Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 15d. 20:21

Kaune – mūšis dėl požeminių konteinerių vietos: gyventojai iškvietė net policiją

T.Masiuliu gatvėje kasamos duobės konteineriams
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / T.Masiuliu gatvėje kasamos duobės konteineriams

Gruodžio pradžioje ties Kauno T.Masiulio gatvės 5-uoju daugiabučiu užvirė požeminių konteinerių įrengimo darbai. Nepatenkinti nei tai, kaip jie atliekami, nei numatyta naujiesiems statiniams vieta, gyventojai netgi ėmė ir iškvietė policiją. Kauno miesto savivaldybė ramina, kad viskas atliekama legaliai ir požeminiai konteineriai išdygs visiems parankiausioje vietoje.

Gruodžio 6 d. 15min redakcija sulaukė pirmojo T.Masiulio g. 5-ojo namo gyventojos skambučio. Pranešta, kad po langais atliekami nelegalūs požeminių konteinerių įrengimo darbai.

„Nuo liepos mėnesio dėl tų konteinerių kovojame. Prie pat namų stato, vaikų žaidimų aikštelę iškėlė. Nesiskaito su mūsų nuomone. Kaip gyventi čia žmonėms reiks ir į šiukšliadėžes žiūrėti? Iki šiol konteineriai dvigubai toliau nuo namo stovėjo. Sutikome, kad ir dabar juos statytų tolėliau, bet patys nusprendė, kad mums bus per toli nešti“, – stebėjosi gyventoja.

Pasak jos, gal penketas darbininkų vietoje plušti pradėjo būtent gruodžio 6-ąją. Gyventojai paprašė parodyti leidimus, tačiau šie nekreipė dėmesio.

Skaitytojos nuotr./T.Masiuliu gatvėje kasamos duobės konteineriams
Skaitytojos nuotr./T.Masiuliu gatvėje kasamos duobės konteineriams

„Neapsitvėrė jie net darbo vietos Stop juosta, tvorele. Be jokių apsaugų ėmė dirbti. Buvo sukeltas pavojus žmonių sveikatai ir gyvybei. Kai perspėjome, tik tuomet pradėjo tvarkytis. Kadangi nekreipė dėmesio ir darbų nesustabdė, neapsikentę iškvietėme policiją. Atvykę pareigūnai paprašė parodyti leidimą, darbų vykdytojas puolė skambinti rangovo atstovui. Šis pietavo ir liepė paskambinti po pusvalandžio. Absurdas“, – pyktį toliau liejo kaunietė.

Kodėl plane nurodytas kitas adresas?

Netrukus 15min žurnalistė sulaukė dar vienos nepatenkintos gyventojos skambučio. Ši atsiuntė nuotrauką, kurioje darbai vykdomi saugiai neaptvėrus darbų vietos. Atsiuntė ji ir pirminį konteinerių įrengimo planą, palygino jį su vėliau taisytu jo variantu.

Skaitytojos nuotr./T.Masiuliu gatvėje kasamos duobės konteineriams
Skaitytojos nuotr./T.Masiuliu gatvėje kasamos duobės konteineriams

„Skundus Nerijui Vališkiui, kuris atsakingas už šį projektą, nuolat siuntėme nuo birželio pabaigos. Perspėjome, kad atvažiavusi technika nori kasti toje vietoje, kur eina dujų ir elektros komunikacijos. Dėl gyventojų įspėjimų tą dieną darbai buvo sustabdyti. Tik tuomet pradėti tikrinimai, iki tol niekam nerūpėjo, kas yra po žeme. N.Vališkis teigė, kad toje vietoje nėra komunikacijų. Mes žinome, kad tai grynas melas. Tai įrodo planai.

Plano numeris yra tas pats, tačiau planas yra perdarytas. Jie, kaip minėjau, yra du skirtingi – liepos mėnesio, ir dabartinis. Skirtingai jau parinkti atstumai, parinkta kita vieta. Pažiūrėkite planuose atstumus nuo namo ir kitur. Jie yra skirtingi, tad yra pakeista vieta. Naujame plane jau galime matyti prierašus apie pavojingumą, kad šalia eina komunikacijos. Liepos mėnesio plane – nieko. Ir atstumai nuo komunikacijų – metras (dujos) ir 0,8 metro (elektra). Nejau gi nėra žemės plotelio, kur jos taip arti neina? Per visus tris kiemus?“, – stebėjosi gyventoja.

