Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 8d. 20:20 , atnaujinta: 2018 kovo 8d. 21:05

Metų kaunietės titulą iškovojusi Ingrida Veliutė: „Smagu, kad įvertinta akademinė sritis“

Ingrida Veliutė
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr. / Ingrida Veliutė su vyru

Tarptautinės moters dienos proga, kovo 8-ąją, Kauno valstybiniame muzikiniame teatre paskelbta konkurso „Metų kaunietė 2017“ nugalėtoja. Ja tapo mokslininkė Ingrida Veliutė, savo laimėtą apdovanojimą skyrusi mamai, be kurios, prisipažino, būtų kitokia nei yra. „Smagu, kad apdovanojimai ateina į akademinę sritį“, – teigė ji. Antroji vieta atiteko žinomai Kauno verslininkei Ingai Budrienei.

Šiemet dienraščio „Kauno diena“ ir portalo kaunodiena.lt skaitytojai į konkurso finalą iš dvidešimties dalyvių išrinko šešias, labiausiai nusipelniusias Kaunui ir jo gyventojams, moteris. Dalyvės neatlygintinai, nuoširdžiu darbu garsino savąjį miestą, tiesė pagalbos ranką jos prašantiesiems, prisidėjo prie kauniečių gerovės, jų pasitikėjimo savo jėgomis auginimo.

Didžiausio palaikymo šiemet sulaukė šios dalyvės: Bella Shirin, Inga Budrienė, Ingrida Veliutė, Irena Serapinienė, Jolanta Metlovaitė-Beresnevičienė, Lina Viršilienė.

Į Kauną sugrįžusios B.Shirin tikslas – pažadinti turtingą Kauno daugiakultūrę atmintį.

„Kaunas man yra kiekvienas namas, akmenukas, medis ar suoliukas. Moterys, mes esame ta ašis, apie kurią sukasi civilizacija. Neužmirškime to. Šiandien aš tokia laiminga. Stoviu mylimo teatro, kurį lankau nuo dvejų metų, scenoje“, – renginio metu teigė B.Shirin.

Verslininkė ir visuomenininkė I.Budrienė įvertinta už tai, kad ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje surengė įvairių labdaros projektų, skirtų kūdikių ir vaikų namų aplinkai bei buičiai pagražinti, vaikų kalėdinėms svajonėms išpildyti.

„Padarytas geras sugrįžta geru. Aš tuo tikiu. Kaunas man yra antrieji namai. Džiugu, kad jis gražėja ir kad prie jo gerbūvio prisideda ir mano šeima“, – iš anksto nufilmuotame vaizdo klipe tikino I.Budrienė.

Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkė, humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvos kultūros tarybos narė ir pasaulinės ICOMOS organizacijos Lietuvos biuro viceprezidentė I.Veliutė pernai kartu su kolegomis įgyvendino kauniečiams skirtus socialaus meno projektus, įkopė į Elbruso viršūnę.

Dizainerė ir mados namų „Sirena“ įkūrėja I.Serapinienė šį socialiai atsakingą verslą plėtoja nuo pat nepriklausomybės atgavimo, savo darbais Kauną ir Lietuvą garsina net Japonijoje.

Kauno krašto neįgaliųjų sąjungos pirmininkė, poetė Jolanta Metlovaitė-Beresnevičienė pati sunkiai serga, bet sugeba džiaugtis gyvenimu, suburti, užimti, įkvėpti kitus žmones su negalia.

„Balsuodami palaikėte ne mane, palaikėte silpniausius. Yra sakoma, ką padarei pačiam mažiausiam, padarei Dievui. Darykite gerus darbus ir jūsų bus šita scena“, – būdama scenoje kalbėjo J.Metlovaitė-Beresnevičienė.

„Balsuodami palaikėte ne mane, palaikėte silpniausius. Yra sakoma, ką padarei pačiam mažiausiam, padarei Dievui. Darykite gerus darbus ir jūsų bus šita scena“, – būdama scenoje kalbėjo J.Metlovaitė-Beresnevičienė.

Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos direktorė L.Viršilienė jau penkerius metus yra edukacinio ir kūrybinio projekto „Tolima artima Japonija“ kuratorė ir koordinatorė. Kalbėdama scenoje L.Viršilienė dėkojo visiems, ją palaikiusiems, pabrėždama, kad svarbiausia yra šeima.

