosios vertybės, jų prieštaravimai ir gyvavimas kartu. „Kaunas Photo Polska 09“ fotografijose atskleidžiamos problemos, būdingos daugeliui Sovietų priespaudą kentusių, o šiandien Europos Sąjungai priklausančių šalių.

„Jaunoji Lenkijos fotografija – įdomus fenomenas, kuris mums to nematant per pastaruosius metus tapo naujuoju mitu Europoje. Ji ne tik atitinka šiuolaikinio gyvenimo ritmą, bet ir sugeba suderinti dvasingumą ir kičą, vaizdingumą ir turiningumą, socialinę kritiką ir humorą“, – teigia festivalio „Kaunas Photo Polska 09“ meno vadovas Mindaugas Kavaliauskas.

Pagrindinėje „Kaunas Photo Polska 09“ parodoje žiūrovai išvys lietuvių kilmės lenkų fotografo Eustachijaus Kosakovskio (Eustachy Kossakowsky) premjerą. Į M. Žilinsko dailės galeriją, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, autoriaus darbai bus atgabenti iš Paryžiaus ir Varšuvos.
Kitų autorių grupinės ir asmeninės parodos vyks įvairiose meno erdvėse Kauno miesto centre: Kauno fotografijos galerijoje, F Galerijoje, Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje, P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje ir K. Donelaičio g. 60 parodų erdvėje.

„Kaunas Photo“ – didžiausias kasmetinis fotomeno festivalis Baltijos šalyse, pradėtas organizuoti 2004 metais, fotomenininko Mindaugo Kavaliausko iniciatyva, jau tapo Europos fotografijos festivalių bendrijos ir „Festivals of Light“ organizacijos nariu. „Kaunas Photo“ žinomas kaip premjerų festivalis, kuris orientuojasi į kylančias Europos ir Lietuvos fotomeno žvaigždes. Per šešerius gyvavimo metus festivalis iškėlė į dienos šviesą iki tol dar nežinomus fotomenininkus iš Šiaurės šalių, Gruzijos, Australijos. Jau tapo įprasta, kad fotomenininkai, kuriuos pasirenka „Kaunas Photo“ festivalis, greitai susilaukia sėkmės ir kitose šalyse.

Festivalio organizatoriai: VšĮ Šviesos raštas ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius.

Pagrindiniai festivalio Kaunas Photo rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Kauno miesto savivaldybė.

Partneriai: Lenkų institutas (Vilnius), Prancūzų kultūros centras (Vilnius), Vytauto didžiojo universitetas, Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus, P.Stulgos Lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus, Medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Modernaus meno muziejus Varšuvoje, EKO (Eustachijaus Kosakovskio fondo) asociacija (Paryžius), Institutas Profotografia (Poznanė, Lenkija), Foto Art Festival (Bielsko Biala, Lenkija).

Daugiau informacijos www.kaunasfoto.info
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min