Keista jai ir tai, kad plane nurodomas ne T.Masiulio g. 5, o M.Gimbutienės g. 6 adresas. Juk kasama prie pat jų daugiabučio.

„Beje, buvo nupjautas medis: didelis, gražus, nesupuvęs, o leidimas medžiui pjauti buvo išduotas ne T.Masiulio g. 5, o M.Gimbutienės g. 6 adresu. Tad leidimo pjauti medžio mūsų kieme nebuvo. Ar tai reiškia, kad galima su neteisingo adreso leidimu važinėti po Kauną ir pjaustyti medžius bet kokiame kieme?

O kur dar klausimai, susiję su naujųjų konteinerių, pastatytų po langais, valymu. Viena „Kauno švaros“ specialistė mums atsakė, kad planų valyti konteinerius kas ketvirtį nėra: „...korpuso medžiagas galima plauti, kai tai būtina, dangčius rekomenduojama plauti kartą per metus su „Wurth Pineline Power“ priemonėmis“. Tad nuo metus neplautų konteinerių smarvė tikrai sklis. Ir kodėl spaudai yra teikiama kitokia informacija? Kuri yra teisinga?“, – klausė gyventoja.

Skaitytojos nuotr./T.Masiuliu gatvėje kasamos duobės konteineriams
Skaitytojos nuotr./T.Masiuliu gatvėje kasamos duobės konteineriams

Darbus atlieka legaliai

Kauno apskrities policija patvirtino, kad gruodžio 6 d. 12.43 val. sulaukė pranešimo, jog T.Masiulio g. 5 vyksta kasimo darbai, manoma, kad jie vyksta neteisėtai. Pareigūnai vyko į vietą ir išsiaiškino, kad vis dėlto požeminių konteinerių statybos buvo vykdomos turint leidimą – yra elektroniniai dokumentai elektroninėje sistemoje.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./T.Masiuliu gatvėje kasamos duobės konteineriams
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./T.Masiuliu gatvėje kasamos duobės konteineriams

Tai, kad darbai vyksta legaliai, patvirtino ir Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė. Pasak jos, visos pusiau požeminės ir antžeminės komunalinių atliekų surinkimo aikštelės suprojektuotos vadovaujantis 2012 m. spalio 23 d. Aplinkos ministro įsakymu patvirtintais Minimaliais komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimais. Juose nurodyta, kad komunalinių atliekų konteinerių aikštelė turi būti įrengta ne mažesniu kaip 10 m atstumu nuo pastato langų ir (ar) durų.

Šios aikštelės įrengimo atstumas gali būti mažinamas, bet ne arčiau kaip iki 5 m nuo pastato langų ir (ar) durų tik gavus visų nekilnojamojo turto objekto savininkų ar jų įgaliotų asmenų, kuriems, įrengus komunalinių atliekų konteinerių aikštelę, atstumas bus mažesnis kaip 10 m nuo pastato langų ir durų, sutikimą.

„Komunalinių atliekų surinkimo aikštelė prie T.Masiulio g. 5 namo suprojektuota valstybinėje žemėje. Gyventojų sutikimas reikalingas tik tuo atveju, jei atliekų surinkimo aikštelė projektuojama privačiame sklype“, – pabrėžė R.Savickienė.

Gyventojų sutikimas reikalingas tik tuo atveju, jei atliekų surinkimo aikštelė projektuojama privačiame sklype.

Jos teigimu, vietas pusiau požeminėms ir antžeminėms komunalinių atliekų surinkimo aikštelėms įrengti parinko kvalifikuoti specialistai (projektuotojai). Šias vietas jie suderino su atliekų tvarkytoju ir Aplinkos apsaugos skyriumi.