„Myliu tave, Dariui“, – į tarp žiūrovų sėdintį savo vyrą kreipėsi konkurso dalyvė.

„Aš ir tave myliu, Lina“, – šoktelėjęs iš vietos garsiai suriko L.Viršilienės sutuoktinis.

Toks drąsus mylimojo atsakas prajuokino visą publiką.

„Lietuvą kuria ir stiprina daug talentingų moterų – mokslo, verslo, sporto, meno ir kultūros asmenybių. Jų gyvenimas ir pasiektos profesinės aukštumos kalba apie drąsą ir didelį ryžtą, atsakomybę ir pilietiškumą. Tai įkvėpimas visiems nuosekliai ir kūrybingai siekti svarbių pokyčių visuomenėje ir valstybėje“, – sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri globoja šį renginį.

Išskirtos dvi lyderės

Scenoje pristačius visas dalyves, paaiškėjo, kad „Metų kauniete 2017“ taps viena iš dviejų – renginių organizatorė Inga Budrienė arba profesorė Ingrida Veliutė. Galiausiai buvo ištartas Ingridos vardas.

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Ingrida Veliutė
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Ingrida Veliutė

„Kaip vienas islandas savo knygoje rašė, svarbiausia yra ne tai, kuo tiki, o pats tikėjimas. Ačiū kolegėms, kurios daro labai gražius darbus. Stipriai apkabinu visas moteris, taip pat apkabinu vyrus, kurias šias Visos gėlės ir dovanos tebūnie mano mamai, nes be jos aš būčiau kitokia“, – atsiimdama „Metų kaunietės 2017“ apdovanojimą, teigė I.Veliutė.

Paklausta, kokia turi būti moteris, kad laimėtų „Metų kaunietės“ apdovanojimą, nugalėtoja patikino, jog visa tai nulemia ne asmeninės savybės, o nuveikti darbai.

„Visos dalyvės buvo lygios. Visos darome darbus, stengiamės dėl kitų. Žinoma, labai smagu, kai apdovanojimai ateina į akademinę, meno sritį. Ne kasdien tokie prizai į ją pakliūna. Kur stovės prizas? Ten, kur daugiausiai studentų“, – šyptelėjo I.Veliutė.

Paprašyta išskirti nuveiktą darbą, kuriuo pati labiausiai didžiuojasi, „Metų kaunietė 2017“ to padaryti negalėjo – veiklų itin daug: ir formalaus, ir neformalaus ugdymo, ir akademinio, mokslinio, tarptautinio darbo.

„Įdomiausia, kas nutiko praėjusią savaitę, tai buvo vienas skambutis. Skambino paklausti, ar sutiksiu toliau dalyvauti „neLaisvo meno“ projekte. Sutikau. Šis projektas susijęs su nepilnamečių tardymo izoliatoriumi-pataisos namais. Tai vienas tų projektų, kuris labai giliai įsirėžė atmintyje“, – patikino I.Veliutė, pasižadėjusi darbinėje veikloje nesustoti.

Labiausiai ji trokšta paskatinti studentus išlaikyti jų pačių tapatybę, o Tarptautinės moters dienos proga visoms moterims nugalėtoja palinkėjo, kad šios visuomet turėtų šalia ką apkabinti.

I.Budrienė tarė ilgiausią kalbą

Antra rinkimuose likusi I.Budrienė, rodos, neliko patenkinta rezultatais. Juokaudama ji piktinosi, kad režisierius leido kalbėti tik 20 sekundžių, nors ji paruošė bent 10 minučių kalbą. Joje keletą pastabų skyrė ir renginio organizatoriams.

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Inga Budrienė
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Inga Budrienė

„Antra vieta juk taip pat gerai, ar ne? „Metų kaunietės“ apdovanojimas – garbė, bet ir dar didesnė atsakomybė. Ir galimybė kalbėti čia prieš visus. Prieš visą miestą. Tą aš ir padarysiu, nors režisierius man leido kalbėti tik 20 sekundžių, aš pasiruošiau kalbą 10-ties minučių. Juokauju. Ištisai.

Man svarbu pasakyti, kad metų kaunietė turi būti apdovanota už nuopelnus miestui, Kaunui, visuomeninę veiklą. Kai atėjau į generalinę renginio repeticiją, renginio režisieriaus asistentė paklausė mano pavardės. Linksmoji Bella (Bella Shirin – aut. past.) paklausė: „Ką, jūs nežinote Budrienės?“ Manau, kad visi čia sėdintys mano pavardę esate girdėję ne kartą, bet ne visi žinote, kokia veikla aš užsiimu.

