Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 25d. 20:48

Dalis kauniečių liko be vandens: „Ar normalu per kaitrą jo neturėti savaitę?“

Daugiabutis namas Neries krantinėje
skaitytojo nuotr. / Daugiabutis namas Neries krantinėje

Vos tik atšyla orai ir prasideda intensyvus želdynų, sodų bei daržų laistymas, Kauną ima kamuoti vandens problemos. Jei vienų kauniečių čiaupus pasieka juodas vanduo, pas kitus jis iš viso dingsta. Į 15min kreipėsi Neries krantinės 32-ojo daugiabučio gyventojas, pareiškęs, kad jau savaitę iš jų kranų niekas nė nelaša. „Kauno vandenys“ pripažįsta problemą ir, rodos, nelabai žino, kaip ją išspręsti.

„Gyvenu devintame daugiabučio aukšte. Jau ne pirmus metus turime problemų su vandens slėgiu. Pernai vanduo dingdavo karštų savaitgalių metu, ypač sekmadienio vakare. Problema buvo žinoma, bet šiemet vėl – tai vos bėga tas vanduo iš čiaupų, tai vakarais visiškai dingsta. Vandens neturime jau savaitę. Kol būnu darbe, spėja pribėgti tualeto nuleidimo talpa, bet tai ir yra viskas. Neatsiranda slėgis net ir darbo dienomis. Ką tai reiškia? Kad neturėsime vandens tol, kol bus virš 20 laipsnių lauke?“, – stebėjosi kaunietis Žilvinas, kaip įrodymą atsiuntęs savo namų krano, iš kurio vanduo nebėga, nuotrauką.

Anot jo, paskambinus „Kauno vandenų“ avarinei tarnybai, atsakingas žmogus garsiai ėmė kritikuoti tokią situaciją ir pasityčiodamas liepė kreiptis į miesto merą Visvaldą Matijošaitį.

„Dabar žmogaus teisės pažeidžiamos, jeigu kažkas užsirūko per dešimt metrų nuo nerūkančio, bet, pasirodo, žmogų galima palikti be vandens karšto sezono metu. Ir ne valandai, ne dienai, o savaitėmis! Girdžiu, kad ne vienas kaunietis kankinasi šiuo metu dėl dingusio ar vos bėgančio vandens, tad problema yra opi“, – teigė skundo autorius.

Anot jo, pirma dingsta karštas vanduo, vėliau ir šaltas. Vyras spėja, kad gal kiek vandens atsiranda naktį, nes tualeto talpa kažkaip prisipildo, bet ryte vandens vėl nelieka.

„Avarinė tarnyba nebeatsiliepia. Gal jau įsivedė numerį, o gal kitiems, kurių skambučių, manau, gausu, ir kurie negali atsigerti stiklinės vandens, atsakinėja“, – ironiškai kalbėjo Žilvinas.

15min nusiuntė užklausą „Kauno vandenims“. Pasak šios įmonės Administracijos ir bendrųjų reikalų direktoriaus Ramūno Šulskaus, dėl kaitros padidėjus vandens suvartojimui, kuomet yra masiškai laistomi želdynai, kai kur krinta vandens slėgis ir atsiranda vandens drumstumas. Vykdant magistralinių linijų rekonstrukcijos darbus, šią savaitę buvo atjungtos didelio diametro Karaliaus Mindaugo pr. ir Laisvės al. vandentiekio linijos.

„Vanduo į mikrorajonus teka pagalbinėmis mažesnio diametro linijomis, masiškai laistant želdynus jomis sudėtinga patiekti tokį kiekį vandens, užtikrinant jo tinkamą slėgį. Problemai spręsti, po profilaktinių valymo ir dezinfekavimo darbų, papildomas vandens tiekimas paleistas iš Apuolės g. siurblinės rezervuaro. Taip pat stabdomi vandentiekio linijų renovacijos darbai ir vandens tiekimas vandentiekio linijoje Karaliaus Mindaugo pr. buvo atnaujintas gegužės 23 d. Kaitros metu gyventojų prašome būti supratingiems ir geriamą vandenį želdinių laistymui naudoti saikingai“, – įspėjo „Kauno vandenų“ atstovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min