„Projektuotojams detaliai išnagrinėjus esamą vietą prie T.Masiulio g. 5 namo, aptarnaujančios įmonės galimybes privažiuoti, pasiekiamumą, atstumą iki pastato langų ir esamas komunikacijas aikštelei įrengti trukdė medis. Norint įrengti šiuolaikišką komunalinių atliekų surinkimo aikštelę buvo reikalinga jį pašalinti. Leidimas nupjauti medį išduotas šių metų birželio 22 dieną. Toje vietoje, mūsų žiniomis, įregistruotos žaidimų aikštelės, kaip teigė gyventojai, nėra“, – patikino Kauno miesto savivaldybės atstovė.

Tvirtina, kad aikštelės vieta nesikeitė

Paaiškino R.Savickienė ir tai, kodėl plane numatytas M.Gimbutienės g. adresas. Jos teigimu, pagal projektavimo darbų užduotį ir konkurso sąlygas, aikštelė buvo planuojama M.Gimbutienės g. 6 adresu, kadangi prie šio namo yra pastatytas senasis kolektyvinis komunalinių atliekų surinkimo konteineris. Komunalinių atliekų surinkimo aikštelė yra tarp T.Masiulio g. 5 ir M.Gimbutienės g. 6 daugiabučių namų. Adresas paliktas M.Gimbutienės g. 6, tačiau aikštelė skirta abiejų daugiabučių gyventojams.

„Aplinkos apsaugos skyrius, gavęs informaciją iš gyventojų dėl požeminių komunikacijų, pranešė projektuotojams, kurie dar kartą peržiūrėjo požemines komunikacijas su tinklų savininkais. Naujų tinklų nebuvo. Brėžiniuose yra parodyti tinklai ir atstumai. Patikrintas planas buvo papildytas pastabomis. Aikštelės vieta nesikeitė. Be to, nukirstas medis augo tarp T.Masiulio g. 5 ir M.Gimbutienės g. 6 daugiabučių namų. Leidimas medžiui kirsti išduotas pagal aikštelės schemą. Aikštelės schemoje adresas nurodytas, kaip jau minėta, M.Gimbutienės g. 6“, – patikino Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./T.Masiuliu gatvėje kasamos duobės konteineriams
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./T.Masiuliu gatvėje kasamos duobės konteineriams

Atsakė ji į užklausą ir dėl konteinerių priežiūros. Pasak R.Savickienės, pagal Kauno miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisykles atliekų tvarkytojas privalo ne rečiau kaip kartą per ketvirtį, kai vidutinė paros temperatūra aukštesnė negu 8 laipsniai šilumos, plauti ir dezinfekuoti bendrojo naudojimo kolektyvinius mišrių komunalinių ir pakuočių atliekų surinkimo konteinerius. Naujųjų konteinerių plovimui UAB „Kauno švara“ ruošiasi įsigyti tam skirtą specialų transportą.

Naujieji konteineriai po žeme užkasami apie 1,6 metrų gylyje. Virš žemės konteineris iškilęs maždaug 1,2 metro. Specialistų nuomone, iš žemės einantis šaltis stabdys bakterijų augimą, todėl iš konteinerio nesklis nemalonūs kvapai.

Privalo aptverti

Kauno miesto savivaldybės atstovės teigimu, UAB „Autokausta“ (rangovas) baigęs darbus yra įsipareigojęs sutvarkyti ir išvalyti statybvietę, pašalinti statybos ir griovimo atliekas, iškastą perteklinį gruntą, likusias nepanaudotas medžiagas, išlyginti žemės paviršių apie statybvietę, atstatyti pažeistas dangas.

Rangovas atsako už visas atviras kasimo darbų vietas, kurios turi būti reikiamai apsaugotos, laikinai pastatant užtvarus, perspėjimo ženklus, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų ir turto sugadinimo. Turi būti užtikrintas reikiamas žmonių saugumas. Statybų metu privaloma imtis visų reikiamų atsargumo priemonių, kad būtų išvengta bet kokios nepateisinamos žalos padarymo keliams, žemės sklypams, nekilnojamam turtui ir k.t.