Jau dešimt metų vadovauja moterų klubui „Ad astra“, su veikliomis bendramintėmis esame nuveikusios daug prasmingų darbų. Tai yra kūdikių globos namai, neišnešiotų naujagimių skyrius. Be galo daug gražių projektų“, – teigė I.Budrienė.

Pasak jos, kauniečiai turėtų daugiau žinoti apie šį konkursą.

I.Budrienė: „Antra vieta juk taip pat gerai, ar ne? “Metų kaunietės„ apdovanojimas ne tik garbė, bet ir didesnė atsakomybė ir galimybė kalbėti čia prieš visus. Prieš visą miestą“.

„Išrinkti tą tikrąją kaunietę nėra taip paprasta. Turiu pasiūlymą organizatoriams, prašymą gal labiau. Balsavimo metu buvo surinkta daug lėšų. Balsavome visi, visas miestas. Ypatingai už sms'us surinkta daug. Norėčiau paprašyti, kad nors dalis skirtų pinigų būtų skirta labdarai. Ar jūs sutinkate?“, – tarsi į publiką kreipėsi I.Budrienė ir sulaukė atsako – plojimų.

Pasak jos, visas kitas problemas turės spręsti metų kaunietė.

„Kandidates konkursui siūlo kauniečiai. Jūs turite žinoti, ką siūlote. Turite žinoti kauniečių darbus. Yra be galo daug mieste dirbančių moterų, kurios dirba Kauno ir visuomenės labui. Ačiū sakau artimiems žmonėms, savo vyrui, moterų klubo narėms“, – kalbą, po to, kai ją galutinai pertraukė renginio vedėjas, užbaigė I.Budrienė.

Tai jau šeštoji „Metų kaunietė“

Apdovanojimų šventės dalyvėms skambėjo romantiškiausi kūriniai, atliekami tik vyrų. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre savo kūrinius dovanojo baritonas A.Apšega, Auksinio scenos kryžiaus savininkas bosas Tadas Girininkas, baritonas Ramūnas Urbietis, tenoras Žanas Voronovas, aktorius Dainius Bervingis, svečiai Paulius Bagdanavičius, Martynas Kavaliauskas, Laimonas Salijus (akordeonas) ir kiti.

Teatro simfoniniam orkestrui dirigavo Jonas Janulevičius.

Šie rinkimai, kuriuos organizuoja dienraštis „Kauno diena“, vyksta jau šešerius metus. Pirmąja Metų kauniete išrinkta olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, vėliau Metų kaunietėmis tapo tekstilininkė Jolanta Šmidtienė, Kauno apskrities vyrų krizių centro viena iš steigėjų ir vadovė psichologė Dovilė Bubnienė, Kauno senamiesčio draugijos vadovė Aistė Grybauskienė, vargonininkė, visuomenininkė Dalia Jatautaitė.

Kelių pirmųjų „Metų kaunietės“ rinkimų finalo dalyvės įkūrė asociaciją „Kaunietė“, kuri aktyviai veikia socialinėje, kultūrinėje, sveikatos bei sporto srityse.

„Noriu priminti, kad šiais rinkimais siekiame ne išrinkti nugalėtoją, o visuomenei pristatyti dalyvių padarytus darbus, apie kuriuose ne visi žino“, – sakė „Kauno dieną“ leidžiančios bendrovės „Diena Media News“ direktorius Tadas Širvinskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Skandalas dėl J.Khashoggi nužudymo drąsina kritikus: kodėl JAV parduoda tiek daug ginklų Saudo Arabijai?

