Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 25d. 21:01

Kaunas photo 2009. Grafas E. Kossakowskis žaidė fotografija

Eustachijus Kossakowskis
Kaunas Photo 2009 nuotr. / Eustachijus Kossakowskis

Gegužės 26d., antradienį, 16 val. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12) vyks paskaita apie lietuvių kilmės lenkų fotografo Eustachijaus Kossakowskio gyvenimo ir kūrybos kelią.

Fotomeno festivalis „Kaunas Photo Polska 09“ fotografo darbų parodą iš Paryžiaus ir Varšuvos atvežė į galeriją, kurioje eksponuojamos ir jo senelio, Lietuvos grafo Stanislovo Kazimiero Kassiakowskio fotografijos. „Jei Eustachijus Kossakowskis būtų  dar gyvas, labai džiaugtųsi, kad jo darbai eksponuojami būtent čia“, – per parodos atidarymą kalbėjo E. Kossakowskio našlė Anka Ptaszkowska.

Pasak žmonos, E. Kossakowskis niekada nesigyrė savo kilme, o kai jį Lenkijoje pagarbiai vadindavo „fotografiku“, sakydavo, kad yra paprastas fotografas. „E. Kossakowskis žaidė fotografija“, – dalijosi prisiminimais Anka Ptaszkowska.

Paskaitą apie E. Kossakowskio kūrybą skaitys autoriaus fotografijų parodos kuratorius Patrickas Komorowskis. Klausytojai sužinos apie fotografo specifinius kūrybos bruožus, kodėl autorius nusprendė fotografuoti Paryžių 6 metrų atstumu. Fotografijose užfiksuoti 159 įvažiavimai į Paryžių šiandien jau laikomi istoriniu dokumentu. Net ir fotografuodamas oficialiems leidiniams, reprezentuojantiems Lenkiją pasaulyje, E. Kossakowskis banaliuose socializmo statybų ir Lenkijos atstatymo siužetuose gebėdavo apgyvendinti modernizmo dvasią.

Už gyvenimo pasiekimus ir indėlį į šalies fotomeną Eustachijus buvo apdovanotas Atgimusios Lenkijos ordino riterio kryžiumi. Eustachijus Kossakowskis mirė 2001 m. Paryžiuje.

Apie „Kaunas Photo Polska 09“
„Kaunas Photo“ – didžiausias kasmetinis fotomeno festivalis Baltijos šalyse, pradėtas organizuoti 2004 metais, fotomenininko Mindaugo Kavaliausko iniciatyva, jau tapo Europos fotografijos festivalių bendrijos ir „Festivals of Light“ organizacijos nariu. „Kaunas Photo“ žinomas kaip premjerų festivalis, kuris orientuojasi į kylančias Europos ir Lietuvos fotomeno žvaigždes. Jau tapo įprasta, kad fotomenininkai, kuriuos pasirenka „Kaunas Photo“ festivalis, greitai susilaukia sėkmės ir kitose šalyse.

Kasmet skirtingos šalies fotografiją apžvelgianti, šiemet pavasario programa „Kaunas Photo Polska 09“ solidarizuosis su pastarųjų metų atradimu – naująją Lenkijos fotografija, primins svarbius ir nepažįstamos klasikos šedevrus.
Festivalio organizatoriai: VšĮ Šviesos raštas ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius.
Pagrindiniai festivalio Kaunas Photo rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Kauno miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos www.kaunasfoto.info

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min