15min žurnalistė nusiuntė šių darbų aikštelės nuotrauką, kurią atsiuntė gyventojai, įvertinti Valstybinės darbo inspekcijos specialistams.

Pasak Sauliaus Balčiūno, Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų skyriaus vedėjo, teisės aktuose numatyta, kad gyvenvietėse ir veikiančių įmonių teritorijose esančios statybvietės turi būti aptvertos, kad į jas nepatektų pašaliniai asmenys. Statybviečių aptvarų aukštis turi būti ne žemesnis kaip 1,6 m. Aptvarai, esantys šalia masinio žmonių judėjimo kelių, turi būti ne žemesni kaip 2 m, su vientisu apsauginiu stogeliu, apsaugančiu nuo krentančių daiktų.

Aptvarai, esantys šalia masinio žmonių judėjimo kelių, turi būti ne žemesni kaip 2 m.

„Jei nesilaikoma ar manoma, kad nesilaikoma šių reikalavimų, galima kreiptis į Valstybinės darbo inspekcijos teritorinį skyrių, prašant įpareigoti statybos darbus atliekančią įmonę užtikrinti minėtų reikalavimų įgyvendinimą. Tiesa, šiuo atveju yra įrenginėjami šiukšlių konteineriai, todėl inspektorius vietoje turėtų įvertinti, ar juos būtų galima priskirti statiniams“, – patikino S.Balčiūnas.

Pasak R.Savickienės, dėl aikštelių įrengimo darbų policija Kaune kviečiama pirmą kartą. Šiuo metu pilnai įrengtos ir naudojamos 375 naujosios požeminių konteinerių aikštelės, dar bus įrengtos 567. Požeminių aikštelių įrengimo kaina prasideda nuo 5 tūkst. eurų. Klausimų dėl požeminių konteinerių aikštelių turintys gyventojai kviečiami rašyti elektroniniu paštu: aplinkos.apsaugos.skyrius@kaunas.lt.

Nei „Kauno švara“, nei „Autokausta“ į 15min klausimus neatsakė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

A.Varnos karjera Londone – nuo garsenybių vairuotojo iki brangaus fotografo: kodėl grįžo į Lietuvą?

Aktualu

Verslininkas, filantropas S.Karosas išlydimas į paskutinę kelionę – atguls Menininkų kalnelyje

Aktualu

Gdansko merui Pawelui Adamowicziui tariamas paskutinis sudie

Aktualu

Buvusio Aleksandro Stulginskio universiteto studentas sunerimo: „VDU uzurpavo ASU turtą“

Vardai

Žvaigždės pasidavė 10 metų iššūkio manijai: vieni iš pokyčių pasijuokė, kiti nė kiek nepasikeitė

Gazas

Kelionė tvarkomu Palemono keliu – kraupus nuotykis gyventojai

24sek

Už „skubantį“ L.Lekavičių iškalbingesnis buvęs R.Pitino gyrė ir sirgalius, ir žurnalistą

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: jaučio liežuvis su grybais

„Vieni vartai“: didžiausios Lietuvos futbolo viltys, „Atlanto“ laidotuvės ir E.Jankausko nauja stotelė

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelkevičiūte

Aktualu

Dvi avarijos toje pačioje Vilniaus vietoje: dėl slidžios dangos susidūrė keturios mašinos

Gazas

Iš Dakaro – į kalėjimą

Vardai

Karolina Meschino ir Remis nustebino išskirtiniu stiliumi: aprangą derino prie reperio plaukų spalvos

Pasaulis kišenėje

Turkija grįžta į auksinius savo laikus – šeimai atostogos gali brangti ir triženkle suma

Gyvenimas

Varlių kolekcininkė Reda siekia Lietuvos rekordo – vyras eksponatams pastatė net specialų namelį

Aktualu

S.Paltanavičius: prisimenate žiemą, kai šalo iki 42,9 ℃?