Sportas

Danas Rapšys iškovojo auksą ir į šipulius sudaužė Lietuvos rekordą

Gazas

F-1 etapo JAV kvalifikacijoje triumfavo Lewisas Hamiltonas

Vardai

„Man-go“ 20-mečio koncertas: įspūdingas šou, senosios grupės narės ir besilaukianti grupės lyderė Rima

Pasaulis kišenėje

Paryžius savaitgaliui: kur drąsios žiurkės ir kur neverkia vaikai

Sportas

Dvejopos nuotaikos Katalonijoje: „Barcelona“ laimėjo, bet traumą patyrė L.Messi

Gyvenimas

Jos mus saugo. Oro iššūkis pareigūnėms: „Aro“ surengtas aukščio baimės testas

Aktualu

M.Gessen: „V.Putinas rusams žada rojų, bet dėl Rusijos branduolinės doktrinos meluoja“

Gyvenimas

Švedijos ligoninėje dirbantis Mykolas: baletas gelbėdavo, kai sukrisdavo du koliokviumai per dieną

Vardai

Vilniuje naują albumą pristatę broliukai latviai „Brainstorm“: „Čia visada jaučiamės laukiami“

Vardai

Kristupas Krivickas su žmona Jurgita laukiasi penkto vaiko

Gyvenimas

Vestuvinių suknelių kolekcijų pristatyme – žinomi modeliai ir kito sezono tendencijos

Verslas

Vilniaus valdžia ketina rekonstruoti sporto aikštyną Pilaitėje

Gazas

BMW pajuto grėsmę: „Tesla Model 3“ bavarus stumia iš rinkos

Verslas

„Bloomberg“ būstinė – Jungtinės Karalystės Metų namas

Vardai

Pirmąkart su krikštasūniu Kipru duetu uždainavusi Simona Nainė: „Jaučiu dvigubą atsakomybę“

Vardai

Vilniuje startavo paroda „Išteku.lt“: vestuvių tendencijomis domėjosi ir garsūs svečiai

Aktualu

Lenkijos lietuviams ir po referendumo dėl dvigubos pilietybės nebus lengva tapti Lietuvos piliečiais

24sek

Prancūzijoje – „sausos“ Ado Juškevičiaus rungtynės ir pralaimėjimas

Laisvalaikis

Kas turi pasirūpinti ant elektros tinklų susuktais gandralizdžiais?

Naujienos

Aktualu

Skandalas dėl J.Khashoggi nužudymo drąsina kritikus: kodėl JAV parduoda tiek daug ginklų Saudo Arabijai?

Sportas

Danas Rapšys iškovojo auksą ir į šipulius sudaužė Lietuvos rekordą

Gazas

F-1 etapo JAV kvalifikacijoje triumfavo Lewisas Hamiltonas

Vardai

„Man-go“ 20-mečio koncertas: įspūdingas šou, senosios grupės narės ir besilaukianti grupės lyderė Rima

Pasaulis kišenėje

Paryžius savaitgaliui: kur drąsios žiurkės ir kur neverkia vaikai

Sportas

Dvejopos nuotaikos Katalonijoje: „Barcelona“ laimėjo, bet traumą patyrė L.Messi

Gyvenimas

Jos mus saugo. Oro iššūkis pareigūnėms: „Aro“ surengtas aukščio baimės testas

Aktualu

M.Gessen: „V.Putinas rusams žada rojų, bet dėl Rusijos branduolinės doktrinos meluoja“

Gyvenimas

Švedijos ligoninėje dirbantis Mykolas: baletas gelbėdavo, kai sukrisdavo du koliokviumai per dieną

Vardai

Vilniuje naują albumą pristatę broliukai latviai „Brainstorm“: „Čia visada jaučiamės laukiami“

Vardai

Kristupas Krivickas su žmona Jurgita laukiasi penkto vaiko

Gyvenimas

Vestuvinių suknelių kolekcijų pristatyme – žinomi modeliai ir kito sezono tendencijos

Verslas

Vilniaus valdžia ketina rekonstruoti sporto aikštyną Pilaitėje

Gazas

BMW pajuto grėsmę: „Tesla Model 3“ bavarus stumia iš rinkos

Verslas

„Bloomberg“ būstinė – Jungtinės Karalystės Metų namas

Vardai

Pirmąkart su krikštasūniu Kipru duetu uždainavusi Simona Nainė: „Jaučiu dvigubą atsakomybę“

Vardai

Vilniuje startavo paroda „Išteku.lt“: vestuvių tendencijomis domėjosi ir garsūs svečiai

Aktualu

Lenkijos lietuviams ir po referendumo dėl dvigubos pilietybės nebus lengva tapti Lietuvos piliečiais

24sek

Prancūzijoje – „sausos“ Ado Juškevičiaus rungtynės ir pralaimėjimas

Laisvalaikis

Kas turi pasirūpinti ant elektros tinklų susuktais gandralizdžiais?

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min