15min tema Aktualu

Apiplėšimas prie televizoriaus: iš patiklios lietuvės už laimės ritualus išviliojo 10 000 eurų

24sek

Gražiausių Eurolygos epizodų 10-uke – blokų karuselė, A.Gudaitis ir karaliaujantis A.White'as

Vardai

Ramūnas ir Justina Rudokai paskutinę akimirką buvo priversti praleisti apdovanojimus: „Buvo ašarų“

Aktualu

Viduržiemio orai: kitą savaitę grįžta stiprūs šalčiai

24sek

D.Sirvydis nesitikėjo tokio sezono: „Kaip viskas klostosi, yra nerealu“

Vardai

„Žmonės 2019“ apdovanojimai: vyriškos ašaros, naujoko sėkmė ir įkvepiančios kalbos

Verslas

Statybos inspekcija galės taikyti sankcijas poilsio namų neįteisinusiai „Rovantai“

Aktualu

Britanijos Leiboristų partija siekia „atvirų debatų“ dėl „Brexit“ plano

Vardai

Dūzgės neįprastoje aplinkoje: Operos ir baleto teatre įžymybės šventė kartu su metų geriausiais

Naujienos

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Dovanų skonis. Turtuoliams, vidutiniokams, taupiems

Aktualu

Lietuvis narkotikų prekeivis prisidengė dviem nepilnametėm mergaitėm

Kultūra

Talino kino festivalis: kelionė po savo įsimylėjimų istoriją ir gedulo anatomija

Kultūra

Reta M.Prousto knyga parduota už rekordinę 1,5 mln. eurų sumą

24sek

Rezultatyvus A.Juškevičius pralaimėjo, M.Kalnietis džiaugėsi pergale

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 gruodžio 9 – 15 d.)

Vardai

Naujas reperės Nicki Minaj draugas – už žmogžudystę kalėjęs seksualinis nusikaltėlis

Gyvenimas

Paprasti ir laiko patikrinti būdai, kaip sumažinti stresą

Maistas

Ar iš užšaldytų žalumynų galima daryti kokteilius?

Vardai

Nomedos Kazlaus gala koncerte karaliavo nuostabūs balsai ir pakiliai nusiteikusi publika

Aktualu

Selemonas Paltanavičius: ko dar mes galime laukti ir tikėtis iš žiemos?

Sportas

Bundeslyga: „Bayern“ nušlavė varžovus, bet iki lyderės „Borussia“ dar toli

Kultūra

Įsivaizduoti Lietuvą. 100 metų, 100 vizijų. Marija Drėmaitė: Tautos panteonas

Pasaulis kišenėje

Šiauliuose – namas, panašus į Kalėdų Senelio buveinę: pažiūrėti plūsta iš visos Lietuvos

Aktualu

Socialiniai darbuotojai susirūpino dėl savo saugumo

Gyvenimas

Žymūs žmonės primena: švęsti linksmai be svaigalų vaikystėje mokėjome – kodėl užmiršome?

Aktualu

Izraelyje paplitęs ugdymo metodas prigijo Kauno mokyklos-darželio bendruomenėje

Gazas

Su Kinija geriau nesipykti: kodėl automobilių gamintojai su ja flirtuoja?

24sek

Prie mikrofono Miunchene – pagyrimas „Žalgiriui“ ir Šarą kiek nustebinęs klausimas

Kultūra

Neįgaliojo vežimėlyje sėdintis Audrius Kalvėnas: „Slenkstis – svarbiau už žmogų“  

Vardai

Solveiga Mykolaitytė ir Simona Starkutė įsiamžino gundančioje kalėdinėje fotosesijoje

Gyvenimas

„Emocijos“. Netikėtai kojų netekęs Tadas po iškęsto pragaro gyvenimą skyrė sportui

Aktualu

Beveik pusė šios vyriausybės ministrų pripažinti pažeidę įstatymą

Aktualu

P.Porošenka: Ukrainos ortodoksų sinodas įkūrė nuo Rusijos nepriklausomą suvienytą Bažnyčią

Vardai

Po 2 metų Tenerifėje Andrius Butkus kraustosi į Ameriką: „Noriu daryti tai, ką moku geriausiai“

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:21
20:23
01:49

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min